» .اسلایدر » ارتفاع گنبد جدید حرم امام حسین(ع) ۷ متر افزایش یافت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۲:۳۴

 کد خبر: 7608

نماینده ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی خبر داد

ارتفاع گنبد جدید حرم امام حسین(ع) ۷ متر افزایش یافت

گروه شهرستان‌ها | خوشاب ـ نماینده ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی در جلسه معارفه نماینده ستاد عتبات و عالیات استان در شهرستان خوشاب گفت: تا خردادماه سال ۹۸ زیرسازی و ساخت سازه‌های گنبد حرم امام حسین(ع) به اتمام رسیده و ارتفاع گنبد ۷ متر بیشتر می‌شود.

ارتفاع گنبد جدید حرم امام حسین(ع) ۷ متر افزایش یافت

به گزارش آتی نیوز، حجت‌الاسلام روحانی نژاد، نماینده ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی درباره پروژه‌های ایران در کربلا و نجف گفت: تا خردادماه سال ۹۸ زیرسازی و ساخت سازه‌های گنبد حرم امام حسین(ع) به اتمام رسیده و ارتفاع گنبد ۷ متر بیشتر می‌شود.

حجت‌الاسلام روحانی نژاد با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل سازه‌های موجود و دیوارهای اطراف نمای بیرونی حرم به‌خوبی دیده نمی‌شود، افزود: این گنبد در کرمان در حال ساخت است و بسیاری از مردم به دلیل عشق و ارادتی که به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دارند در حال کمک برای ساخت و تکمیل آن هستند، در حالی که بعضی به قوت اولیه خودشان محتاج هستند.

وی با بیان اینکه هر کجا صدای مسلمانی بلند است محاصره اقتصادی و ترور نیز هست، اضافه کرد: این گنبد دارای استحکام بالا، مقاوم در برابر انفجار می‌باشد و جنس طلا و مس آن از نوع خاصی است.

وی با اشاره به ساخت صحن عقیله بنی هاشم (س) و کمک‌های میلیاردی مردم علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی در کربلا بیان کرد: این صحن از تل زینبیه تا خیمه‌گاه به متراژ ۱۶۶ هزار متر مربع در ۴ طبقه ساخته می‌شود.

در این جلسه همچنین اکبر پارسا، سرپرست ستاد بازسازی عتبات و عالیات خراسان رضوی با بیان اینکه در سال جاری علی‌رغم همه مشکلات اقتصادی، تاکنون مردم ۴  میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و غیر نقدی برای بازسازی عتبات و عالیات کمک کرده‌اند، گفت: کمک‌های مردمی نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است.

این جانباز ۷۵ درصد دوران دفاع مقدس با اشاره به نمایش حضور میلیونی مردم در اربعین که دستاورد بزرگی برای جهان اسلام است، افزود: کمک‌های مردمی اربعین در سال جاری ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بود که در سال گذشته این رقم به حدود ۷ میلیارد تومان می‌رسید.

در انتهای این جلسه غلامرضا غفوری منش به‌عنوان نماینده ستاد عتبات و عالیات استان در شهرستان خوشاب معرفی شد.

انتهای پیام/


برچسب ها : , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه