» .اسلایدر » سبزوار | آقای روحانی در مقابل غرب ایستادگی کن، وضع مردم بهتر خواهد شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ - ۲۰:۵۰

 کد خبر: 7068

احمد توکلی:

سبزوار | آقای روحانی در مقابل غرب ایستادگی کن، وضع مردم بهتر خواهد شد

گروه سیاست: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با خطاب قرار دادن رئیس جمهور، گفت: خودتان می‌گویید که وضع مردم با تصویب FATF بهتر نمی‌شود. آقای روحانی سفت و محکم ایستادگی کن، وضع مردم از این بهتر خواهد شد.

سبزوار | آقای روحانی در مقابل غرب ایستادگی کن، وضع مردم بهتر خواهد شد

به گزارش آتی نیوز، دکتر احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، هفتم اسفندماه در جمع مردم سبزوار با بیان اینکه کشور از نظر اقتصادی بیمار است، به بررسی وضعیت گرانی‌های اخیر پرداخت و گفت:  22 آبان سال گذشته با آقای جهانگیری در خصوص وضع خراب ارز صحبت کردم و گفتم که به سرعت گرفتار بحران ارزی می‌شویم. ایشان پاسخ دادند در جلسه‌ای با حضور استانداران در این خصوص نظرخواهی می‌کنیم.

وی بیان کرد: وقتی بازر ارز به هم می‌خورد یا باید تقاضا را کم کرد یا عرضه را زیاد کرد. ما گفتیم ما نمی‌توانیم از سمت عرضه کنترل کنیم و البته حق نداریم برای این کار؛ لذا باید مثل زمان جنگ، تقاضا را کنترل کنیم و دولت تصمیم بگیرد که چه چیزی را برای مردم عرضه کنیم. پیشنهاد دادیم که باید دست مردم کارت بدهیم البته با اولویت به فقرا و نیازمندان و اگر شد به بقیه مردم هم تحویل دهیم و البته گفتیم که اگر انجام نشود باید منتظر اعتراض مردم باشید این بار نه از شمال تهران بلکه از جنوب تهران می‌آیند. گفتند حرف درست است اما عمل نکردند و گذشت تا اینکه دی‌ماه شیب تند شد و به فروردین ۹۷ رسید.

توکلی با بیان اینکه جهانگیری دچار اشتباه فاحشی در این زمینه شد، ابراز کرد: قبول کردند که بازار ارز را کنترل کنند ولی یک اشتباه فاحش رخ داد. جهانگیری گفت که از فردا هر کس ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌خواهد، تحویل می‌دهیم. شب به جهانگیری زنگ زدم و گفتم تو اگر ارز بدهی به هر کسی که می‌خواهد، مشکل نداریم اما چرا می‌خواهی ارز را کنترل کنیم. در ادامه گفتند اشتباهمان را درست می‌کنیم ولی نکردند و همین کار را هم ناقص انجام دادند.

وی با بیان اینکه آخرین نکته را به آقایان سران سه قوه گفتم که اگر دوره بحران طولانی شود، مشکل جدید برای مردم درست می‌شود، اظهار کرد: گفتم که وقتی ارز بالا رود، قیمت‌ها نیز با بالاترین قیمت ارز خودش را تطبیق می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد مشکلات کشور داخلی است و ربطی به تحریم ندارد، افزود: تحریم ۲۰ درصد اثرگذار است اما۸۰ درصد مشکلات را خودمان باید درست کنیم.

وی با بیان اینکه اگر مقابل اروپا و آمریکا کوتاه بیایید و FATF را بپذیرید، آمریکا دیگر عادت می‌کند که جلو بیاید و شما را داخل چاه بیندازد، ابراز کرد: آقای روحانی هم هر چه توانست کوتاه آمد، معاهده امضا کرد اما در نهایت خود اروپا این سند بین‌المللی تمام رسمی که مثل سند رسمی منگوله‌دار است را اجرا نکرد.

وی در ادامه بیان کرد: خودتان می‌گویید که وضع مردم با تصویب FATF بهتر نمی‌شود. آقای روحانی سفت و محکم ایستادگی کن، وضع مردم از این بهتر خواهد شد.

وی با تأکید بر مبارزه با فساد، اظهار کرد: راه حل مشکلات، اصلاح داخلی است. در میدان فردوسی باید دار برپا کنند و با فساد مبارزه شود. متأسفانه بعضی قانون‌ها، فساد درست می‌کنند. هم آیین نامه و هم ساختار را اصلاح خواهیم کرد و هم با فاسدان مبارزه می‌کنیم ولی فاسدان نمی‌گذارند جامعه اصلاح شود لذا اول باید تعدادی از این‌ها به دار کشیده شوند تا راه برای اصلاح باز شود و بقیه حساب کار دستشان بیاید.

انتهای پیام/


برچسب ها : , ,
ارسال دیدگاه