» .اسلایدر » کاشمر | ایران، رتبه هفتم جهان در حوزه نظامی/ پول سلاحی که به مردم عراق و سوریه دادیم را گرفتیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۴

 کد خبر: 7198

محمدحسین صفارهرندی، در همایش تبیین گام دوم انقلاب عنوان کرد

کاشمر | ایران، رتبه هفتم جهان در حوزه نظامی/ پول سلاحی که به مردم عراق و سوریه دادیم را گرفتیم

گروه شهرستان‌ها | کاشمر ـ صفارهرندی گفت: ما دنبال هر تکنولوژی که رفتیم برای این بود که آن را در خدمت بقیه هم قرار دهیم؛ معامله دو طرفه هم می‌کنیم؛ وقتی داعش به عراق حمله کرده بود، دولت عراق که نیروهای مردمی را بسیج کرده بود سلاح نداشت که به آنها بدهند و دست یاری به سمت ما دراز کردند و ما با همه وجودمان در خدمتشان قرار گرفتیم.

کاشمر | ایران، رتبه هفتم جهان در حوزه نظامی/ پول سلاحی که به مردم عراق و سوریه دادیم را گرفتیم

به گزارش آتی نیوز، محمدحسین صفارهرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در همایش تبیین گام دوم انقلاب که در امامزاده سید حمزه (ع) کاشمر با همکاری ناحیه مقاومت بسیج فرهنگی و اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: روایت‌های سال گذشته که می‌شنیدیم مقایسه (اکنون) ما و ۴۰ سال قبل از خودمان نبود؛ وقتی که می‌گفتیم ما این بودیم و چهل سال بعد این شدیم به عنوان نمونه، چهل سال قبل تعداد باسوادهای ما اینقدر بود و اکنون تعداد باسوادهای ما دو برابر شده است یا چهل سال قبل تعداد دانشگاهیان ما اینقدر بودند و اکنون چهل برابر شدند، می‌گفتند مسلم است که چهل سال گذشته است و انتظار داشتید که پیشرفت نداشته باشیم؟! همه پیشرفت کردند! بقیه دنیا هم متوقف نبودند!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: خصوصیت آماردهی امسال که آن را مؤثرتر کرده است این است که ما میان بقیه خودمان را مقایسه می‌کنیم؛ همه پیشرفت کردند (منتها) ما چقدر پیشرفت کردیم؟ و آنها چقدر پیشرفت کردند؟! و این را می‌توان از رتبه بندی کشورها در عرصه‌های مختلف اقتصاد، فرهنگ، علم، فن آوری، نظامی‌گری و غیره فهمید.

صفار هرندی بیان داشت: وقتی که شما می‌شنوید رتبه علمی ما در جهان ۱۶ است، یعنی ما در میان بیش از ۱۹۰ کشور دنیا موفق به کسب رتبه علمی ۱۶ هستیم، یعنی ۱۸۰ کشور دنیا از نظر رتبه علمی بعد از ما قرار گرفتند و این رتبه بندی است که نمی‌توان گفت همه پیشرفت کردند، بلکه ۱۸۰ کشور دنیا مانند شما پیشرفت نکردند.

وی گفت: تنها تعداد کمی و به عبارتی تنها ۱۵ کشور به لحاظ علمی از ما بالاتر هستند؛ اینها آمارهایی است که از مراکز اختصاصی و مراجع بین‌المللی جهان گرفته می‌شود؛ هیچ کدام از این آمارهایی که ذکر می‌کنم حرفهای خودمان نیست بلکه آمارهای جهانی است.

سیاستمدار و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همین اقتصادی که ما اینقدر از آن نارحت هستیم؛ همین اقتصادی که به دلیل کم‌کاری‌‌ها و بدعملی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها و هدف‌گیری‌های غلط مسئولین، در آن اینقدر ضعف داریم، آمار نشان می‌دهد که ظرفیت اقتصاد ما رتبه هجدهم جهان است.

وی تصریح کرد: رتبه نظامی ما را در بدبینانه‌ترین وضعیت، همان مراجع جهانی می‌گویند که مجموعه سپاه و ارتش و سایر نیروهای مسلح ما رتبه سیزدهمین جهانی را از نظر اقتدار دارد و این حداقل رتبه ما است چرا که بعضی از ژورنال‌های جهانی رتبه نظامی ایران را رتبه هفتم جهان می‌دانند.

صفارهرندی در ادامه گفت: ما دنبال هر تکنولوژی که رفتیم برای این بود که آن را در خدمت بقیه هم قرار دهیم و خست به خرج نمی‌دهیم؛ معامله دو طرفه هم می‌کنیم؛ مردم عراق نیاز به اسلحه داشتند، آمریکایی‌ها سلاح سبک و حتی سلاح انفرادی هم به آنها نداده بودند و وقتی که داعش به عراق حمله کرده بود مردم نیاز مبرم به اسلحه داشتند و دولت عراق که نیروهای مردمی را بسیج کرده بود سلاح نداشت که به آنها بدهند و دست یاری به سمت ما دراز کردند و ما با همه وجودمان در خدمتشان قرار گرفتیم. آنها پول سلاحی را که از ما گرفتند، تمام و کمال پرداخت کردند؛ دو طرفه بود؛ همان اتفاق در سوریه افتاد و همان اتفاق در جاهای دیگر هم می‌افتد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امروز ملت‌ها ترازبندی می‌کنند و می‌گویند میانگین نفرت از آمریکا در کشورهای اسلامی بالای ۷۰ درصد است و محبوبیت ایران بالای ۷۰ درصد است و این می‌شود حوزه نفوذ ایران.

وی تصریح کرد: امروز من به شما عرض می‌کنم خیلی‌ها از کسانی که دیروز جرأت نداشتند علیه آمریکا حرف بزنند اما امروز جرأت پیدا کردند و علیه آمریکا حرف می‌زنند و جرأت را پیدا کردند؛ آن سد رعبی که قبلا ایجاد شده بود امروز شکسته است و اینها محصول این انقلاب اسلامی ماست.

صفارهرندی در ادامه گفت: چهل سال دوم را مبتنی بر یافته‌های چهل سال نخست می‌سازیم، البته همیشه انسان عاقل باید دنبال تصحیح عملکردهای غلط خودش باشد؛ ما اشتباهاتی هم داشتیم، باید اشتباهاتمان را رفع کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در فرمایشات حضرت آقا در گام دوم انقلاب که حدود هفت الی هشت صفحه است، جمله‌ایی فرمودند که ما برای تصحیح اشتباهاتمان هیچ امتناعی نداریم. آنهایی که مریض بودند در روزنامه‌هایشان همین جمله را نوشتند؛ آنها چه کسانی هستند؟ آنها کسانی هستند که می‌خواهند بگویند چهل سال اشتباه کردیم؛ مملکت را باید تحویل منافقین می‌دادیم؛ مملکت را باید تحویل لیبرال‌ها می‌دادیم.

*مشروح خبر در لینک زیر:
برچسب ها : , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار