» .اسلایدر » کاشمر | جشنواره سمنو‌پزان، اقدامی فرهنگی جهت سالم‌سازی چهارشنبه سوری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۸:۱۳

 کد خبر: 7650

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کاشمر؛

کاشمر | جشنواره سمنو‌پزان، اقدامی فرهنگی جهت سالم‌سازی چهارشنبه سوری

گروه شهرستان‌ها | کاشمر ـ رضا یوسفی گفت: باید تلاش کنیم که به سمت سالم‌سازی چهارشنبه سوری برویم و بهتر است که با جشنواره سمنوپزان، یعنی کار فرهنگی این اقدام را انجام دهیم.

کاشمر | جشنواره سمنو‌پزان، اقدامی فرهنگی جهت سالم‌سازی چهارشنبه سوری

به گزارش آتی نیوز، شب گذشته نخستین جشنواره سمنوپزان کاشمر با حضور بهروز بنیادی، نماینده ترشیز در مجلس شورای اسلامی و رضا یوسفی، رئیس اداره میراث فرهنگی و معاونت هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و پژوهشگر هنرهای آئینی و دیگر مسئولین در محوطه اداره میراث فرهنگی شهرستان برگزار شد.

مراسم پخت سمنو هر ساله با آغاز شکوفه دادن درختان و چند روز مانده به عید نوروز به عنوان یک سنت حسنه که قداست هم دارد در منطقه ترشیز برگزار می‌شود و بانوان این خطه، هفت سین سفره عید خود را با پخت سمنو تکمیل می‌کنند.

خبرنگار آتی نیوز جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نخستین جشنواره سمنوپزان مصاحبه‌ایی با مسئول پخت سمنو و رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشمر که مجری طرح است انجام داده که در ادامه آمده است.

زهرا قادری که مسئولیت پخت سمنوی جشنواره را بر عهده دارد اظهار داشت: حدود ۳۰ سال است که کار پخت سمنو را انجام می‌دهم و هر ساله هشت الی ده روز به عید نوروز پخت سمنو را شروع می‌کنیم.

این هنرمند پیشکسوت که حدود ۶۰ سال هم عمر دارد گفت: در قدیم اکثر مردم و به‌ویژه روستائیان در منازل خود پخت سمنو را در دیگ‌های بزرگ انجام می‌دادند و علاوه بر تأمین سمنوی اقوام و همسایه‌ها، سمنوی یک سال خود را هم پخت می‌کردند.

وی با اشاره به نحوه پخت سمنو افزود: آرد گندم و جوانه گندم و شیره انگور اصلی‌ترین مواد اولیه پخت سمنو است و مصرف سمنو علاوه بر سفره هفت سین، بیشتر به عنوان یک صبحانه مقوی در زمستان است که البته در دیگر فصول سال هم مصرف می‌شود.

با توجه به اینکه اداره میراث فرهنگی محوطه بازی دارد علاوه بر بازدیدکنندگان، مردم رهگذر هم برای دیدن مراسم و خرید سمنو در جشنواره حضور می‌یافتند و مخصوصاً که نوای محلی آمد بهار، حال و هوای شادی به جشنواره داده بود.

در ادامه گزارش رضا یوسفی، رئیس اداره میراث فرهنگی کاشمر که مدیریت برگزاری نخستین جشنواره سمنوپزان را به عهده دارد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما بیان داشت: پخت سمنو یکی از مراسماتی است که از گذشته برگزار می‌شده اما اکنون دغدغه‌های مردم زیاد شده و دیگر به این شکل و شمایل برگزار نمی‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشمر اظهار کرد: پخت این نوع شیرینی از عناصر تشکیل دهنده سفره هفت سین عید نوروز ما است و امسال برای نخستین بار تصمیم گرفتیم که جشنواره سمنوپزان را در کاشمر برگزار کنیم.

وی در خصوص هدف برگزاری جشنواره سمنوپزان گفت: یکی از اهداف ما این است که با برگزاری این جشنواره، اقامتگاه‌های بوم‌گردی ما هم این مراسم را رواج بیشتری دهند و در روستاهای ما این مراسم را برگزار کنند تا تداعی خاطر شود.

یوسفی بیان کرد: مردم منطقه خوراک سمنو یا سمنی را محترم و مقدس می‌دانند و معتقدند که سمنو شیرینی بی بی دو عالم، حضرت زهرا (ص) است و این شیرینی برای مردم بسیار محترم است مخصوصاً که همه مواد آن طبیعی است و در آن از شیره انگور و جوانه گندم استفاده می‌شود.

وی تأکید کرد: شیوه طبخ سنتی سمنو را با همین جشنواره‌ها باید نگه داریم و حفظ و منتقل کنیم و در غیر این صورت این امکان وجود دارد که این شیوه طبخ به فراموشی سپرده شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشمر ادامه داد: علاوه بر یادآوری قصد داریم یک نگاه رویدادی هم به پخت سمنو داشته باشیم و با توجه به هم‌زمانی با چهارشنبه سوری، فضای مفرح و شاد و بدون خطری را برای همشهریان خود فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه بارندگی و فضای چهارشنبه سوری مقداری کار را برای ما سخت کرده است گفت: امید داریم که برای سال آینده به گونه‌ایی برگزاری جشنواره را برنامه‌ریزی کنیم که به تب و تاب فعالیت‌های نزدیک عید برخورد نکنیم و مردم زمان بیشتری برای استفاده از این مراسم داشته باشند.

یوسفی گفت: محصولات غذایی و طبیعت منطقه کاشمر پناسیل بسیار بالایی جهت برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها دارد به عنوان نمونه در منطقه کوهسرخ محصولاتی مانند بادام و آلو داریم که فصل شکوفه دادن این درختان زمان مناسبی برای برگزاری جشنواره این محصولات است و جزو برنامه‌های آتی ماست که در آینده انجام دهیم.

وی در ادامه بیان کرد: جهت برگزاری جشنواره سمنوپزان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان مردم نهاد گردشگری و دفتر بانوان فرمانداری و اقامتگاه بوم‌گردی رمضان بیک و مؤسسه اقاقیای شهرستان با ما همکاری لازم را داشتند.

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشمر در پایان گفت‌و‌گو یادآور شد: امروز که سه شنبه آخر سال است تعدادی از اقامتگاه‌های ما هم برنامه چهارشنبه سوری داشتند و همه ما باید تلاش کنیم که به سمت سالم‌سازی چهارشنبه سوری برویم و بهتر است که با کار فرهنگی این اقدام را انجام دهیم و قطعاً با همکاری رسانه می‌توانیم شاهد رونق این جریانات باشیم.

انتهای پیام/


برچسب ها : , , , , , ,
ارسال دیدگاه