» .مشروح خبر » ایجاد ۱۱۳ هزار فرصت شغلی جدید در خراسان رضوی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۱۶:۲۳

 کد خبر: 6796

ایجاد ۱۱۳ هزار فرصت شغلی جدید در خراسان رضوی

گروه اقتصاد ـ معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از ایجاد ۱۱۳ هزار فرصت شغلی در خراسان رضوی خبر داد.

ایجاد ۱۱۳ هزار فرصت شغلی جدید در خراسان رضوی

به گزارش آتی‌نیوز، محمدامین بابایی، معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم عنوان کرد: در حال حاضر شاهد فعالیت بیش از ۳۹ درصدی در بخش صنعت استان هستیم، همچنین ۴۰ درصد از ساکنان خراسان رضوی در بخش خدمات مشغو هستند و سایر افراد نیز فعالیت خود را در بخش کشاورزی ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه تولید ناخالصی در بخش خدمات ۶۱٫۴ درصد، در بخش صنعت ۱۲ درصد، کشاورزی ۱۵٫۷ درصد و ساختمان نیز ۱۰٫۹ درصد است، ابراز کرد: فعالیت و ارائه خدمات مشاوره کارآفرینی از ابتدای دولت یازدهم و با محوریت کارآفرینی آغاز شده و تاکنون ۱۷ مرکز در استان فعالیت خود را ادامه می‌دهند.

بابایی ادامه داد: با وجود مشکلاتی برای کارگران ایرانی از جمله فعالیت کارگران خارجی به صورت غیرمجاز، امسال شناسایی ۲ هزار و ۸۷۰ نیروی خارجی بدون مجوز صورت گرفت، همچنین ۶۵۷ نفر از کارفرمایان متخلف به دادگاه معرفی شدند، برای بهبود شرایط نیز هزار و ۳۵۸ نیروی ایرانی فعالیت خود را به جد آغاز کردند.

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به صدور هزار و ۷۹۲ مجوز مستقل برای افراد، تشریح کرد: تاکنون صدور هزار و ۱۰۸ مجوز پشتیبان مشاغل خانگی محقق شده است، امسال باید ۱۱۰ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد می‌شد اما تعداد اشتغال‌زایی‌های ایجاد شده در امسال ۱۱۳ هزار فرصت شغلی بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم


برچسب ها : , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار