» .اسلایدر » مدیر دولتی ۳۰ سال بخشنامه خوانده‌ که فقط کارشکنی کند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۴:۴۳

 کد خبر: 6619

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی:

مدیر دولتی ۳۰ سال بخشنامه خوانده‌ که فقط کارشکنی کند

گروه اقتصاد ـ نایب رییس اتاق بازرگانی خراسان رضوی در جلسه‌ای که به‌مناسبت انتخابات اتاق بازرگانی در دفتر حزب کارگزاران سازندگی برگزار شد، گفت: مدیر دولتی ۳۰ سال بخشنامه و آیین‌نامه خوانده تا برای مردم کارشکنی کند.

مدیر دولتی ۳۰ سال بخشنامه خوانده‌ که فقط کارشکنی کند

به گزارش آتی نیوز، جلسه و گفتگو پیرامون انتخابات اتاق بازرگانی و نقش آن در شرایط تحریم، ۲۵ بهمن‌ماه با حضور مهندس حسن حسینی، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی و نایب رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی در دفتر حزب کارگزاران سازندگی برگزار شد.

حسینی در این جلسه با بیان اینکه حاکمیت و دولت به‌راحتی نمی‌پذیرد که تشکلی با توان‌ خاصی وجود دارد، اظهار کرد: حاکمیت باید بپذیرد یک تشکلی به‌عنوان اتاق با توان‌های خاص خودش وجود دارد.

وی تشکیل سازمان صنایع ملی را یکی از اشتباهات دولت‌ها در چند سال اخیر عنوان کرد و گفت: این سازمان با گرفتن کارخانه‌های مختلف، آنها را نابود کرد و باعث آسیب به صنعت و تجارت کشور و تعطیلی کارخانه‌هایی مانند ارج، آزمایش، شهاب، پارس و… شد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی خراسان رضوی، علت تعطیلی این شرکت‌ها و کارخانه‌ها را نبود تشکل منسجم در بخش خصوصی در ایران دانست و افزود: دولت موظف است هر تصمیم اقتصادی که بخواهد بگیرد، در ابتدا این موضوع را به اطلاع بخش خصوصی برساند، در واقع از بخش خصوصی مشورت بگیرد، اما این اتفاق نمی‌افتد.

وی، اتاق بازرگانی را تشکلی غیرسیاسی عنوان کرد و ادامه داد: اصلاً برای ما مهم نیست که نماینده مجلسی که در اتاق بازرگانی حضور دارد، از نظر سیاسی چه تفکری دارد، بلکه تنها این موضوع اهمیت دارد که یک تفکر اقتصادی و به نفع منافع ملی داشته باشد.

حسینی با بیان اینکه بخش خصوصی می‌تواند از طریق اشتغال رفاه را برای مردم ایجاد کند، اظهار کرد: دولت دیگر توان و ظرفیت اینکه اشتغال ایجاد کند و یا از این که هست بزرگتر شود را ندارد.

وی، از ویژگیهای یک کاندیدا برای ورود به اتاق بازرگانی را بدهکار نبودن به دولت و بانک عنوان کرد و گفت: گاهی گفته می‌شود که فلان ماشین، دولتی است در صورتی که به نظر من معنا ندارد بگوییم فلان اموال، دولتی است زیرا دولت از خودش دارایی و اموال ندارد. آن چیزی که دولت دارد برای مردم دارد. همچنین اگر دولت مالیات می‌گیرد، به‌خاطر این است که دولت رابطی است تا از مردم پول و مالیات بگیرد و رفاه ایجاد کند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بیان اینکه باید مراقب باشیم تا رانتی در اختیار کسی قرار نگیرد، ابراز کرد: ممکن است یک نماینده مجلس برود جایی و چانه‌زنی کند و این عمل یک بار به نفع منافع ملی و یک بار به نفع منافع یک فرد است اما عیبی ندارد زیرا ممکن است اگر منافع آن فرد تأمین شود، منفعت ملی ما نیز تأمین شود.

وی با بیان اینکه وقت بخشی خصوصی اهمیت زیادی دارد ولی این مشکل را نتوانستیم با دولت حل کنیم، اظهار کرد: ممکن است مدیر یک بخش خصوصی پشت در یک اتاق دولتی دوساعت بنشیند، درست است که وی یک نفر است اما در واقع سه هزار نفر به این آدم نگاه می‌کنند آن هم در بخش خصوصی.

حسینی با تأکید بر اینکه نمی‌توان مدیر دولتی موفق در بخش خصوصی پیدا کرد زیرا مدیران دولتی مدیران پروژه‌ای هستند، افزود: کسی که ۳۰ سال در دولت کار کرده و در واقع جوانی‌اش را در دولت گذرانده و تفکرش تفکر دولتی است، امکان ندارد که بتواند در بخش خصوصی توفیق داشته باشد. زیرا مدیر دولتی ۳۰ سال بخشنامه خوانده‌ که کارشکنی کند.

وی با انتقاد از اینکه دولت و دیوانسالاری کشور ما در جهت تسهیل کار مردم نیست، گفت: وقتی که یک فرد به اداره مراجعه می‌کند کارمند صد در صد به دنبال تبصره می‌گردد که بگوید فلان کار نمی‌شود.


برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار