» .مشروح خبر » مشروح خبر | دست‌درازی به بیت‌المال؛ نتیجه بی‌توجهی به حرف‌های رهبری در حقوق‌های نجومی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۲۲:۰۶

 کد خبر: 7296

موحدی:

مشروح خبر | دست‌درازی به بیت‌المال؛ نتیجه بی‌توجهی به حرف‌های رهبری در حقوق‌های نجومی

گروه سیاست ـ مدیر حسینیه قرآن و عترت مشهد، دست‌درازی به بیت‌المال را نتیجه بی‌توجهی به حرف‌های رهبری در حقوق‌های نجومی دانست و گفت: امروز نتیجه کوتاه آمدن در مقابل کلام رهبر معظم انقلاب را می‌بینیم که مسئولین ما در ناز و نعمت در خانه‌های چند ده‌میلیاردی هستند.

مشروح خبر | دست‌درازی به بیت‌المال؛ نتیجه بی‌توجهی به حرف‌های رهبری در حقوق‌های نجومی

به گزارش آتی‌نیوز، تجمع اعتراضی به گرانی‌ها و بی‌توجهی دولت به معیشت اجتماعی از مردم شب گذشته، ۱۴ اسفندماه در حسینیه قرآن و عترت برگزار شد.

مجری جلسه با اشاره به توصیه‌های حضرت علی (ع) به حارث همدانی در نامه ۶۹ نهج‌البلاغه، گفت: رهبر معظم هم انقلاب در متن اخیری که منتشر شد، گفتند شما برای چه برجام را رفتید؟ حالا باز معطل نسخه اروپایی‌ها هستید. گاهی آدم فکر می‌کند اگر بعضی از مسئولان و حتی خود ما، اگر روزی یک‌بار یاد این بیفتیم که ما را هم در قبر می‌گذارند و سؤال و جوابی و قیامتی خواهد بود زندگی‌اش خیلی عوض می‌شود. گاهی وقت‌ها ما به نعمت‌های خدا آن‌گونه که باید توجه پیدا نمی‌کنیم؛ نعمت انقلاب اسلامی و نعمت ۴۰ سال دوم انقلاب اسلامی و نعمت ولی و رهبری که در این راه می‌داند چه باید بگوید و چگونه باید عمل کند، چطور موضع بگیرد و نسبت به عموم مردم، دولتمردان و موضوعات مختلفی که جامعه به آن نیاز دارد چطور اقدام کند. جای فکر دارد که اگر می‌خواهیم این نعمت در ما دیده شود باید چکار کنیم. نعمتی که خدا به ما ارزانی کرده است، قطعاً زمانی هم از ما سؤال خواهد کرد؛ این‌طور نیست که خدا از سر و چشم و گوش ما خوشش آمده باشد و نعمتی به ما داده و به دیگران ندهد، کنار هر نعمتی مسئولیتی هست، این نعمت باید دیده شود و فکر پاسخگویی‌اش هم باشیم.

ظریف حسینیان، از گسترش فعالیت حسینیه قرآن و عترت در قسمت‌های مختلف شهر گفت: حسینیه قرآن و عترت با توجه به حجم کار بالایی که مطالبات رهبری بر عهده ما گذاشته، تلاش می‌کند در نقاط مختلف شهر، فعالیت خود را گسترش دهد و برای نیروهای انقلابی در محفل‌های منطقه‌ای فعالیت‌هایی تعریف کند و این فعالیت‌ها در حال شکل‌گیری است و گروه‌های خوبی در مناطق مختلف دست‌به‌دست هم داده و فعالیت می‌کنند. طبیعتاً کار فرهنگی زمان‌بر است و تا به نتایج بسیار ارزشمند خود برسد طول می‌کشد ولی حتی بتوانیم یک‌قدم هم کار را پیش ببریم ارزشمند است. مقام معظم رهبری می‌فرمایند: «هرچه زمان می‌گذرد تجمع اصحاب حق را فوری‌تر و ضروری‌تر احساس می‌کنم؛ لازم است افراد دورهم بنشینند» و در تعابیر متعددی فرمودند: «حتی بنشینید دورهم چای بخورید، چون اگر بخواهید فعالیت عظیم مردمی و تشکیلاتی ارائه کنید یکی از مهم‌ترین نکاتی که بین شما باید شکل بگیرد، مودت و محبت است. این مودت و محبت با شناخت ایجاد خواهد شد و از محفل‌های کوچک شکل می‌گیرد، اگر بین خودتان محافلی راه بیندازید و همدیگر را پیدا کرده و از آن جلسات استفاده کنید، می‌توانیم آرام‌آرام به تشکل‌های قوی دست پیدا کنیم». این حرکت در مناطق مختلف دارد، شکل می‌گیرد و ۴ منطقه تا الان، کار خودش را شروع کرده که قاسم‌آباد یکی از این مناطق است و تا الان ۱۱ جلسه تشکیل داده است، تقریباً هر سه هفته یک‌بار دوستان را جمع کرده و مطالبی در این زمینه مطرح می‌کنیم. در بلوار طبرسی و گلشهر و بلوار طوس هم دوستان ما زحمت می‌کشند و یکی دو جلسه شکل‌گرفته است. افرادی که در این مناطق حضور دارند و می‌خواهند در این جلسات شرکت کنند یا دوستانی دارند که می‌توانند این افراد را به ما وصل کنند و آدم‌های پیگیری هستند و دغدغه انقلاب و نظام را دارند را معرفی کنید.

در این جلسه کلیپی از سخنان رهبری گذاشته شد که می‌فرمایند: «دارم می‌بینم تجهیز علیه انقلاب و امام و همه ‌کسانی که به این حرکت دل ‌بسته‌اند. باید بصیر، آگاه و هشیار بود، ملت‌ها در مسیر خودشان در موارد حساس باید بدانند دشمن چکار می‌کند. وقتی می‌بینند از عهده یک ملت با برخورد نظامی، تهدیدآمیز و رعب آمیز برنمی‌آیند، آن‌وقت از طرق دیگر اخلال می‌کنند.»

خلیل موحدی: قرار بود دو هفته پیش، جمعه در باب الجواد اجتماعی انجام شود و به هر دلیلی آیت‌الله علم الهدی صلاح ندانستند آنجا باشد. البته اگر صلاح بدانند آقای نیک‌بین که از نزدیک شاهد بودند، توضیحاتی برای تنویر افکار عمومی بدهند چون خیلی سؤال شده و پیامک داده‌اند که این‌همه آدم از جاهای مختلف جمع شدند، چرا لغو شد..

خلیل موحدی، مدیر حسینیه قرآن و عترت مشهد با بیان تفاوت این جلسه با دیگر جلساتشان، گفت: در جلسات پیش دنبال کار کارشناسی و تحلیل سیاسی و کار بصیرتی بودیم، امروز این اجتماع، تکلیف روشن دینی و شرعی است. دو هفته پیش، جمعه قرار بود در مکان باب الجواد اجتماعی انجام شود و به هر دلیلی آیت‌الله علم الهدی صلاح ندانستند آنجا باشد، شاید اگر صلاح بدانند آقای نیک‌بین که از نزدیک شاهد بودند توضیحاتی برای تنویر افکار عمومی بدهند چون خیلی سؤال شده و پیامک داده‌اند که این‌همه آدم از جاهای مختلف جمع شدند، چرا لغو شد. ما مطیع هستیم حضرت علم الهدی گفتند تجمع نشود، ولی رهبر معظم انقلاب فرمودند جوانان برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب، باید لشکر مطالبه‌گری دائمی تشکیل دهند و این تکلیف شرعی است.

اگر جای مصلحت‌سنجی بود هیچ‌کس بهتر از امیرالمؤمنین نبود که بگوید به امثال طلحه و زبیر باجی دهم تا جنگ جمل درست نشود و حکومت کنم، حضرت محکم ایستادند و جنگ جمل آن‌ همه شهید و کشته داد برای اینکه از اموال بیت‌المال صیانت کنند.

مدیر حسینیه قرآن و عترت افزود: در سیره و حکومت امیرالمؤمنین (ع) شاید حضرت به خاطر مصالح مسلمین، با همه‌چیز کنار آمدندو حتی پذیرفتند برای مدتی در کوفه کسی مثل زیاد که مشهور به خطا زادگی است، حکومت کند اما در بحث بیت‌المال، تبعیض و امانتی که در دست حاکمان است، کوچک‌ترین انعطافی نشان ندادند. به حضرت زینب که گلوبندی را از خزانه بیت‌المال امانت‌ گرفته بودند، به زینبی که این‌طور تکریمش می‌کنند می‌فرمایند اگر امانت نگرفته بودی دستت را قطع می‌کردم؛ حکومت امیرالمؤمنین یعنی این. ریشه جنگ صفین، جنگ جمل شد وگرنه معاویه عددی نبود، وقتی یاران نزدیک پیامبر اکر (ص) که زبیر، سیف الاسلام و طلحه، طلحه الخیر نام ‌گرفته بود، پررو شدند و جنگ جمل را ایجاد کردند، معاویه هم رو پیدا کرد و جنگ صفین را به جهان اسلام آن روز تحمیل کرد. طلحه و زبیر چیز زیادی هم نمی‌خواستند، بنا به عادت قبل از حکومت حضرت، به امیرالمؤمنین (ع) می‌گفتند به ما حق بیشتری بده. علی (ع) فرمود: اگر مال شخصی‌ام بود به عدالت ‌بخش می‌کردم چه رسد به بیت‌المال. امروز با این ناهنجاری در جامعه اسلامی مواجهیم و این موضوع، فکر کردن و تحلیل و مصلحت سنجی ندارد، اگر جای مصلحت سنجی بود هیچ‌کس بهتر از امیرالمؤمنین نبود که بگوید به این‌ها باجی دهم تا جنگ جمل درست نشود و حکومت کنم، حضرت محکم ایستادند و جنگ جمل آن‌ همه شهید و کشته داد برای اینکه از اموال بیت‌المال صیانت کنند.

امروز نتیجه کوتاه آمدن در مقابل کلام رهبر معظم انقلاب را می‌بینیم که مسئولین ما در ناز و نعمت، در خانه‌های چند ده‌میلیاردی نه‌تنها به فکر مردم نباشند که به ریش مردم بخندند.

وی با اشاره به اینکه رهبری منظورشان از برخورد با حقوق نجومی، جلوگیری از ایجاد چنین وضعیت اقتصادی طبقاتی بود، گفت: دو سال و نیم از هشدار رهبری گذشته است، وقتی گفتند حقوق نجومی، عده‌ای فکر کردند برای رقمش می‌گویند، حتی بعضی از خودی‌ها، شانتاژ کردند و گفتند اینکه سرتا پایش ۸ میلیارد و ۱۰ میلیارد بیشتر نمی‌شود این‌همه دزدی داریم، این هم بالایش. نفهمیدند رهبر معظم انقلاب، استراتژیک‌ترین نکته اسلام را ۵ ماه تمام، ۶ مرتبه با الفاظ «شرعی» و «قانونی» به مردم گفتند. فرمودند: «حقوق نجومی، خلاف شرع و وهن نظام جمهوری اسلامی است، باید برگردد» و این الفاظ را من بارها در جلساتمان گفته‌ام تا در اذهانمان ثبت شود. امروز نتیجه کوتاه آمدن در مقابل کلام رهبر معظم انقلاب را می‌بینیم که مسئولین ما در ناز و نعمت، در خانه‌های چند ده‌میلیاردی نه‌تنها به فکر مردم نباشند که به ریش مردم بخندند.

این نانجیبی است که فردی پشت تلویزیون بیاید و بگوید ۱۹ میلیون حقوق، حق آقای سعیدی کیاست ولی یک نفر باشد که نتواند به این فکر کند که گوشت روزش را بخرد.

وی از اینجا سخنانش را با بغض می‌گفت: به قرآن محمد این ننگ است، من که از خدا مرگم را طلب کردم، هرروز در حاشیه شهر به مساجد رفته و مردم را می‌بینم. گوشت کیلویی ۱۰۰ هزار تومان را خانواده‌های متوسط ما هم نمی‌توانند بخورند چه برسد به کارگری که اگر کار گیرش بیاید ۱ میلیون و ۵۰۰ تومان حقوق می‌گیرد. این نانجیبی و دور از انصاف، قرآن و اسلام است. «قل انما اعظکم بواحده ان تقوموا لله مثنی و فرادی»، حتی اگر تنها هم ماندید باید فریاد بزنید، امروز باید صدای محرومین شویم. پیامبر اکرم فرمودند: «من سمع ینادی منادیا یا للمسلمین فلم اجبه فلیس بمسلم»، اگر کسی فریاد انسانی را بشنود و پاسخش را ندهد مسلمان نیست، چه برسد مظلوم محرومی که نمی‌تواند فریادش را به کسی برساند. اگر همه نداشتند، غصه نداشتیم؛ امروز در یمن همه ندارند و بالا و پایین در ضعف و فقر زندگی می‌کنند و می‌سازند ولی به خدا این نانجیبی است که یک نانجیب پشت تلویزیون بیاید و بگوید ۱۹ میلیون حقوق، حق آقای سعیدی کیاست ولی یک نفر باشد که نتواند به این فکر کند که گوشت روزش را بخرد. بدتر از این، آن رئیس دولت و رئیس‌جمهور است که بگوید گوشت ارزان است که قاچاق می‌شود، امروز وزیر کشور ما کارگروه تشکیل می‌دهد و برای ایجاد نشاط در جامعه اسلامی بودجه می‌گذارد. دختر وزیر سابق صنعت، ویلایش در شمال تهران را خراب کردند، فقط ۱۰۰۰ متر تخلف دارد.

امروز یادمان رفته است که لیبرال‌ها چه بلایی سرمان آوردند. فشار بیشتر می‌آورند که اختلاف طبقاتی شود و مردم را عصبی کرده مقابل نظام قرار دهند.

موحدی ادامه داد: امروز مسائل سیاسی یادمان رفته است که لیبرال‌ها چه بلایی سرمان آوردند. فشار بیشتر می‌آورند که اختلاف طبقاتی شود و مردم را عصبی کرده و مقابل نظام قرار دهند. حضرت آقا از چه زمانی گفته‌اند مردم گله‌مندند؟ ۶ سال تمام است دارند می‌گویند اقتصاد مقاومتی؛ امروز ۱۲ هزار واحد تولیدی ما نابود شده و با خاک یکسان شده‌اند. سه میلیون جوان بیکار داریم، در همین حسینیه زن و مرد می‌آیند و فکر می‌کنند من می‌توانم برای شغلشان کاری کنم.

مدیر حسینیه قرآن و عترت افزود: امروز روز حرکت است، تقاضا می‌کنم در گوشه و کنار شهر، با همین کار سالنی و مسجد به مسجد هر جا می‌توانیم اعلام برائتمان را از این راه کثیف و مسیر خطا حداقل فریاد بزنیم. بزرگ‌ترین پیروزی در طول ۴۰ سال انقلاب داشتیم و دیدید که رهبر معظم انقلاب، بشار اسد را در بغل گرفتند که مانور قدرت کنند، آن شب، شیاطین فضای رسانه‌ای درست کردند که این را تحت‌الشعاع قرار دهند. فکر کردند با فوت دهانشان می‌توانند نور خدا را خاموش کنند ولی این بدبختی ماست که امروز چنین مسئولینی داشته باشیم. خدایا تو گواه باش که ما از این‌ها اظهار انزجار و نفرت می‌کنیم و بدان، سرسوزنی محبت این مسئولین در دل ما نیست و فقط دل‌خوشی‌مان رهبر معظم انقلاب است، که جان ناقابلم فدای آن مرد هوشمند و بیدار شود. حضرت آقا فرمودند عده‌ای دنبال این هستند که بگویند تنها راه ما برای نجات مردم این است که در برابر دشمن زانو بزنیم و فرمودند تا جان در بدنم داشته باشم اجازه نخواهم داد چنین اتفاقی بیفتد. ما هم اعلام کنیم رهبر عزیزمان، تا جان در بدنمان باشد اجازه نخواهیم داد به شما گلوله‌ای بخورد.

امروز درون مجلس ما را فساد گرفته و قالب کسانی که به اسم نماینده مردم هستند، آن روزی که باید وسط مجلس فریاد می‌کشیدند، برای کار سیاسی و جناحی‌شان فریاد می‌کشیدند.

موحدی از فساد درون مجلس چنین گفت: اینجا اعلام می‌کنیم که امروز درون مجلس ما را فساد گرفته و قالب کسانی که به اسم نماینده مردم هستند، آن روزی که باید وسط مجلس فریاد می‌کشیدند، برای کار سیاسی جناحی‌شان فریاد می‌کشیدند. آقای لاریجانی و آقای مطهری چرا صدایتان درنمی‌آید؟

مدیر حسینیه قرآن و عترت از کسانی که چراغ این راه را روشن کردند تشکر کرده و گفت: من از مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله نوری همدانی که با شجاعت و شهامت در میدان آمده و گفتند برای این گرانی‌ها ساکت نخواهیم نشست و همچنین از طلاب علمیه قم تشکر می‌کنم، اجتماعشان بسیار اثرگذار بود. امروز باید این راه را ادامه دهیم، به خدا قسم ایستادن در برابر فساد، امروز از مجلس امام حسین (ع) ارزشش بیشتر است و پیام عملی آن است. تقاضا می‌کنم هرکه هرچه می‌تواند انجام دهد و خسته نشویمم. (مسئولین و دولتی‌ها) این را بدانند که مردم با هیچ‌کس تعارف ندارند، کاری کردند کسی که انگلیس و منافقین و آمریکا پشتش بود، مجبور شد زیر ابروهایش را برداشته و فرار کند. این مردم همان مردم هستند و انقلابشان را با هیچ‌چیزی عوض نمی‌کنند. گام اول و چهل‌سالگی اول انقلاب این مردم طاغوت را له کردند و از روی آن رد شدند، ابتدای گام دوم هم لیبرالیسم و غرب‌گرایی را زیر پا خواهند گذاشت و گذشت.

حجت‌الاسلام نیک‌بین: خیلی از آدم‌های بزرگ در این انقلاب بودند که تا دمادم افطار انقلاب بودند ولی نتوانستند دوام بیاورند و روزه انقلابشان را باطل کردند.

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین، رئیس مجمع طلاب انقلاب مشهد در این اجتماع چنین گفت: هیچ‌کس برای اسلام حیف نیست و همه باید فدا شویم؛ جنگ تحمیلی، تیغ دشمنی بود که مدعیان عشق و سره را از ناسره جدا کرد. در کشاکش‌ها و موج‌هایی که ایجاد می‌شود، خیلی‌ها شناخته می‌شوند و به تعبیر شهید هاشمی، مرد از نامرد شناخته می‌شود اینکه چه کسی پای انقلاب ایستاده و سینه سپر کرده و کار می‌کند و چه کسی به‌محض اینکه میز مسئولیت از او گرفته شد، در خانه‌اش می‌نشیند.

وی در مورد انقلاب و ویژگی‌های انقلاب گفت: می‌دانید انقلاب اسلامی برای اینکه در سال ۵۷ به پیروزی رسد سه رکن داشت، رکن اصلی این انقلاب، رهبری است و رکن دیگر اسلام و دین و رکن سوم مردم هستند. این ارکان علت ایجاد این انقلاب هستند. مردم با دین پای‌ کار آمدند و با نوک پیکان رهبری این انقلاب به پیروزی رسید. نطفه‌های انقلاب از حسینیه‌ها با شعار الله‌اکبر در دهه‌های محرم و صفر و در مساجد و مراکز مذهبی به وجود آمده درنهایت با رهبری امامی که تلألؤ معصوم بود به پیروزی رسید و دشمن برای هر سه این ارکان برنامه ریخته‌اند و باید حواسمان را جمع کنیم. عزیز دلم (خلیل موحدی) برای این گرانی‌ها اشکش می‌ریزد حتی جا دارد مرد مسلمان از برخی مظاهری که در این شهر امام رضا (ع) می‌بیند دق کرده و بمیرد. دشمن از همان روز اول برای خارج کردن من و شما از خط انقلاب برنامه‌ریزی کرده است، قائله‌های مختلف مثل خلق کردستان، ترکمن، آمل، خوزستان، تبریز و کردستان راه انداخت دید نمی‌شود مردم را از انقلاب دور کند جنگ راه انداخت. هر کاری کرد تا بتواند مردم را از صحنه خارج کند و نتوانست. قبلاً هم گفتم کشور ما سابقه عجیب‌وغریبی دارد، از اخراج رئیس‌جمهور تا اعدام وزیر امور خارجه. برنامه‌ریزی می‌کرد امام را ترور کند، فهمیدند و اعدامش کردند. تاریخ این انقلاب تاریخ بسیار شنیدنی، خواندنی و تدبر کردنی است خیلی از آدم‌های بزرگ در این انقلاب بودند که تا دمادم افطار انقلاب بودند ولی نتوانستند دوام بیاورند و روزه انقلابشان را باطل کردند. ترورها شروع شد و مطهری‌ها و بهشتی‌ها را شهید کرده و از میان برداشتند، آدم‌های مختلف از بالاترین مقام‌های اجرایی کشور از باهنرها و رجایی‌ها تا مقامات قضایی کشوری را شهید کردند. گفتند باید رکن دوم که رهبری روحانیت و امام است را از بین ببریم، امام فرمود: «بکشید ما را، انقلاب قوی‌تر می‌شود.» هر مطهری و بهشتی را که کشته و شهید کردند مطهری‌ها و بهشتی‌ها زنده شدند..

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین، رئیس مجمع طلاب انقلابی مشهد گفت: وضعیت فعلی انقلاب اسلامی به‌مراتب از اول انقلاب بهتر است، کسی نگوید ما الان بهشتی نداریم نه اتفاقاً خیلی بهشتی و مطهری و انقلابی داریم. بگویید می‌خواهید برای جنگ در سوریه ثبت‌نام می‌کنید ببینید چند نفر ثبت‌نام می‌کنند. ۸ سال دفاع مقدس را کمتر از یک‌میلیون نفر از سی میلیون جمعیت اداره کردند. الان وضعیت خیلی فرق کرده است، کشور خیلی قوی‌تر شده است، من تنها فامیلم نیک‌بین نیست واقع را خوب می‌بینم؛ به دنیا سفرکرده‌ام و از نزدیک قدرت جمهوری اسلامی ایران را دیده‌ام. امثال این اذناب (مردم حقیر) و جاسوس‌های انگلیس و آمریکا در کشور فکر کرده‌اند با چهارتا موج گرانی می‌توانند انقلاب را جابجا کنند «ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست»، تو و امثال تو نمی‌توانید کاری کنید. بزرگان فرمودند انقلاب که به چهل‌سالگی برسد، تبدیل به یک ابرقدرت بزرگ در جهان می‌شود و مطمئن باشید این کار انجام می‌شود. ترورها نتیجه نداد و برای از بین بردن مردم برنامه‌ریزی کردند برای این کار تلویزیون، ماهواره، سایت‌ها و کارهای مختلف را امتحان کردند و نتوانستند. در بین استکبار جهانی که مصادیق مختلفی دارد یک کشور از همه خبیث‌تر است و با برنامه‌ریزی طولانی‌مدت خود، معاویه صفت است. تاریخ را ببینید در زمان معاویه‌بن‌ابی‌سفیان لعنه‌الله‌علیه و بعد از او ۷۰ هزار منبری که چند هزار پامنبری داشته و مثل صفحه اینستاگرام ۲ میلیون فالور امروزه است، لعن امیرالمؤمنین می‌کردند، چه اتفاقی افتاده بود؟ باورتان می‌شود؟ سیاست معاویه بسیار خبیث است مثل سیاست انگلیس که برنامه‌ریزی کرد دید با این مردم همیشه در صحنه نمی‌توان با قوانین ظاهری مقابله کرد و باید برنامه‌ریزی دقیق داشته باشند؛ طرف شهید شده بود جنازه را در مشهد تشییع کردند، روز هفتم که تمام شد فرزند بعدی از مادر خداحافظی کرد که می‌خواهم به جبهه بروم. مادر گفت: برو دست خدا و امیرالمؤمنین به همراهت. همه گفتند بچه‌ات شهید شده گفت انقلاب نیاز دارد،. سال ۶۷ برنامه‌ریزی کرده و گفت با این مردم نمی‌شود این‌طور مقابله کرد باید افکار مسئولین، متدینین، دانشگاهیان و برخی آخوندهای انگلیسی را عوض کرد و بعضی را در انگلیس و آمریکا و فلان کشور بورسیه کرده، گفت درس یادتان می‌دهم. نمی‌گویم مدارک آقایان از کجاست و از کجا دکتری گرفته‌اند، بروید ببینید. از سال ۶۸-۶۹ برنامه‌ریزی شد و سال ۸۱-۸۲ نتیجه‌اش را می‌دهد. افکار انگلیسی و مادی‌گرایی، اومانیستی و لیبرالی توسط بزرگانی در کشور رسوخ پیدا کرد. بنده متن‌هایشان را دارم آقا فرمود مذاکره به‌هیچ‌وجه، کم‌کم آقا کوتاه می‌آید مذاکره کنید و آن‌قدر به ولی فشار می‌آوردند تا خیلی از کارها انجام شود. چون به امیرالمؤمنین فشار می‌آوردند، ایشان اشعث‌بن‌قیس‌کندی مرد خبیث هزارچهره صدر اسلام را به‌عنوان استاندار انتخاب کردند. می‌گویند یک‌وقتی بنده خدایی را امام جماعت گذاشته بودند، فردی وارد مسجد شد و دقت کرد دید امام جماعت چشمش کور است، گفتند این چشم‌چرانی می‌کرده، چشمش را کور کردند. گوشش هم بریده بود، گفتند فال‌گوش می‌ایستاده گوشش را بریده‌اند دستش هم بریده بود در پاسخ گفتند در اثر دزدی دستش بریده است، گفت چنین کسی که نه چشم و گوش و چشم دارد را امام جماعت خود قرار داده‌اید؟ گفتند ترسیدیم کفش‌هایمان را ببرد گفتیم آن جلو باشد. بعضی وقت‌ها با خودم می‌گویم بعضی مسئولین که الان هستند رهبری می‌گوید می‌ترسیم این‌ها خیلی چیزها در کشور بدزدند، بگذاریم همین جلو چشم باشد که ندزدد.

الان در دانشگاه‌های ما هیئت‌علمی‌هایی داریم با تفکرات غرب‌زده‌. باید به آقای دکتر ولایتی بگویم شما که در مسند دانشگاه آزاد هستید، ببینید چه آدم‌هایی هستند که در این دانشگاه فکر لیبرالی و اومانیستی دارند.

نیک‌بین ادامه داد: انگلیس برنامه‌ریزی کرد و استاد دانشگاه تربیت کرد، الان در دانشگاه‌های ما هیئت‌علمی‌هایی داریم با تفکرات غرب‌زده‌. باید به آقای دکتر ولایتی بگویم شما که در مسند دانشگاه آزاد هستید، ببینید چه آدم‌هایی هستند که در این دانشگاه فکر لیبرالی و اومانیستی دارند. اگر فکر عوض شد همه‌چیز درست می‌شود و افکار انسان‌هاست که اعمالشان را درست می‌کند. اگر من این لباس را پوشیده‌ام، افکاری در پرچم وجودیم است که با زبانم داد می‌زند. صدای من نواری است که از مغزم تراوش می‌کند و به شما می‌رسد. باید افکار را عوض کنیم و لشگر مطالبه گری که آقا فرمود یعنی بیایید افکار مردم را درست کنید، به من فشار می‌آورند. از آدمی که در انگلیس رشد کرده و بزرگ ‌شده است توقع داریم که بیاید مرگ بر آمریکا بگوید و پدر آمریکا را دربیاورد؟ آدمی که افکار اومانیستی و مادی‌گرایی داشته باشد نمی‌تواند استکبارستیز باشد.

مشکل کشور ما تحریم نیست، تحریم در اقتصاد کشور حداکثر ۱۵-۲۰ درصد دخالت دارد. ما ۴۰ سال است به تحریم عادت کرده‌ایم، مردم با تحریم کنار آمده‌اند و نداشتن دولت‌مرد را می‌فهمند.

رئیس مجمع طلاب مشهد در ادامه به تشویق مردم به ادامه این راه گفت: هرکسی به‌اندازه وجودی خودش در حوزه تحت نفوذش که محل کار و روشنگری اوست، این چیزها را تبیین کند. مردم اگر روشن شوند. وقتی چیزهایی که حقشان است و نه اینکه دولت بخواهد به ما لطف کند را مطالبه کنند همه‌چیز، درست می‌شود. از کسی که افکارش غربی است نمی‌توانید رفتار دینی بخواهید. مشکل کشور ما تحریم نیست، تحریم در اقتصاد کشور حداکثر ۱۵-۲۰ درصد دخالت دارد وگرنه تحریم در این کشور اثری ندارد. ما ۴۰ سال است به تحریم عادت کرده‌ایم، مردم با تحریم کنار آمده‌اند و نداشتن دولت‌مرد را می‌فهمند. شهید رجایی پشت تریبون آمد و گفت: «می‌خواهم نفت را یک ریال گران کنم و علتش این است».

ما مردم رأی داده‌ایم و نمی‌توانیم باور کنیم یک نفر در تلویزیون بنشیند و کفش برند و مارک فلان بپوشد و دم از اسلام و انقلاب و شهدا بزند.

وی مصادیقی از عیش و نوش مسئولین گفت و ادامه داد: آقا می‌فرمود: «یک سینه حرف، موج می‌زند اندر دهان ما» خیلی حرف داریم که رویمان نمی‌شود بگوییم چون تف سربالاست، ما مردم رأی داده‌ایم و نمی‌توانیم باور کنیم یک نفر در تلویزیون بنشیند و کفش برند و مارک فلان بپوشد و دم از اسلام و انقلاب و شهدا بزند. شهید اباذری در همین مشهد می‌خواست بجنگد اما پوتین‌هایش چون نو بود گفت این‌ها حیف است و کس دیگری می‌تواند استفاده کند، از پایش کند. یا شهید حسینی که خانه‌شان هم شهید کامیاب است می‌گفت: من سر دو وزارت خانه را کلاه می‌گذارم سر سپاه و وزارت نیرو گفتند چطور کلاه می‌گذاری؟ گفت به سپاه می‌گویم از وزارت نیرو حقوق می‌گیرم و به وزارت نیرو می‌گویم از سپاه حقوق می‌گیرم و از هیچ‌کدام از این دوجا حقوق نمی‌گیرم، این انقلاب این‌طور پیروز شده است. انقلاب با آدم‌هایی پیروز شده است که حقوقشان را یکی‌یکی کنار گذاشته‌اند و به فقرا و جنگ دادند. من آخوندی که سیر زندگی‌اش و از اول انقلاب در کارهای اداری بوده است، خانه ۵۰ میلیاردی را از کجا آورده است؟ به مردم پاسخ دهید، این برای من طلبه قابل‌باور نیست، نمی‌توانم بفهمم وزیری ۱۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه دارد. بعد ما می‌خواهیم درد فقر مردم را بفهمیم؟ کسی که در خانه‌اش چندین میلیارد ماشین دارد و خانه‌اش چند ده میلیارد قیمت دارد چطور می‌توانند فقر را بفهمند. بنده و بچه حزب‌اللهی‌ها قائل به کناره‌گیری دولت و استعفای آن نیستیم، اما جناب آقای لاریجانی و دیگر مجلسیان، به این قائلیم که مجلس باید به وظیفه قانونی‌اش عمل کند.

مشکلات کشورمان به مجلس ختم می‌شود، مجلس تصویب و دولت اجرا می‌کند، مجلس را دریابیم. مطمئن باشید به همین زودی زود مسئولین بی‌عرضه این نظام یا اخراج می‌شوند و یا در دادگاهی محاکمه خواهند شد.

نیک‌بین از اهمیت کار مجلسیون گفت: خدمت امام رفتند گفتند بنی‌صدر این‌طور است، امام فرمودند: «مجلس همه‌کاره است، بروید به مجلس بگویید» مشکلات کشورمان به مجلس ختم می‌شود، مجلس تصویب و دولت اجرا می‌کند، مجلس را دریابیم. دشمن تلاش می‌کند مردم را از صحنه خارج کند، وضعیت معیشت مردم بسیار بد است ما برای وضعیت معیشت مردم غصه می‌خوریم و در توانمان هرچه باشد کار و کمک می‌کنیم اما اجازه نمی‌دهیم به خاطر عیش و نوش مسئولینمان در داخل و خارج از کشور، معیشت مردم زیر سؤال برود و هر غلطی بخواهند در کشور انجام دهند. مطمئن باشید به همین زودی زود مسئولین بی‌عرضه این نظام یا اخراج می‌شوند و یا در دادگاهی محاکمه خواهند شد.

وی افزود: فکر می‌کنید می‌توانید در تاریخ بنویسید سید علی تنها ماند و جام زهر را به امام تحمیل کردیم؟ بنده به‌عنوان یک طلبه یک‌لاقبای مشهدی نخواهم گذاشت هیچ‌گاه در تاریخ ثبت شود و به تعبیر آن بزرگوار «اگر ازسرهایمان کوه‌ها بسازید و از خون‌هایمان دریاها را رنگین کنید، هیچ‌گاه نخواهید توانست بنویسید سید علی خامنه‌ای تنها ماند.» وضعیت مردم وقتی درست خواهد شد که امیدمان از خارج از کشور قطع شود. گرانی‌ها و معیشت مردم و وضعیت موجود در کشور به این دلیل است که ما هنوز امیدمان به آمریکا، به کدخدای عالم گره‌خورده است و نه به خدای عالم. هنوز هم به دنبال اروپا و اذناب(دم، دنباله) اروپا و امریکا و استکبار هستیم، وقتی از آن‌ها قطع امید کردیم و در دل اسلام، انقلاب و ایران کلید معیشت مردم را جستجو کردیم، آن‌وقت موفقیم. آقا در گام دوم فرمود: «مذاکره با آمریکا نه نفع مادی دارد و نه معنوی» این حرف‌ها باورمان شود؛ کسی به این مسئولین بگوید بفهمند، «ای بی‌خبر، بکوش که صاحب‌خبر شوی». عیسی بن مریم (ع) گفت من همه امراض عالم را درمان می‌کنم، کور مادرزاد را شفا و مرده را زنده می‌کنم اما دردی هست که نمی‌توانم خوبش کنم و آن درد حماقت است، حضرت در پاسخ به ویژگی‌های احمق فرمود: آدم احمق همیشه در دعاوی حق را به خودش می‌دهد، خودش را از دیگران بهتر می‌داند و سوم اینکه فضایل و خوبی‌ها را فقط به خود نسبت می‌دهد و شیطان سرسلسله احمق‌هاست. امام روح‌الله رحمه‌الله می‌فرمود: شیطان بزرگ، آمریکاست. در جلسه‌ای مثال زدم شیطان با عالم بزرگواری مباحثه و مجادله کردند، این عالم بعد از بحثی طولانی و علمی چندساعته از شیطان برد. زمانی که شیطان خواست از در خارج شود به وی گفت من از تو بردم، عالم گفت: چطور؟ تو نفهمیدی چون توانستم ۱۰ ساعت وقت عالِمی که می‌توانستی عالَمی را به هم بزنی بگیرم. آقای روحانی و هیئت محترم وزیران باورتان شود ۵-۶ سال است که با مذاکره وقت جمهوری اسلامی را گرفتید و همه‌کارهای کشور را به مذاکره گره زدید، چون نفهمیدید امام چه گفت و حرف و آرمان امام را باور ندارید.

رئیس مجمع طلاب مشهد از پای‌کار بودن مردم انقلابی گفت و افزود: مردم انقلابی در ۲۲ بهمن در برف و بوران به خیابان آمدند، پدر و مادر شهید با قد خمیده عکس شهیدش را در دست گرفته و می‌گوید من وظیفه‌ام هست و ۴۰ سال آمده‌ام و اگر ۴۰۰ سال هم باشم می‌آیم. این مادر شهید حرف استقامت را می‌زند که «ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکه الا یخافون و ابشروا بالجنه …» بعد آن‌طرف با ماشین چندمیلیاردی می‌رود و می‌آید، باخبر شدم در یکی از رستوران‌های تهران هر پرس غذا یک‌میلیون تومان است یا مجلسی در پاستور و کاخ ریاست جمهوری گرفته می‌شود و چند صد میلیون هزینه می‌شود. وضعیت معیشت مردم خیلی نابسامان است. من فکر کنم گوش‌هایم بد شنید گفت کسانی که حقوق ۱۸ میلیونی می‌گیرند ۱۰ درصد به حقوقشان افزوده می‌شود؛ بعد کارگر بیچاره‌ای که روزمزد ۵۰-۶۰ تومان می‌گیرد و اگر هرروز هم کار گیر بیاورد ۱ میلیون و پانصد بیشتر حقوق نمی‌گیرد چکار کند؟ بیمارستان بروید، طرف به خاطر مریضی که نمی‌تواند درمان کند می‌گوید دندانم را بکش یا بگذار کور و فلج شوم، ندارم؛ آن‌وقت حقوق ۵۰ میلیونی اشکال ندارد؟ این درد را کجا ببریم؟ کل ماه را کارکنیم ۳ کیلو گوشت نمی‌توانیم بخریم بعد علت قاچاق، ارزانی است. یک روز از سوریه برمی‌گشتم یکی از رفیق‌های شهیدم گفت فلانی می‌روی ولی بدان اگر از انقلاب دفاع نکنی، جلوی‌تان را می‌گیرم، اگر اشرافی زندگی کنی جلوی‌تان را می‌گیرم و شهید اربعین شد.

وی بیان کرد: وضعیت معیشت مردم خیلی نابسامان است مردم پول خرید نان ندارند، سری به حاشیه شهر و معیشت مردم بزنید.۵-۶ ماه پیش سر چهارراه شارستان با ماشین رد می‌شدم پسربچه‌ای دستمال می‌فروخت، چون خرد نداشتم ۵۰ هزار تومان دادم و گفتم آن‌طرف خیابان برو و بقیه پولم را از مغازه بگیر و بیاور چنددقیقه‌ای گذشت، با خودم گفتم پول را برد و برنمی‌گردد. برگشت و گفت پول نداشت. گفتم هر وقت خرد کردی این شماره تلفن من است بعدازظهرها ازاینجا رد می‌شوم تماس بگیر می‌آیم پس می‌گیرم، روز بعد ساعت‌های ۳ بود که تماس گرفت و گفت امیرحسینم عمو، بااینکه می‌دانستم کیست تلفن را قطع کردم و گفتم نمی‌شناسم، می‌خواستم عکس‌العملش را ببینم. دومرتبه زنگ زد و توضیح داد پولتان را خردکرده‌ام کجا بیاورم. با خودم گفتم چقدر مناعت طبع دارد؛ هفته بعد مشهد آمدم و پرسان خانه‌شان را پیدا کردم که انتهای شهید رجایی بود. به خدا قسم از مسئولینی که پا روی گرده مردم می‌گذارند و این‌طور عیش و نوش می‌کنند نمی‌گذرم، پدر مریض و علیلی داشت و خواهر ۹ ساله‌اش چادر گل‌گلی سفیدی پوشیده بود مادر هم خانه بود فهمیدم امیرحسین تنها کسی است که برای این خانه کار می‌کند می‌گفت ۵ شنبه‌ها که تعطیلم کار می‌کنم و بقیه روزها هم دستمال فروشی می‌کنم، با او رفیق شدم. در این خانه فقیرانه امیرحسین عکس شهید محمد اسدی مدافع حرم زده‌شده بود و گفت من با این شهید زندگی می‌کردم، اتاق بغلی اش که کاه‌گلی و سقفش در حال ریزش بود عکس شهید جواد جهانی به دیوار بود. این امیرحسین ۱۲ ساله می‌گفت عاشق دفاع از حرم هستم شما که روحانی هستید مرا نمی‌توانید برید؟ من وقتی خانه این بچه را دیدم، آن‌قدر برایم سخت بود که تا چند روز بهت‌زده بودم. انقلاب مال این‌هاست، امیرحسین روز ۲۲ بهمن و روز قدس دست مادر و پدر علیلش را می‌گیرد و شرکت می‌کند. در راهپیمایی باهم قرار گذاشتیم و گفتم مگر تو هم راهنمایی می‌آیی؟ گفت انقلاب به حضور ما نیاز دارد. پسربچه ۱۲ ساله دین و نگاه و همه غرور من را خرد کرد. این انقلاب مال پابرهنه‌ها و کوخ‌نشین‌هاست، این‌ها ذخایر انقلاب هستند. وقتی برای سوریه می‌خواهند ثبت‌نام کنند سمت فاطمیون و گلشهر بروید، مو بر تن آدم سیخ می‌شود این ندارهای اقتصادی تا نام حضرت زینب (س) می‌آید می‌گویند ما فداییان زینب (س) هستیم. در کشور ما تلاطم ایجاد می‌شود اما اتفاقی برایش نمی‌افتد این کشور یک سرش دست این بچه‌هاست و سر دیگرش دست امام زمان، این دریا مواج می‌شود اما عمیق است. این قطار رو به صعود و قله است و خس و خاشاک‌ها از بین می‌روند، آنچه باقی می‌ماند بقیه‌الله است حلال و طیب‌وطاهر. در وضعیت به وجود آمده چقدر باید به داشتن چنین رهبری افتخار کنیم و خطاب به دشمنان رهبر و انقلاب و خطاب به دشمنان داخلی و خارجی‌مان باید بگوییم «صد کهکشان و اوج فلک را که رد کنی، قدت نمی‌رسد که سید علی را رصد کنی».

مجری در ادامه گفت: وقتی آدم طلبه انقلاب و پای‌کار می‌بیند قلبش باز می‌شود، خدایا حوزه‌های علمیه را بیدار کن و افزود: ان‌شاءالله که مسئولیت این مجموعه را هم خود آقای نیک‌بین پذیرفته‌اند و دوستان زحمت‌کشیده و کار می‌کنند. شب چهارشنبه آخر سال را برای استقبال از حضرت آقا تدارک می‌بینیم و دنبالیم آقای صابر خراسانی را برای شب‌ شعر دعوت کنیم و روی گشاده‌مان را به رهبر عزیزمان نشان دهیم.

وی بیان کرد: به ما افراطی هم می‌گویند، هرچه می‌خواهید بگویید. با پیامک، نامه، کلیپ و هرچه که در دست و توان دارید جلوی منکر را بگیرید چون خائنین باکسانی که بستر خائن را فراهم می‌کنند، می‌توانند رشد کنند، لذا سعی کنید اجازه ندهید کسی به نام اصولگرایی و انقلابی‌گری برای کسانی راه باز کند که جلوی راه انقلاب امام را گرفتند. افتخار امام این بود که این انقلاب مال پابرهنه‌هاست و کسی که طعم فقر را نچشیده باشد نمی‌تواند در این انقلاب دوام بیاورد. امروز کسانی که در شعارهایشان معلوم است حقوق‌گیر نجومی را ذخیره نظام می‌دانند از این فرصت استفاده می‌کنند و این ظلم بزرگی است. باید چارچوب‌های انقلاب را حراست و مواظبت کنیم

انتهای پیام/


برچسب ها :
ارسال دیدگاه