» .اسلایدر » گناباد | مسئولین، درد گرسنگان را نمی‌فهمند/ حرام‌خواهی‌، مشکل اقتصاد کشور

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۴ - ۱۲:۰۹

 کد خبر: 6933

حجت‌الاسلام ماندگاری:

گناباد | مسئولین، درد گرسنگان را نمی‌فهمند/ حرام‌خواهی‌، مشکل اقتصاد کشور

گروه فرهنگ و هنر ـ رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا، مشکل اقتصادی کشور را به دلیل کم‌کاری‌ها، تحریم‌ها و حرام‌خواهی‌ها دانست و گفت: برخی از مسئولین صدای گرسنگان را نمی‌فهمند زیرا اینها برای خریدن گوشت و مرغ و مایحتاج خود مشکل ندارند.

گناباد | مسئولین، درد گرسنگان را نمی‌فهمند/ حرام‌خواهی‌، مشکل اقتصاد کشور

به گزارش آتی‌نیوز، دومین یادواره شهدای روستای حاجی‌آباد گناباد با حضور حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری، رئیس مؤسسه روایت سیره شهدا در گناباد برگزار شد.

حجت‌الاسلام ماندگاری در این یادواره با بیان اینکه آن چیزی که امروز در مملکت کمرنگ شده، صداقت است، گفت: همه رئیس جمهورها اولین سفرشان حرم امام رضا (ع) است. خیلی خوب است ولی برخی‌ها ظاهر و باطنشان یکی نیست.

وی در ادامه با اشاره به سفر شهید رجایی به مشهد، اظهار کرد: در این سفر، سفره‌ای پهن کردند و چند مدل غذا بود، رجایی گفت: «من اگر این چند نوع غذا را بخورم، دیگر صدای گرسنگان را نمی‌فهمم». کامل به یاد دارم که در آن جلسه ایشان فقط یک پیش‌دستی برنج و یک پیاله قیمه خوردند.

وی با طرح این سؤال که چرا امروز برخی از مسئولین صدای گرسنگان را نمی‌فهمند؟، ابراز کرد: برخی از اینها که برای خریدن گوشت و مرغ و مایحتاج خود مشکل ندارند. شما کارگر و کارمند بیچاره باید به بچه‌ات بگویی که دیگر گوشت نخور، گوشت مال ما نیست، مال از ما بهتران است. اگر صداقت بود، این مشکلات پیش نمی‌آمد.

حجت‌الاسلام ماندگاری، استدلال اختلاس‌گران این است که کاری که ما در جمهوری اسلامی انجام می‌دهیم، میلیاردی می‌ارزد اما به ما حقوق میلیونی می‌دهند بنابراین بقیه آن را از جایی برمی‌داریم، افزود: ما نمی‌گوییم کسانی که در جمهوری اسلامی خدمت می‌کنند، اصلا حقوق نگیرند، بلکه حقوقشان را بگیرند ولی با حقوق معامله نکنند بلکه با خدا معامله کنند. زمان جبهه حقوق دوهزار و دویست تومان بود البته هزار تومان هم بود، دوستان شهید ما یک سوم یا یک دوم این مبلغ را خرج فقرا می‌کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مشکل اقتصادی کشور را به دلیل کم‌کاری‌ها، تحریم‌ها و حرام‌خواهی‌ها دانست و از خداوند درخواست کرد تا دست حرام‌خواران را از بیت‌المال کوتاه کند و گفت: یک ریشه مشکل اقتصادی این است که حلال‌خورها، تنهاخور شدند.

حجت‌الاسلام ماندگاری با بیان اینکه در کشور ۱۵ میلیون فقیر است و ۶۵ میلیون نفر دستشان به دهانشان می‌رسد، اظهار کرد: اگر این‌ها روزی هزار تومان صدقه کنار بگذارند، روزی ۶۵ میلیارد می‌شود. این کار را بکنید. همه این مبالغ را هم نمی‌خواهد به فلان نهاد بدهید که بترسیم به کجا می‌رود. در هر روستا، مسجد و محله‌ای با محوریت امام جماعت، فقرا را یاری کنید، دولت هم ان‌شاءالله وظیفه خودش را انجام می‌دهد.

وی با طرح این موضوع که اگر همه مسئولین و مردم اتمام حجت شهدا را بفهمند به خدا این مملکت گلستان می‌شود و ارزش گلستان شدن و آماده شدن برای امام زمان(ع) را دارد، عنوان کرد: متاسفانه امروز تنبلی، بی‌عاری، اشرافی‌گری، انحراف و خرابکاری دارد در مملکت زیاد شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۱۱


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه