» .مشروح خبر » ۴۸ درصد سپرده‌های بانکی خراسان رضوی در استان‌های دیگر

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۷:۲۹

 کد خبر: 6517

۴۸ درصد سپرده‌های بانکی خراسان رضوی در استان‌های دیگر

گروه اقتصاد ـ استاندار خراسان رضوی با اشاره به اينكه در خراسان رضوي از دولت پول نمي‌خواهيم بلكه خواهان اختيارات هستيم، تصريح كرد: چرا بايد 48 درصد سپرده‌هاي بانكي اين استان به ديگر استان‌ها برود آن هم در حالي كه نيازهاي فراواني در خراسان رضوي وجود دارد.

۴۸ درصد سپرده‌های بانکی خراسان رضوی در استان‌های دیگر

به گزارش آتی‌نیوز، فرهاد دژپسند در حاشیه نشست مشترک شصت‌ویکمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت، بخش خصوصی و ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی، عنوان کرد: اگر قوه مجریه بر مبنای مالیات اداره شود، ارکان و کارمندانش خود را در مقابل مودیان پاسخگو می‌دانند و بر همین اساس باید به سویی پیش برویم که بدون افزایش نرخ مالیات و جلوگیری از فشار بیشتر بر مودیان، پایه‌های جدید مالیاتی را شناسایی کرده و از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم.

هم چنین در ادامه غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و خراسان رضوی نیز در این جلسه درخواست‌هایی از وزیر اقتصاد مطرح کرد و گفت: کمک به ایجاد منطقه اقتصادی در استان، پرداخت سهم مالیاتی واحدهای صنعتی خراسان رضوی در همین استان و نه در تهران و کاهش سهم مالیاتی خراسان با توجه به اینکه بسیاری از طرح‌های بزرگ این استان تعطیل شده و مالیات نمی‌پردازند اما درصد سهم خراسان رضوی از مالیات در بودجه کشور بالا رفته است.

وی با بیان اینکه ما در کشور بار ملی را بر دوش می‌کشیم اما سهم زیادی از بودجه ملی نداریم، ابراز کرد: حضور سالانه ۳۰ میلیون زائر در این استان هزینه‌هایی به همراه دارد که در سهم بودجه به آن توجهی نشده، احیای راه ابریشم یکی از مهم‌ترین نیازهای توسعه اقتصادی خراسان است. توسعه زیرساخت‌های این استان برای مشارکت در منطقه باید در دستور کار قرار گیرد وگرنه یکی از راه‌های مهم ترانزیتی را از دست خواهیم داد.

علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی نیز به نظام تمرکزگرایی به عنوان یکی از مهم‌ترین گرفتاری‌های کنونی کشور اشاره کرد و گفت: به منظور اصلاح این وضعیت و کمک به توسعه متوازن اقتصادی در خراسان رضوی، مناطق ویژه‌ای را تعریف کرده‌ایم تا روند توسعه آن‌ها را به کارآفرینان ساختارهای اقتصادی توانمند و سرمایه‌گذاران بسپاریم، زیرا آنها را عامل ایجاد اشتغال و بسترساز توسعه می‌دانیم.

وی با اشاره به اینکه در نظام ارباب رعیتی گذشته در روستاها اربابان وضعیت مصرف آب را مدیریت می‌کردند ولی حضور دهیارانی که در این زمینه متخصص نیستند، نمی‌تواند اثرگذار باشد، تصریح کرد: همه این حرف‌ها از سر دلسوزی است و باعث تضعیف بنیان‌ها نمی‌شود، زیرا ما می‌خواهیم استان خراسان را با کارآفرینان اداره کنیم و بر این باوریم آنچه نظام و انقلاب را تضعیف می‌کند، رفاه طلبی، مصلحت اندیشی و عدم شفافیت در گفتمان و عمل با جامعه و مردم است.

رزم‌حسینی با اشاره به اینکه در خراسان رضوی از دولت پول نمی‌خواهیم بلکه خواهان اختیارات هستیم، تصریح کرد: چرا باید ۴۸ درصد سپرده‌های بانکی این استان به دیگر استان‌ها برود آن هم در حالی که نیازهای فراوانی در خراسان رضوی وجود دارد.


برچسب ها : , , , , , , ,
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار