» جامعه » توصیه‌هایی به مادران برای آموزش جنسی کودکان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۹:۲۲

 کد خبر: 7358

در جلسه نقش زنان در کاهش آسیب‌های اجتماعی مطرح کرد:

توصیه‌هایی به مادران برای آموزش جنسی کودکان

گروه جامعه ـ یک استاد دانشگاه در کارگاه آموزشی «صرفا زنان بدانند» که با هدف بررسی نقش زنان در کاهش آسیب‌های اجتماعی برگزار شد، توصیه‌هایی را به مادران برای آموزش جنسی به کودکان ارائه داد.

توصیه‌هایی به مادران برای آموزش جنسی کودکان

به گزارش آتی‌نیوز، کارگاه آموزشی «صرفا زنان بدانند» با هدف بررسی نقش زنان در کاهش آسیب‌های اجتماعی در فرهنگسرای خانواده مشهد برگزار شد.

در این کارگاه خانم کوثر، دانشجوی ترم ۶ رشته مامایی دانشگاه آزاد مشهد با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد که داشتن گواهی سلامت دختر قبل از ازدواج و نشان دادن آن در مراسم خواستگاری زیاد شده است، علت این امر را عدم اعتماد به یکدیگر در دوران فعلی دانست.

همچنین در این کارگاه، موسوی، استاد دانشگاه گفت: در آزادترین جوامع هم که ما گمان می‌کنیم ارتباط نامشروع مکرر با افراد مختلف پذیرفته شده، قابل پذیرش نیست.

موسوی با بیان اینکه مرد بد است که زنان را بد می‌کند، اظهار کرد: در مورد تمام زن‌های دنیا در رابطه‌های خارج از ازدواج، این قانون وجود دارد که اول، دوم و سوم، مرد مقصر است و چهارم، پنجم و ششم، زن مقصر است. چون مردها قدرت، زور و ثروت دارند. آنچه که در جامعه آزاردهنده است این است که زنان علیه خودشان این برخوردها و رفتارهای نامناسب را دارند و به جای اینکه در اشتباهات، یقه آقایان را بگیرند یقه زنان اطراف خود را می‌گیرند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه حتما لازم نیست پسرها برای آموزش جنسی با پدر صحبت کنند، اگر با مادر راحت هستند می‌توانند با مادر صحبت کنند، ابراز کرد: گاهی وقتها هم دخترها با پدرانشان برای صحبت کردن در این موضوعات راحت‌تر هستند.

موسوی به نبود کتابی در حوزه آموزش‌های جنسی اشاره کرد و گفت: در ایران کتابی در زمینه آموزش‌های جنسی به کودکان پیدا نمی‌کنید چون سانسور شده و چاپ نمی‌شود.

وی ادامه داد: در مورد پسرها تا قبل از ۱۴ سالگی و از هفت سالگی که به مدرسه می‌روند باید گفت که یک سری اندام‌های خصوصی دارند و آن قسمت از بدن است که زیر لباسشان قرار می‌گیرد و خیلی واضح بگویید که هیچ کسی حتی پدر، مادر، معلم و بچه‌های مدرسه حق ندارند آنجا را دستمالی کنند. البته به جز وقتی که او بیمار است و شما می‌خواهید مثلا آنجا را پماد بزنید یا دکتر و پرستار مورد تائید شما می‌خواهد معاینه کرده و آمپول بزند. به او بگویید که اگر کسی به اندام‌های خصوصیت دست زد ممکن است بگوید که به تو جایزه می‌دهم اما باید حتما به من یا معلمتان بگویی و پنهان نکنی. این موضوعات را به گونه‌ای نگویید که بچه وحشت کند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه بچه‌ها از دوسالگی شروع به خودارضایی می‌کنند و این چیز طبیعی است و نباید جلوی آن را بگیریم، ابراز کرد: اگر جلوی خودارضایی بچه‌ها را بگیریم منجر به لکنت زبان و وسواس‌های شدیدی در بزرگسالی می‌شود لذا هنوز که نماز و روزه به بچه واجب نیست و البته از نظر روانشناسی هم خودارضایی برای بچه‌ها هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه از حدود ۹ سالگی سعی کنید به دخترها توضیح دهید که ما یک سری نیازهای بدنی داریم، افزود: هنوز در این سن نگویید نیازهای جنسی. بگویید بدن ما یکسری نیازها دارد که آرام آرام شروع به رشد می‌کند و بدنت آماده می‌شود که در آینده مادر شوی و باید یک نکاتی را رعایت کنی و نباید اجازه دهی که کسی به بدنت دست بزند. برای انتقال این موضوعات به بچه‌ها باید با آنها رابطه صمیمی دائمی داشته باشید.

وی با بیان اینکه سند ۲۰۳۰ مربوط به همین آموزش‌ها به روش علمی است که تصویب نشد، ورزش را بهترین راه برای تخلیه دخترها و پسرهای نوجوان دانست و گفت: بچه‌ای که همیشه در اتاق نشسته و سرش توی گوشی هست، معلوم است که خودارضایی هم می‌کند.

موسوی با بیان اینکه برخی خانواده‌های مذهبی با حضور فرزندان خود مثلا در مهمانی و پارتی مخالفت می‌کنند، گفت: در چنین شرایطی بچه به پنهان‌کاری رو می‌آورد و به مهمانی هم می‌رود و اتفاقاتی می‌افتد که والدین هم خبر ندارند.

انتهای پیام/


برچسب ها :
ارسال دیدگاه