» .مشروح خبر » باید اقتصاد را مردمی کنیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۶:۰۰

 کد خبر: 6132

باید اقتصاد را مردمی کنیم

گروه اقتصاد ـ استاندار خراسان رضوی گفت: امیدواریم در آستانه 40 سالگی انقلاب نگرشی اساسی در حوزه اقتصاد صورت بگیرد و این چسبندگی اقتصاد به دولت را رها و آن را مردمی کنیم. اگر بخواهیم اقتصادی مردمی داشته باشیم، باید به شرکت‌ها، افراد و مدیران توسعه‌گرا در حوزه مناطق اقتصادی و توسعه‌ای مسئولیت دهیم.

باید اقتصاد را مردمی کنیم

به گزارش آتی نیوز، ‌منطقه خراسان علیرضا رزم‎حسینی امروز در آیین افتتاح اولین پارک فناوری توسعه اقتصاد دیجیتال در ساختمان پست استان خراسان رضوی اظهار کرد: ما در آغاز ۴۰ سالگی انقلاب و دهه پنجم آن قرار گرفتیم و باید بازخوانی اساسی مجددی را انجام دهیم. نباید اقتصاد دولتی را ادامه دهیم. هر کاری که انجام دادیم از جمله ساخت کشور در حوزه زیرساخت‌ها در این ۴۰ سال، دولتی بوده است.
وی افزود: خدمات بسیار مهمی در حوزه‌های زیرساختی و آماده‌سازی برای توانمندسازی جوامع محلی صورت گرفته است. امیدواریم در آستانه ۴۰ سالگی نگرش اساسی در حوزه اقتصاد صورت بگیرد و این چسبندگی اقتصاد به دولت را رها و آن را مردمی کنیم. اگر بخواهیم اقتصاد مردمی انجام دهیم، باید به شرکت‌ها، افراد و مدیران توسعه‌گرا در حوزه مناطق اقتصادی و توسعه‌ای مسئولیت دهیم.
رزم‌حسینی ادامه داد: ما این کار را در خراسان رضوی آغاز و استان را به ۱۲ منطقه اقتصادی تقسیم‌بندی کردیم. در این مدت ۶ شرکت توسعه‌گرا مسئولیت مناطق را به عهده گرفتند. این الگوی موفقی بوده و دولت‌ها نیز با این سبک پیشرفت‌های خود را ساختند. شرکت‌هایی که توانمندی مالی و سرمایه انسانی دارند و مدیران آن توسعه‌یافته هستند، بهتر از مدیران دولتی اداره می‌کنند و دولت تنها باید پشتیبانی، نظارت، کنترل و حمایت کند و این نگاه باید نهادینه شود یعنی جزو تکالیف استانداران یا دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: ما این کار را در استان شروع کردیم و در حال انجام آن هستیم. با گذشت یک سال از این مدل خواهید دید که در حوزه خوداشتغالی، تقویت خانوار و تقویت اقتصاد روستایی و شهری به ویژه مناطق کم‌برخوردار، اتفاق خوبی توسط شرکت‌های توسعه‌گرا رخ خواهد داد. 
وی با بیان اینکه ما باید از طرفیت شبکه‌های مجازی برای کسب و کار، اقتصاد و توسعه و پیشرفت آن استفاده کنیم، عنوان کرد: شبکه مجازی این قابلیت را به فراوانی دارد که می‌تواند تهدیدکننده و توسعه‌دهنده باشد. وزیر ارتباطات کار بسیار خوبی را از خراسان شروع کردند که سایر وزارتخانه‌ها نیز باید انجام دهند و این است که از امکانات موجود حداکثر بهره‌برداری را انجام داده و زیرساخت‌ها، ساختمان‌ها و دستگاه‌ها را در خدمت بخش خصوصی و جوانان قرار می‌دهند. باید این موارد در بخش تولید هزینه شود که وزیر این کار را از خراسان ضورع کردند و من بابت این موضوع از ایشان قدردانی می‌کنم.
انتهای پیام /

منبع: ایسنا


برچسب ها : , ,
ارسال دیدگاه

بایگانی اخبار