» .اسلایدر » خوشاب | مشکلات دزدی با جلسه گذاشتن حل نمی‌شود/ فروش برنج ۸۲ هزار تومانی به ۱۱۷هزار تومان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۴:۱۶

 کد خبر: 7612

در جلسه شورای اداری شهرستان خوشابِ سبزوار عنوان شد؛

خوشاب | مشکلات دزدی با جلسه گذاشتن حل نمی‌شود/ فروش برنج ۸۲ هزار تومانی به ۱۱۷هزار تومان

گروه شهرستان‌ها | خوشاب ـ دادستان خوشاب با بیان اینکه آیا فروش برنج ۸۲ هزارتومانی به ۱۱۷ هزار تومان توسط کاسب دزدی نیست، گفت: مشکلات دزدی با جلسه گذاشتن حل نمی‌شود و ناظرها هم خواب هستند.

خوشاب | مشکلات دزدی با جلسه گذاشتن حل نمی‌شود/ فروش برنج ۸۲ هزار تومانی به ۱۱۷هزار تومان

به گزارش آتی نیوز، جلسه شورای اداری شهرستان خوشابِ سبزوار با حضور حسن ابارشی، فرماندار خوشاب، ابراهیم طاهری، دادستان خوشاب، حجت‌الاسلام روحانی نژاد، نماینده ولی فقیه در ستاد عتبات و عالیات خراسان رضوی، اکبر پارسا، سرپرست ستاد بازسازی عتبات و عالیات خراسان رضوی، غلامرضا غفوری منش، نماینده جدید ستاد عتبات و عالیات در شهرستان خوشاب و رؤسای سایر ادارات، در سلطان‌آباد، مرکز این شهرستان برگزار شد.

ابراهیم طاهری، دادستان خوشاب در جلسه شورای اداری این شهرستان در ۲۶ اسفندماه ۹۷، با بیان اینکه در بازرسی از نانوایان شهرستان اکثراً نمره قبولی نگرفتند، گفت: اگر جنگ اقتصادی را قبول داریم، جنگ اقتصادی سرباز می‌خواهد، سربازانش کجا هستند، دادستان سرداری بی سپاه است که ثمره زیادی ندارد.

وی با تأکید بر اینکه جنگ اقتصادی ابزار می‌خواهد، با گلایه از نحوه توزیع برنج یارانه‌ای در این شهرستان، افزود: چرا صنعت و معدن برای توزیع برنج، ۲۴ ساعت مردم را برای نصب یک بنر معطل کرده، مگر نصب بنر برای اعلام مکان توزیع برنج چقدر زمان می‌برد.

دادستان خوشاب با اظهار اینکه دزدی همه‌اش این نیست که در شب تاریک یک نفر چیزی را بدزدد، بیان کرد: این‌قدر دزدی با ضابطه و بی‌ضابطه انجام می‌شود. چرا دنبال یک شیر برنجی ۲۰ هزارتومانی هستیم که من شش ماه حکم زندان بدهم تا برود زندان و روزی ۴۰ هزار تومان هزینه برای دولت هزینه داشته باشد.

وی با بیان اینکه آیا فروش برنج ۸۲ هزارتومانی به ۱۱۷ هزار تومان توسط کاسب دزدی نیست، گفت: مشکلات دزدی با جلسه گذاشتن حل نمی‌شود و ناظرها هم خواب هستند؛ نظارت‌ها ضعیف است، فکر نمی‌کردم شهرستان ما این‌گونه باشد.

وی با خطاب قرار دادن مسئولان بهداشت افزود: دیروز همکاران شما از نزدیک با ما بودند و دیدند واقعاً حداقل‌های شما در تولیدی‌ها انجام نمی‌شود، وقتی ما می‌گوییم چرا انجام نمی‌دهید می‌گویند؛ حاج آقا دیروز تذکر دادند، پریروز نیز تذکر دادند.

طاهری با تأکید بر اینکه در بازرسی از نانوایی‌ها برخی از آن‌ها خمیر ۲۸۵ گرمی نان را۲۵۰ گرم برای مردم پخت می‌کردند، خطاب به مسئولان صنعت و معدن و تعزیرات گفت: آقای تعزیرات من از کجا بدانم برنج ۸۰ هزارتومانی توزیع شده است یا نمی‌شود.

وی با گلایه از فروش برخی از کالاهای قاچاق در مغازه‌ها، اضافه کرد: کالایی در بازرسی دیدیم که دو سال از تاریخ انقضایش رد شده است و این غیر قابل قبول است و نشان می‌دهد بازرسی قبلاً انجام نشده است.

طاهری با بیان اینکه باید برویم به سمت نظارت و راهی جز این نداریم، عنوان کرد: چرا باید تره‌بار ۳۵ درصد بیشتر از قیمت خرید، به فروش برسد، چرا بعضی‌ها نظارت نمی‌خواهند، چرا نظارت نمی‌کنید.

وی با اشاره به اینکه با جلسه گذاشتن مشکل حل نمی‌شود، تصریح کرد: ایام نوروز در راه است برخی مردم فکر می‌کنند که ادارات تعطیل شده‌اند و به دنبال تخلف هستند.

دادستان خوشاب با خطاب قرار دادن روسای ادارات گفت: منابع طبیعی، کشیک نوروزی شما کجاست؟ مبادا مردم ۱۵۰ هکتار زمین ملی شخم بزنند، جهاد کشاورزی، آقای رودسرابی، نبینم یک ساختمان در فلان روستا ساخته شده و خراب کردنش ۳۰ ماه طول بکشد. آقای منابع آب، بستر رودخانه‌ها را مراقب باشید. آقای شهردار ایام عید کشیک داشته باشید و با تخلفات برخورد کنید.

وی با تأکید بر اینکه مبادا در مسئولیت‌ها خوابمان ببرد افزود: ولایت سرباز ولایی می‌خواهد و حرف رهبر معظم انقلاب این است که باید جهادی و بسیجی وار عمل کرد در غیر این صورت چیزی اصلاح نخواهد شد.

همچنین در این جلسه حسن ابارشی، فرماندار خوشاب با تأکید بر اینکه مسئولان نظارتی در ایام نوروز آماده باشند، گفت: در این ایام یکی از اتفاقاتی که متأسفانه گاها در این شهرستان و برخی دیگر از شهرستان‌ها رخ می‌دهد، ساخت‌وسازهای غیر مجاز است که باید مسئولان نظارتی و دهیاران آماده باشند و به‌شدت با متخلفین برخورد شود.

وی با اشاره به بالا بودن آمار تصادفات در ایام نوروز و بالا رفتن ترافیک جاده‌ها در این ایام گفت: در سال گذشته حدود ۱۵ میلیون نفر به خراسان رضوی سفر کرده‌اند که ۸ میلیون نفر از آن‌ها به مشهد رفته‌اند و باید مسئولان ستاد خدمات سفر در این ایام آماده باشند و پلیس راه با رانندگان متخلف بدون تعارف برخورد کند.

ابارشی با پیش‌بینی افزایش ۱۰ درصدی سفرها در نوروز سال جاری نسبت به قبل گفت: دستگاه‌هایی که در تنظیم بازار و برخورد با متخلفین کوتاهی کنند بدون تعارف با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وی با تأکید بر کافی نبودن نظارت‌ها و پیدا شدن برخی از اجناس تاریخ مصرف گذشته در بازرسی‌های چند روز اخیر نیز  افزود: باید گشت‌های بازرسی در ایام نوروز به‌ویژه در روستاها وجود داشته باشد.

انتهای پیام/


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه