» .اسلایدر » الگوی یکپارچه مدیریت شهری مطلوب است؛ ولی ناممکن!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۳:۰۶

 کد خبر: 7443

الگوی یکپارچه مدیریت شهری مطلوب است؛ ولی ناممکن!

گروه جامعه ـ شهردار مشهد با بیان اینکه الگوی مدیریت یکپارچه شهری مطلوب است اما اجرای آن ممکن نیست، گفت: ما ️نتیجه گفتگو را در حوزه مسائل شهری دیده و به آن ایمان داریم که نمونه آن حل گره بلوار نماز است.

الگوی یکپارچه مدیریت شهری مطلوب است؛ ولی ناممکن!

به گزارش آتی‌نیوز، نخستین نشست خبری محمدرضا کلائی، شهردار مشهد بعد از تصدی‌گری این مسئولیت با حضور جمعی از اصحاب رسانه استانی، کشوری و بین‌المللی صبح امروز، ۱۹ اسفندماه در مجتمع کوهسنگی برگزار شد.

در این نشست خبری کلائی در مورد ️تعیین تکلیف سند بلندمرتبه‌سازی و تامین بخش مالی پروژه باغ موزه دفاع مقدس گفت: ️سند بلندمرتبه سازی عمومی کلان‌شهرها آماده شده است و سال آینده ارائه می‌شود. همچنین ️برای باغ موزه دفاع مقدس هم تهاتر اوراق با بودجه کل کشور مدنظر است.

️شهردار مشهد در مورد اولویت‌بندی فعالیت‌های شهرداری و جایگاه حمایت از تیم‌های ورزشی ابراز کرد: اولویت ما تقاضای مردم، نشاط شهری و تقویت هویت شهری است و از طرفی ️حمایت از تیم‌های ورزشی سبب نشاط شهری می‌شود از همین رو حمایت از تیم فوتبال پدیده و والیبال پیام را انجام دادیم.

وی در مورد حمل‌ونقل عمومی مشهد و افزایش هزینه‌ها در سال آیند، توضیح داد: با توجه به شرایط اقتصادی و مشکلات ارز، یک روز هم پروژه قطارشهری مشهد تعطیل نشد و امروز با این نوسانات ارزی برای هر کیلومتر آن ۷۵۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود‌. همچنین برای سال جاری ۸ هزار و ۵۰۰ پارکینگ جدید در محدوده حرم مطهر را در اختیار زائران قرار می‌دهیم.

️وی بر برخورد جدی با فساد در شهرداری تأکید کرد و افزود: در طول یک ماه و نیم گذشته حدود ۱۵ مورد تخلف و فساد شناسایی شده است لذا اگر هزینه‌های میلیاردی در شهرداری جابجا شود، آب از آب تکان می‌خورد.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی خط بی‌آرتی تصمیمی بود که در دوره چهارم شورا گرفته شد و در دوره پنجم عملی شد. در مورد بلوار طبرسی که خط دو قطار در آن فعال است چون این خط بخشی از مسیر بی‌آر‌تی را پوشش نمی‌دهد فعلا بی‌آر‌تی فعال است و با افزوده شدن قطعه سوم خط سه قطار شهری، بی‌آرتی این مسیر جمع خواهد شد. همچنین تلاش داریم در صورت تصویب در شورا ️خدمات حمل و نقل در ایام نوروز در خطوط بی‌آرتی را رایگان کنیم.

وی در مورد وضعیت روستاهای اطراف مشهد هم بیان کرد: برنامه ما در جهت الحاق نشدن این روستاها که ۱۳۸ مورد هستند است و شناسنامه آنها تهیه شده است تا جمعیتی که به جهت خشکسالی از دیگر مناطق کشور به سمت مشهد سرازیر می‌شوند را در این مناطق اسکان دهیم‌.

وی با بیان اینکه مشخصا الگوی مدیریت یکپارچه شهری مطلوب است اما ممکن نیست، افزود: ما ️نتیجه گفتگو را در حوزه مسائل شهری دیده و به آن ایمان داریم. مانند گره بولوار نماز که با الگوی گفتگو باز شد.

️کلائی قراردادی که در بحث ایستگاه‌های دوچرخه سطح شهر بسته شده است را بد دانست و ابراز کرد: در این قرارداد هدف اصلی محقق نشده است. در حال حاضر در حال حل قرار حقوقی آن هستیم.

️کلائی تعداد ورود زائران خارجی وارد شده به مشهد را رقم برآوردی ۴میلیون و ۸۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۴۰ درصد زائران عراقی بودند که زائران عراقی‌ها امسال از مبدا ۶۵۰ هزارنفر ویزا برای مشهد دریافت کرده‌اند.

وی در مسئولیت جدید حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی هم ابراز کرد: سبب خرسندی و افتخار است ️که شهروندی مشهدی رئیس قوه قضائیه شده است و به ایشان تبریک می‌گویم.

وی با بیان اینکه در ورود جوانان به حوزه مدیریت‌شهری جدیت داریم که مدل ساختاری آن در حوزه برنامه‌ریزی در حال مطالعه است، اظهار کرد: در موضوع خط ۳ قطار شهری مشکل تملک در ایستگاه میدان جانباز وجود دارد که مذاکرات آن در حال پیگیری است و فعلا برنامه‌ای برای حذف این ایستگاه نداریم.

وی، مشوق‌ها را برای سرمایه‌گذاران کافی ندانست و ابراز کرد: مهم‌‌ترین وظیفه شهردار مشهد هم‌جهت کردن شخصیت‌هایی است که می توانند شهر را آباد کنند. از طرفی ️ما به دنبال شهری سبزتر و پیاده محورتر هستیم که شهروندان به مدیریت شهری اعتماد بیشتری دارند.

وی در مورد بحث️ سه درصد حق نوسازی مدارس هم بیان کرد: این موضوع توسط شورا مطرح شد که تاکنون حدود ۶۰ میلیارد آن پرداخت شده است. از طرفی عددی که حاصل پروانه‌ها است باید در مشهد خرج شود لذا این مطالبه باید با کمک اصحاب رسانه دنبال شود.
انتهای پیام/ ۱۰۱۱


برچسب ها :
ارسال دیدگاه