» .مشروح خبر » مشروح خبر | برخی از مسئولین، کوچه‌خیابان‌های اروپا را بهتر از ایران می‌شناسند!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۳:۲۰

 کد خبر: 7477

حجت‌الاسلام فاطمی ارفع در تجمع اعتراضی طلاب:

مشروح خبر | برخی از مسئولین، کوچه‌خیابان‌های اروپا را بهتر از ایران می‌شناسند!

گروه سیاست ـ فرمانده بسیج طلاب خراسان رضوی گفت: برخی از مسئولین ما، کوچه خیابان‌های اروپا را بهتر از ایران بلد هستند اما از التیمور، قلعه ساختمان و ... خبر ندارند.

مشروح خبر | برخی از مسئولین، کوچه‌خیابان‌های اروپا را بهتر از ایران می‌شناسند!

به گزارش آتی نیوز، تجمع مجمع طلاب انقلابی در اعتراض به وضعیت گرانی و مشکلات اقتصادی مردم با حضور حجت‌الاسلام مجید فاطمی ارفع، فرمانده بسیج طلاب خراسان رضوی، حجت‌الاسلام ابراهیمی، استاد حوزه علمیه و حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین، رئیس مجمع طلاب انقلابی مشهد یکشنبه، ۱۹ اسفندماه در مسجد یزدی‌آباد مشهد برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام ابراهیمی، استاد حوزه علمیه با بیان اینکه مجمع طلاب انقلابی در فضای معیشتی و اقتصادی مردم ورود پیدا کرده است و ما این ورود را مبارک می‌دانیم، ابراز کرد: آنچه در این مجمع گفته می‌شود در جهت همراهی با منویات مقام عظمای ولایت و مردم شریف و ولایت‌مدار است و هر کس هر چه می‌خواهد برداشت کند با خود اوست.

وی افزود: امام علی(ع) در نامه خود به عثمان بن حنین، حاکمی که در مهمانی اشراف شرکت کرده بود، فرمودند «اگر بخواهم به عسل مصفا و مغز گندم و جامع‌های ابریشمی دست می‌یابم ولی هیهات که هوای نفس بر من غلبه یابد و آزمندی من، مرا به گزینش آنها بکشاند، حال آنکه در حجاز و یمانی بینوایی باشد که به یافتن قرص نانی امید ندارد، هرگز مزه سیری را نچشیده باشد یا شب با شکم انباشته از غذا سر بر بالین نهم و در اطرافم شکم‌های گرسنه و جگرهای تشنه باشد».

حجت‌الاسلام ابراهیمی:‌ قیمت‌ اقلام ضروری در دولتی که خودش را رسما فرمانده اقتصادی اعلام کرده، بررسی کردیم؛ تقریبا قیمت‌ها دو برابر شده است و البته دو برابر یعنی صددرصد برخی از اجناس اختلاف قیمت دارند.

وی توضیح داد: ما قیمت‌ اقلام ضروری در دولتی که خودش را رسما فرمانده اقتصادی اعلام کرده، بررسی کردیم. قیمت این کالاها سال گذشته بدین صورت که برنج ایرانی کیلویی ۱۳ تومان، برنج خارجی درجه یک ۵۶۰۰، گوشت گوسفندی ۳۸ تومان، گوشت گوساله ۳۵ تومان، مرغ ۷۵۰۰، شیر ۲۵۰۰، ماست ۳۶۰۰، پنیر ایرانی ۵۸۰۰، تخم مرغ ۵۳۰۰، کره پاستوریزه ۲۸۰۰، روغن مایع ۵۳۰۰، موز ۴۵۰۰، سیب درختی زرد ۵۲۰۰، پرتقال ۵۰۰۰، پیاز ۲۰۰۰، لوبیا ۱۰ تومان، عدس ۸۰۰۰ تومان، قند ۴۰۰۰ تومان، شکر ۳۰۰۰، رب گوجه ۵۰۰۰، چای خارجی ۲۰۰۰۰ تومان، پراید ۲۰ میلیون تومان و طلا گرمی ۱۴۰ هزار تومان بوده است. الان تقریبا قیمت‌ها دو برابر شده است و البته دو برابر یعنی صددرصد برخی از اجناس اختلاف قیمت دارند. یکی از حاضران گفت: برخی اجناس ۴۰۰ درصد اختلاف قیمت دارد.

ابراهیمی افزود: حرف دوستمان درست است مثلا اگر پراید می‌خواست ۱۰۰ درصد گران شود باید ۴۰ میلیون تومان می‌شد ولی الان علی برکت الله ۵۷ میلیون است. رب گوجه اگر میخواست صددرصد گران شود می‌شد ۲۰ تومان و الان ۱۹ تومان است. لذا ما صددرصد گفتیم که منصفانه حرف بزنیم. این آمارها را ارائه کردم برای اینکه با واقعیت‌ها حرف بزنیم. حضرت آقا در سخنان خود فرمودند که تلاش دشمن در ناکارآمدی و به بن بست کشیدن و ایجاد بن بست در کشور اسلامی است، از نظر من کشور هیچ بن بستی ندارد و راهکار را هم فرمودند که جوانان باید به میدان بیایند و کار به این‌ها واگذار شود و انشاءالله کشور از این فضایی که دارد، عبور کند.

در سال‌های اخیر هر کجا که خواستیم حرف بزنیم، متهم شدیم و برخی به خاطر اینکه خدای نکرده دچار اتهام و ریا نشوند خود را کنار کشیدند.

وی با طرح این سوال که وظیفه طلبه انقلابی در این شرایط چیست؟، گفت: آقا همین چند روز قبل فرمودند «طلبه و ملا و استادی که انقلابی نباشد به درد این کشور نمی‌خورد». فرمودند انقلابی بودن به شعار تنها نیست انقلابی بودن به هزینه شدن، به نترسیدن و در کف میدان بودن است. انقلابی بودن ایجاد ظرفیت‌هایی است که ما به وسیله آن ظرفیت‌ها هشت سال جنگ را داشتیم. هر ۱۲۶ ایرانی یک شهید داده و هر ۱۰ طلبه یک شهید تقدیم کرده است. در یک عملیات بیش از ۱۴۵ شهید دادیم. لذا نقش طلبه‌ها در ایجاد بسترها و فضاهای حرکتی ممتاز بوده است ولی متاسفانه در سال‌های اخیر هر کجا که خواستیم حرف بزنیم، متهم شدیم و برخی به خاطر اینکه خدایی نکرده دچار اتهام و ریا نشوند خود را کنار کشیدند. الان بهترین و متحدترین زمان را به لحاظ مدیریت حوزه‌های علمیه کشور و خراسان داریم. آقا فرمودند «حوزه انقلابی می‌تواند همه نیازهای جامعه اسلامی را برآورده کند». ما می‌توانیم در کنار و همراه مردم بسیاری از ناممکن‌ها را ممکن کنیم. ما هر کجا به جوانان اعتماد و آنها ورود پیدا کردند، غوغا کردند. شهید احمدی روشن و دوستانش صنعت هسته‌ای ما را بالنده کردند و دشمن در برابر ما زانو زد. حالا بعد از برجام چه شد، بماند. همان برد برد شعار درستی بود که آقایان می‌دادند واقعا هم برد برد شد. سند تحولی چشم‌انداز حضرت آقا، امید را در جامعه نشان می‌دهد. یکی از بهترین مدل‌های حرکتی که شاخص طلبه انقلابی است و می‌تواند تحول‌ساز باشد، بیانیه ای است که آقا در بحث گام دوم انقلاب مطرح کردند و فرمودند «راه حل مشکلات، مدیریت انقلابی است» لذا باید این تفکر حاکم شود.

ما باید مدل اعتراض را به مردم نشان دهیم اما ما نمی‌رویم و عده‌ای سوء‌استفاده می‌کنند و لذا اعتراضات کسانی که مدنی و درست و حق است تبدیل به فضای ضدنظام می‌شود و بلندگویی که از آمدنیوز و .. غیره سردرمی‌آورد. اگر ما نباشیم دیگران خلا را پر کرده و مردم و فکر انقلابی را به قهقرا می‌برند.

وی توضیح داد: از امام رضا(ع) فرمودند: شاخصه طلبه انقلابی این است قلب طلبه متصل به امام زمان(ع) باشد، گفتمان طلبه باید گفتمان دین باشد چون در کنار مردم هویت پیدا می‌کند و مردم زیر علم او سینه می‌زنند، عمل و رفتار او باید انقلابی باشد، هزینه شدن برای نظام و حکومت دینی است که یکی از نمونه‌های آن شهید حججی و شهدای مدافع حرم هستند، باور و اعتقاد به ولایت مطلقه فقیه داشته باشد، دشمن‌شناسی و بصیرت، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، حمایت انقلابی برای مردم و محرومین داشته باشد. بارها گفتم این جلسات را تا جایی که می‌توانید در حاشیه شهر برگزار کنید تا مردم بدانند که با آنها هستیم. در دی ماه سال قبل چه شد؟ بماند، عرض کردم که ما هم برویم چه اشکالی دارد. ما فقط نشستیم و گفتیم سبحان الله. اما باید برویم و عدالت‌خواهی را فریاد بزنیم. باید مدل اعتراض را به مردم نشان دهیم اما ما نمی‌رویم و عده‌ای سوء‌استفاده می‌کنند و اعتراضات کسانی که مدنی و درست و حق است، تبدیل به فضای ضدنظام می‌شود و بلندگویی که از آمدنیوز و .. غیره سردرمی‌آورد و اخیرا هم پایانش اعلام شد، لذا اگر ما نباشیم دیگران خلا را پر کرده و مردم و فکر انقلابی را به قهقرا می‌برند.

در این شش سال الی ماشاءالله از آقایان شعار دیدیم ولی در مرحله عمل ابتدایی‌ترین نظر آقا در اقتصاد، عملیاتی نشده است.

ابراهیمی بیان کرد: در آیه ۱۹سوره رعد آمده که مردم سه دسته‌اند عده‌ای فقط شعار می‌دهند، شعار رهبر معظم انقلاب می‌دهند. شعاری بودن که به درد نمی‌خورد باید ببنیم شما در مرحله عمل موافق نظر آقا هستید یا نه، وگرنه ما در این شش سال الی ماشاءالله از آقایان شعار دیدیم ولی در مرحله عمل ابتدایی‌ترین نظر آقا در اقتصاد، عملیاتی نشده است. سومین گروه خردمندان هستند که در کف میدان هستند. انقلاب یک فرصت استثنایی برای ایجاد فرهنگ اهل بیت(ع) فراهم کرد. یکی از این اراجیفی که تاج‌زاده گفته این است که گفته از اول هم نباید بحث ولایت فقیه را در نظام می‌آوردیم و ایران را مانند عراق و دیگر کشورها، اداره می‌کردیم.

وی گفت: قبل از انقلاب سه نظر وجود داشت و الان هم هنوز وجود دارد. یکی این بود که روحانیت در امور دخالت و نظارت نکنند. نظریه دوم این بود که روحانیت نظارت بکند اما دخالت نکند، نظریه سوم هم می‌گوید که روحانیت هم نظارت و هم دخالت کند که این نظر امام(ره) است. انقلاب اسلامی قرار است حکومت اسلامی و بعد تمدن اسلامی ایجاد کند. اما تمام تلاش دشمن این است که حلاوت حکومت اسلامی در دل مردم ننشیند. برخی می‌گویند که انقلاب موفق نبوده است. اگر موفق نبوده چرا این همه هزینه می‌کنند؟ چرا شبکه اینترنشنال که وابسته به عربستان است سالانه ۷۰، ۸۰ میلیون پول علیه ایران هزینه می‌کند یا شبکه من و تو که سالانه نیم میلیارد هزینه دارد. این‌ها ما را گول می‌زنند. انقلاب در در همه ابعادش موفق است، ولی باید مراقب باشیم. هدف غایی انقلاب پیشرفت و عدالت و معنویت است و این‌ها با اهمیت دادن به موضوع معیشت مردم منافاتی ندارد.

برخی از مسئولین ما بدون تعارف کوچه خیابان‌های اروپا را بهتر از ایران بلد هستند. از التیمور، قلعه ساختمان، همت آباد، قرقی و … خبر ندارند. کشور را دچار دوقطبی کردند، آمدند گفتند یا مقاومت یا اقتصاد.

وی ابراز کرد: دشمن برای انحراف انقلاب و عدم موفقیت افکار عمومی چند روش را تاکنون انجام داده است از جمله اینکه ما را تحت جنگ تحمیلی قرار داده و جنگ فرهنگی و جنگ اقتصادی و مشکلات اقتصادی به راه انداخته است. یکی از اساسی‌ترین مشکلات امروز ما وضع معیشت مردم است. این مشکلات ناشی از وادادگی و نگاه به بیرون است. کشور را معطل کنوانسیون‌هایی مانند ۲۰۳۰، پالرمو، FATF و … کردند. برخی از مسئولین ما بدون تعارف کوچه خیابان‌های اروپا را بهتر از ایران بلد هستند. از التیمور، قلعه ساختمان، همت آباد، قرقی و … خبر ندارند. کشور را دچار دوقطبی کردند، آمدند گفتند یا مقاومت یا اقتصاد. مایکل برانت حرفی می‌زند و می‌گوید باید کاری کنیم که شیعه‌ها را سرنگون کنیم و راه هم این است که از درون کشور را دچار چالش کنیم و این قدر باید به رهبر ایران فشار آورد تا درخواست‌های مردم را بر انقلابی‌گری خودش ترجیح دهد. ننگ بر این حرف و مطمئن باشید که رهبرمان شجاع، آگاه، مدیر، مدبر، وقت شناس و فعال در همه عرصه‌ها هستند.

ما مدیر انقلابی می‌خواهیم نه مدیر اشرافی و اتهام‌زن. ما انقلاب و شاه را بیرون کردیم اما زندگی شاهانه در دولت متکی به تفکر لیبرالی در حال احیا شدن است.

وی گفت: مسئولین کشور و رئیس جمهور تا دیر نشده تو را به خدا یک بار برای همیشه کاری کنیم که دل آقا امام زمان(ع)، نائب ایشان، صاحبان این انقلاب، شهدا و محرومین خوشحال شوند و دشمن شاد نباشد. والله مشکل جوان ما امروز کنسرت و فیلترکردن نیست. گوشت کیلویی۱۳۰ هزار تومان شده است و تو هنوز داری شعار می‌دهی، رای آوردی و دیگر تمام شد. بعد از انتخابات منبر داشتم و گفتم بالاخره تمام شد و مرد و مردانه میدان بیائید و کار کنید. واقعا مردم گرفتارند، من حداقل ۲۰ مشکل را با ۱۰ راهکار نوشتم که با مدیریت انقلابی و جهادی رفع می‌شود. ما مدیر انقلابی می‌خواهیم نه مدیر اشرافی و اتهام‌زن. مگر دولت چند نفر است که شما دیگران را متهم می‌کنید. ما مدیری که حقوق کذا و کذا را حق خودش می‌داند، ساعت ۹ صبح سر کار می‌رود و تا تقی به توقی می‌خورد اول جای خود را در خارج کشور جابجا می‌کند و بعد اینجا حرف می‌زند نمی‌خواهیم و به درد نمی‌خورد. ما انقلاب و شاه را بیرون کردیم اما زندگی شاهانه در دولت متکی به تفکر لیبرالی در حال احیا شدن است. والله بالله ما مطیع و پشت سر راهبریم. رهبر اگر دستور بدهد ما در قالب آتش به اختیار کاری می‌کنیم که پشیمانتان کنیم. (تکبیر حاضران) مردم عزیز ما خواب نیستیم و بیدارتر از همه زمان‌ها در کنار و همراه شما هستیم و صبر داریم برای اینکه دشمن طمع کرده تا انقلاب را به سمتی دیگر ببرد و ناکارآمدی مسئولین را به ناکارآمدی حاکمیت و نظام مرتبط کند. ما برای اینکه از این فکر پلید جلوگیری کنیم آرام‌تر حرکت و سعی می‌کنیم وحدت را نشکنیم و پشت سر آقا تا زمانی که دستور و تاکید به وحدت دارند، چشم بگوییم. به ما و جوان و مدیر انقلابی و به ظرفیت بزرگ جهادی در کشور اعتماد کنید که اعتماد به این ظرفیت ما را از این بحران‌ها ان‌شاءالله نجات می‌دهد.

این استاد حوزه علمیه بیان کرد: آقای رئیسی، آیت‌الله علم‌الهدی، مدیر حوزه‌های علمیه همه ممتاز هستند و این سه سید بزرگوار غوغا کردند. از هیچ چیز هراس نداشته باشید و حرف‌ها را بگویید و صدای انقلاب را به گوش مسئولین برسانید که اگر مایل هستند قدم بردارند و اگر نیستند یک یادی هم از بنی‌صدر بکنند خیلی خوب است.

حجت‌الاسلام مجید فاطمی ارفع:‌ برخی تا اطلاعیه چنین جلساتی را دریافت می‌کنند که تجمعی اعتراضی در مورد وضعیت معیشت مردم برگزار می‌شود فریاد وااسلاما سر می‌دهند که اسلام و انقلاب از دست رفت. آن زمانی باید فریاد وااسلاما سر داد که حوزه علمیه نسبت به وضعیت و مشکلات مردم سکوت کند.

در ادامه حجت‌الاسلام مجید فاطمی ارفع، فرمانده بسیج طلاب خراسان رضوی به هدف اینگونه جلسات اشاره کرد و گفت: برخی تا اطلاعیه چنین جلساتی را دریافت می‌کنند که تجمعی اعتراضی در مورد وضعیت معیشت مردم برگزار می‌شود فریاد وااسلاما سر می‌دهند که اسلام و انقلاب از دست رفت. نه آقایان دقت کنید آن زمانی باید فریاد وااسلاما سر داد که حوزه علمیه نسبت به وضعیت و مشکلات مردم سکوت کند. باید داد زد بر سر کسانی که امروز به بهانه‌های مختلف می‌گویند وحدت ملی با مبانی انقلابی‌گری زیر سوال می‌رود، چه کسی این را گفته است؟ چه کسی گفته با جلساتی که اهداف و آرمان‌های انقلاب در آن بازخوانی می‌شود انسجام ملی تضعیف می‌شود؟ این حرف‌ها از کجا و چه حلقوم‌هایی درمی‌آید و بر چه باورهایی تاثیر می‌گذارد؟

وی گفت: چرا بعد از ۴۰ سال در حالی که باید گام دوم انقلاب را با یک اقتدار و شکوه انقلابی شروع کنیم باید درگیر خمودگی شده و بنا شود بر اینکه از دیروز به برخی شبهات پاسخ دهیم که این جلسه چرا می‌خواهد برگزار شود؟ هدف از این جلسه امربه معروف و نهی از منکر است. چه طور برخی امربه معروف را در مصادیق جزیی و منکرات فردی خلاصه می‌کنند در حالی که مصداق اعظم امر به معروف و نهی از منکر مربوط به حکام و مسئولین و زمامداران است که اگر مسیری را خلاف حرکت کردند باید نهی از منکر شوند. قیام امام حسین(ع) برای امر به معروف در حکومت نامشروع بود. امروز هم در حکومت مشروع ایران اسلامی و در حاکمیت الهی ولایت فقیه گرفتار برخی مسئولین شدیم که برخلاف آرمان‌های انقلاب حرکت می‌کنند چه کسی باید این ها را امر و نهی کند؟

از زمانی که اطلاعیه این برنامه پخش شد، حرف‌هایی زدند که بعضا دلسوزانه، منتقدانه و برخی هم مغرضانه بود و بنا می‌کنند به المشنگه بر پا کردن که چه خبر است و چه خواهد شد؟ هیچ نشده، نه شورشی و نه آشوبی است یک عده طلبه مومن انقلابی دور هم جمع شدند تا همدردی خود را با مردم در این شرایط بد اقتصادی نشان دهند.

وی توضیح داد: برخی شاید بگویند که ما نهادهایی را داریم که متولی این امر هستند مانند سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و …، درست است این ها براساس رسالت قانونی خودشان حضور دارند اما مسئله امربه معروف در حکومت اسلامی هم مطرح می‌شود. آیات قرآن به اقامه امربه معروف، آن زمانی که حکومت الهی تشکیل می‌شود اشاره دارد. ساز و کار امر به معروف کاملا مترقی و پیشرفته است ولی برخی امربه معروف را تحریف می‌کنند. نهی از منکر مسئولین به معنای مشارکت مردم در تصحیح روش حکومت است. اگر کشورهای دیگر دچار مشکلات عدیده و فساد شدند آن هم علی‌رغم اینکه آنها نهادهای قانونی برای فساد دارند، برای این است که در آنجا امربه معروف و نهی از منکر معنا ندارد. مسئله امر به معروف را هم امام و هم رهبری بارها تاکید کردند. طلاب باید در خط مقدم باشند. مگر ما چه کردیم؟ آشوب به پا کردیم؟ جلسه‌ای را برپا کردیم و نکاتی را بیان می‌کنیم که مصداق امربه معروف لسانی است تا مسئولین مراقب باشند. این را در پاسخ به دوستانی گفتم که از روز گذشته و زمانی که اطلاعیه برنامه پخش شد، حرف‌هایی زدند که بعضا دلسوزانه، منتقدانه و برخی هم مغرضانه بود و بنا می‌کنند به المشنگه بر پا کردن که چه خبر است و چه خواهد شد. نه شورشی نه آشوبی است یک عده طلبه مومن انقلابی دور هم جمع شدند تا همدردی خود را با مردم در این شرایط بد اقتصادی نشان دهند و لذا باید این نگاه را دید. شرایط امروز ما شروع گام دوم انقلاب آن هم با یک چله پر از افتخار و دستاوردهایی است که متاسفانه ما طلبه‌ها نتوانستیم آن را برای مردم تبیین و بازگو کنیم به گونه‌ای که امروز این دستاوردها به راحتی تحریف و لاپوشانی می‌شود. مسیری که به فرموده آقا باید خودسازی، جامعه سازی و تمدن‌سازی باشد. بنابراین طلبه انقلابی در خط مقدم این مسئله است. .

وی افزود: اخیرا آقا باز هم مسئله حوزه انقلابی را مطرح کردند و فرمودند مرجع هم اگر انقلابی نباشد به درد کشور نمی‌خورد. این تعابیر را آقا می‌گویند نه من بچه طلبه‌ای که باز فکر کنند داریم به مراجع اهانت می‌کنیم. رهبری بارها فرمودند که حوزه باید انقلابی بماند چون خواستگاه انقلاب است. شرایط امروز را ببینید و دشمنی‌ها را بشناسید. دشمنی که بیشتر از ما گستره نفوذ و اقتدار و پیشرفت انقلاب اسلامی را خوب فهمیده و به دنبال جلوگیری از نفوذ بیشتر براندازی است. دو دوره قبلی ریاست جمهوری آمریکا و چند سال اخیر این‌ها چند مسئله مهم را در دستور کار قرار دادند که ایران قدرت هسته‌ای نباشد، ایران قدرت منطقه‌ای نباشد و همچنین ایران از محورهای مقاومت جدا شود. از جمله راهکارهایی را هم که در پیش گرفتند، کشاندن ایران پای میز مذاکره بود که آقا فرمودند هدف این‌ها مذاکره برای مذاکره است. تا به انقلاب‌هایی که در دیگر کشورها به ثمر نشسته است القا کنند که ایران با این همه سابقه و انقلابی‌گری را وادار کردیم پای میز مذاکره بنشیند شما که جای خود دارید و کار را به جایی برسانند که برای ماندن ما را به مذاکره بر سر آرمان‌هایمان برسانند. متاسفانه در چند سال اخیر دشمن موفق شده است و باید این‌ها بازگو شود.

اجازه ندهید شرایط به گونه‌ای شود که از رئیس جمهور و مسئولین و دولت بوی خیانت به مشام برسد. البته تاکنون این نبوده که بگوییم خائن. اما اگر ما یقین بکنیم شما خائن هستید برای ما کاری ندارد که شما را از صدر به ذیل بکشانیم.

وی ادامه داد: راهکار دیگر زمینه‌سازی نفوذ در مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کشور بود که در چند سال اخیر موارد متعددی را که هم در زمینه تصمیم‌سازی و هم در زمینه تصمیم‌گیری نفوذ کردند را دیدیم. تصمیم گیران، مسئولین در رده‌های مختلف هستند و تصمیم‌سازان کسانی هستند که در پشت اتاق‌های فکر برای مسئولین برنامه نوشته و آنها را ملزم به اجرا می‌کنند و این هم خودش نفوذ است. دولت گاهی ما را متهم می‌کند که شما، ما را خائن می‌دانید. ما شما را در سطح تصمیم‌گیر خائن نمی‌دانیم، نمی‌گوییم رئیس جمهور و وزیر امور خارجه و هیئت دولت خائن هستند ولی بفهمید کسانی که برای شما برنامه و سناریو می‌نویسند خائن هستند. چرا غفلت می‌کنید؟ همه این موارد را مردم کنار هم می‌گذارند و مطلب دیگری به ذهنشان می‌رسد. اجازه ندهید شرایط به گونه‌ای شود که از رئیس جمهور و مسئولین و دولت بوی خیانت به مشام برسد. البته تاکنون این نبوده که بگوییم خائن. اما اگر ما یقین بکنیم شما خائن هستید برای ما کاری ندارد که شما را از صدر به ذیل بکشانیم. ( تکبیر حاضران)

ما نیت‌خوانی نمی‌کنیم ولی توطئه دشمن را می‌گوییم اگر مسئولین فهمیدند که هیچ، اگر نفهمیدند که خائن‌اند. خائن دو مدل است یا نادانسته و ناآگاهانه خیانت میکند یا آگاهانه.

وی با بیان اینکه گام بعدی و نقشه دشمن تعطیلی هسته‌ای بود که شما بگویید موفق شدند یا نشدند؟!، اضافه کرد: گام بعدی تعطیلی قدرت دفاعی ماست. امروز همه مسائلی که در مورد لوایح مرتبط با FATF مطرح می‌شود و اگر مسئله برجام‌های دیگر را مطرح می‌کنند که ما نیت‌خوانی نمی‌کنیم ولی توطئه دشمن را میگوییم اگر مسئولین فهمیدند که هیچ، اگر نفهمیدند که خائن‌اند. خائن دو مدل است یا نادانسته و ناآگاهانه خیانت میکند یا آگاهانه. پشت پرده مسائلی که امروز مطرح می‌شود مسائل دفاعی ما را نشانه گرفته است.

فاطمی ارفع اظهار کرد: محورهای فعالیت دشمن تحریم، عملیات روانی و تحریک گسلهای اجتماعی در جامعه است. ما امروز مقابل اینها ایستاده‌ایم و به عنوان طلبه‌هایی که امام در منشور روحانیت فرمودند در طول تاریخ اسلام پناهگان محرومان بودند، آمده‌ایم بگوییم دولت و مسئولین محترم مراقب این گسلهای اجتماعی باشید، اگر خائن نیستید چرا کاری نمی‌کنید و به فکر نیستید. ما باید این گسل‌ها را مراقبت کنیم و تاکنون هم همین بوده است. اینکه مردم روحانیت را در مسائل و مشکلات در کنار خود می‌بینند و همین امر سبب شده که هر روز و کماکان به انقلاب و جمهوری اسلامی امیدوارند ولی بنا نیست که شما خلع و رفع مسئولیت از خود کنید. دشمنان ما در این ۱۹ سال گذشته روش‌هایشان متفاوت ولی اهدافشان یکی بوده است. ترامپ با اوباما و جورج بوش فرق نمی‌کند. گاهی روشها نرم و گاهی سخت است. امروز اگر مسئولین ما چشم باز کنند تحرکات دشمن را می‌بینند. خداوند در سوره بقره آیه ۶۱ در جریان فتنه سامری به طرز زیبایی مسئله را ترسیم می‌کند، اوج فتنه سامری به جایی رسید که در نهایت ثمره داشت که ثمره آن تنزل از خداپرستی به گاوپرستی، عدول از تبعیت از رهبری الهی و رسیدن به تبعیت از رهبری یک چهره فاسد و تنزل از حاکمیت آرمان‌ها به سمت مواد غذایی.

وی افزود: دشمن را بشناسید و جبهه دشمن و صف او را بدانید. سعی ما این است که شما مسئولیت را از صف دشمنان جدا کنیم اما اگر برسیم به جایی که ببینیم شما هم سو و همراه با دشمن و بی توجه به معیشت مردم هستید اقداماتی را انجام دهیم و چاره‌ای جز این نداریم چون عقل حکم می‌کند و این جبهه دشمن است. اگر چه درون حاکمیت جمهوری اسلامی باشد. موضوع دیگر شناخت عوامل نفوذ دشمن در حاکمیت است و حوزه و طلبه های جوان موظف به این امر هستند. امروز جهت‌دهی حوزه خراسان انقلابی است. در دو سال اخیر که رهبری انتصاباتی انجام دادند دیدیم که جهت‌گیری‌ها تا ۱۸۰ درجه در حوزه علمیه تغییر کرده است و روحیه و اقدامات انقلابی است و البته تا رسیدن به مقصد فاصله است. تا بتوانیم فضای انقلابی‌گری را شکوفا کنیم. باید برای مردم تبیین کنیم که بین اصل انقلاب و جمهوری اسلامی و مسئولین خائن تفکیک قائل شوند. دشمن چپ و راست برایش مهم نیست. گاهی دشمن در دستگاه‌های تبلیغاتی خود از یک جریان سیاسی خاص حمایت می‌کنند مثلا از اعتدال و اصلاحات. اماهمین ها وقتی مشکلات را در دورن اصلاحات حاکم می‌بینند میگویند این مشکلات مال ناکارآمدی نظام است. در حالی که شما برای مردم برنامه می‌نوشتید که به چه کسی و کدام لیست رای بدهند و عوامل بی‌جیره و مواجب این‌ها در کشور بسیج می‌شوند که یک جریان را در کشور بالا ببرند و فضا را غبارآلوده کرده تا مردم در تشخیص دچار اشتباه شوند. مطلب دیگر مطالبه‌گری انقلابی از مسئولین است و این را باید جزو وظایفان بدانیم و این جلسات باید ادامه یابد. شرط اول فعالیت مجمع انقلابی حر بودنش است که وابسته به اشخاص و گروها نداشته باشد و ندارد. با یک بیانیه شما طلاب باید مسئولینی که غلط حرکت می‌کنند به مسیر برگردنند. ما این تجربه را در مورد لوایح FATF شاهد بودیم که با اعتراض طلاب بررسی آن چند ماه به تعویق افتاد و ریشه آن هم در مشهد بود. البته آنها گفتند که تهدید بوده است. لذا اختلاف سلیقه را کنار بگذارید و از این حرکت ها حمایت کنید. مسئله دیگر این است که (شما طلاب) ایستادگی بر سر آرمان‌ها را بر سر منبر برای مردم بگویید و سر دست بگیرید و از بیان آنها خجالت نکشید. از دیگر موضوعات که وظایف ماست دادن بصیرت و روشنگری در سطوح مختلف است و همچنین انجام خدمات اجتماعی است که نمونه آن وجود ۱۰۰ گروه جهادی در حوزه علمیه است که باید بیشتر شود.

مطالبه‌گری از دولت به معنای تخریب نیست. اگر دولت مصمم باشد که بر همان استراتژیک غلط خود پافشاری کند و با دشمن بنشیند و حرف بزند، ما چاره‌ای نداریم که برداشت کنیم که این دولت، دولت خبیثی است، البته ما نمی‌خواهیم این چنین شود.

وی توضیح داد: مطالبه‌گری از دولت به معنای تخریب نیست. حضرت آقا در سخنان خود فرمودند که «۴۰ تا از اقتصاددانان همسو با دولت، نامه به رئیس جمهور نوشتند و راهکارهای اقتصادی را گفتند، خوب این راهکار را عمل کنید». اگر عمل نکردید خباثت است و این عین تعبیر رهبری است اگر دولت مصمم باشد که بر همان استراتژیک غلط خود پافشاری کند و با دشمن بنشیند و حرف بزند، ما چاره‌ای نداریم که برداشت کنیم که این دولت، دولت خبیثی است، البته ما نمی‌خواهیم این چنین شود.

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین: ما با مسئولی که در برنامه زنده تلویزیونی با یک لباس مارک‌دار و برنددار و با قیمت چند میلیونی می‌نشیند و بعد ادعا می‌کند که من دنبال معیشت مردم هستم، مشکل داریم.

سپس حجت‌الاسلام نیک‌بین، رئیس مجمع طلاب انقلابی مشهد صحبت خود را با این شعر آغاز کرد: در هر نهاد و شهر قوم و خویش دارد، ده خانه ناچیز در تجریش دارد/ با زهد و تقوا ارتباطش ای بدک نیست، یک خانه هم در انتهای کیش دارد/هر جایی که برجی میشود آماده ساخت، او نیز ده واحد خرید پیش دارد/ نزدیک منبر مینشیند در مساجد(در دیدار با آقا هم نزدیک آقا بود) مغزی پر از افکار دوراندیش دارد/ تا ملکهایش آسمانی تر بمانند، از شش جهت بر بام آنها دیش دارد/ این گرگها را بهتر از من میشناسید، هر چند یک عالم لباس میش دارد / با ما ندارد هیچ توفیری به ظاهر، جز آنکه قدری اختلاف ریش دارد(البته قبلا اختلاف در قد ریش بود امروز در رنگ ریش است، البته ریشه‌های این آقایان با ما مختلف است). امام هادی(ع) فرمود «دنیا بازاری است که در این بازار یک عده ضرر و عده‌ای سود می‌کنند. کسانی سود می‌کنند که آخربین باشند و کسانی ضرر می‌کنند که آخور بین باشند». دین با دنیا داشتن انسانها مخالف نیست بلکه با دنیاپرستی، دنیادوستی و اشرافی‌گری و خوی اشرافیت مخالف است. خدا رحمت کند کسانی مانند حضرت خدیجه(س) را که اموال خود را در راه خدا هزینه کردند. ما بدمان نمی‌آید که مسئولین وضع خوبی داشته باشند اما اینکه خوی اشرافیت در آنها موج بزند قابل قبول نیست. ما با مسئولی که در برنامه زنده تلویزیونی با یک لباس مارک‌دار و برنددار و با قیمت چند میلیونی می‌نشیند و بعد ادعا می‌کند که من دنبال معیشت مردم هستم، مشکل داریم. البته ما اینجا جمع نشدیم که مردم را ناامید کنیم. اندیشمندان معتقدند که موجود زنده چند ویژگی دارد. یکی از ویژگی‌ها این است که در برابر ویروس‌های درونی مقاوم است و مقابله می‌کند. انقلاب هم چون زنده است، در مقابل ویروس‌های درونی خود مقابله می‌کند و در برابر ویروس‌های بیرونی مقاومت می‌کند. انقلاب هم در برابر جنگ تحمیلی و تحریم ایستاد و مقاومت کرد. ویژگی دیگر موجود زنده این است که در همه حال رشد می‌کند. انقلاب اسلامی از همان ابتدایی که شکل گرفت در حال رشد است، حتی زمانی که بهشتی‌ها، مطهری‌ها، دیالمه‌ها، اندرزگوها و رجایی‌ها را شهید کردند قطار انقلاب حرکت و رشد خود را ادامه داد و نایستاده. ما روزی سیم‌خاردار و تفنگ نداشتیم اما امروز دشمنان می‌گویند که موشک صادر نکنید. همسر شهید اندرزگو تعریف می‌کند که دو سال قبل از انقلاب در منزل نشسته بودیم که شهید تکه زغالی از بخاری برداشت و کف دست گذاشت. گفتم چرا این کار را می‌کنی می‌سوزی. گفت نه این زغال، که آتش جهنم هم مرا نمی‌سوزاند. گفت حکومت پهلوی دو سال دیگر می‌رود و سید روح‌الله می‌آید. دو سال بعداز انقلاب هم سیدعلی رئیس‌جمهور می‌شود. گفتن سیدعلی شما هستی؟ گفت نه من آن زمان نیستم. بعد ادامه داد که انشاءالله پرچم این انقلاب به دست سیدعلی به صاحبش میرسد و از آن زمان منتظر ظهور باشید. این شهدا آینده انقلاب را می‌دیدند.ا

بتهای بزرگ و مفسد اقتصادی فقط آقازاده‌ها نیستند بلکه بت اصلی و بت اقتصادی در جایی است که قانونگذاری این کشور در آنجا در حال انجام است یعنی مجلس شورای اسلامی. کسانی که توانستند برجام ۲۰ دقیقه‌ای را تصویب کنند مفسد هستند. ابراهیم(رئیس جدید قوه قضائیه) باید با اینها بجنگد.

نیک بین گفت: «به آقای بهاءالدینی گفتند که فلانی قائم مقام رهبری شده است. ایشان نگاهی کردند و گفتند که قائم مقامی در این سید است. آن زمان آقای خامنه‌ای رئیس جمهور بودند. کسی این حرف را جدی نگرفت. بعد از اینکه حضرت آقا ولی‌فقیه شدند به آقای بهاءالدینی گفتند آنچه که شما گفتید محقق شده است. ایشان فرمودند ما سال‌ها پیش می‌دیدیم آنچه را که شما نمی‌دیدید و نمی‌گفتید و نمی‌دانستید». دوستان آینده انقلاب خیلی روشن است و معادلات جهان را عوض می‌کند. الان ایران است و ابرقدرتها. شرایط به‌گونه‌ای شده است که سید حسن نصرالله می‌گوید ما حتی طویله‌ای را هم به نام اسرائیل به رسمیت نمی‌شناسیم. امروز مطهری‌ها و بهشتی‌ها را داریم. آقا فرمودند که «آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی، مطهری زمان است». امروز سیدابراهیم رئیسی بهشتی زمان است و ان‌شاءلله قرار است سیدابراهیم با ابرهه‌های زمان بجنگد. (تکبیر) ما معتقدیم مسئولی که دستش پاک باشد او ابراهیم است و قطعا با ابرهه می‌جنگد و بت‌ها را منهدم می‌کند. سیدابراهیم کسی است که به فرموده آقا در حکم خود به وی مدیری توانمند، انقلابی و ساده زیست است که با دانه درشت‌های اقتصادی و مفسدان بزرگ اقتصادی که بعضا نامش از زبان مبارک خودشان در زمان انتخابات از تلویزیون شنیده شد، حتما مقابله می‌کند. البته ما هم این‌ها را خواستاریم و می‌دانیم بتهای بزرگ و مفسد اقتصادی فقط آقازاده‌ها نیستند بلکه بت اصلی و بت اقتصادی در جایی است که قانونگذاری این کشور در آنجا در حال انجام است یعنی مجلس شورای اسلامی. کسانی که توانستند برجام ۲۰ دقیقه‌ای را تصویب کنند مفسد هستند. ابراهیم با اینها بجنگد و ما هم مسئولیت دفاع از مبارزه با فساد را داریم. لذا مردم ناامید نباشد شما آقا و سرور دارید این انقلاب صاحب دارد. قطعا و یقینا و حتما کسی بالای سر این انقلاب است که کودتای نوژه را لو می‌دهد، کسی بالای سر است که طبس و جنگ و تحریم‌ها را رد می‌کنیم. حضور مردم در اعتکاف‌ها نشان می‌دهد که وضعیت مردم بهتر شده است اما وضعیت مسئولین نه.

حرف مسئولی که علت قاچاق را ارزانی می‌داند، توهین به مردم است، مسئولی که اشرافی زندگی می‌کند و فرزندش در خارج از کشور در ناز و نعمت زندگی می‌کند این توهین به مردم است.

وی در ادامه به راه‌های برون‌رفت از مشکلات اشاره کرد و گفت: مشکل ما این است که هر چه داد می‌زنیم و هر چه آقا می‌گویند، مخاطب نمی‌فهمد. راه‌برون رفت از مشکلات وجود روحیه انقلابی است اینکه مسئولان اشرافی زندگی نکنند. حرف مسئولی که علت قاچاق را ارزانی می‌داند این توهین به مردم است، مسئولی که اشرافی زندگی می‌کند و فرزندش در خارج از کشور در ناز و نعمت زندگی می‌کند این توهین به مردم است. انقلاب ما انقلاب پابرهنگان است. باید طناب وابستگی کشور را که امام قطع کرد و برخی دوباره دارند آن را به شرق و غرب وصل می‌کنند، قطع کرد. مشکلات در داخل قابل حل است لذا از مسئولین خواهش می‌کنیم، اگر نشد حتما امر می‌کنیم که کلید حل مشکلات در درون است. جناب روحانی، آقای لاریجانی اگر می‌خواهید مشکلات کشور حل شود به دامان اهل بیت(ع) پناه ببرید آنها فرمودند دستتان را مقابل استکبار دراز نکنید که پشیمان می‌شوید. امیدوارم همه ما بتوانیم در مجمع طلاب انقلابی نهضت مطالبه‌گری درست را در مقابل زیاده‌خواهان مفسد به راه بیندازیم و قطار انقلاب را به مقصود برسانیم. دشمن بداند صد کهکشان اوج فلک را که رد کند، قدش نمیرسد که سیدعلی را رصد کند.

در انتهای برنامه قرائت بیانیه پایانی مجمع طلاب انقلابی در ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۷، مسجد یزدی‌آباد انجام شد.

انتهای پیام/ ۱۰۱۱


برچسب ها :
ارسال دیدگاه