» .اسلایدر » سبزوار | عملی نشدن تعهدات شهرداری درباره کتابخانه ناوی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۱۵:۵۹

 کد خبر: 6777

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار مطرح کرد:

سبزوار | عملی نشدن تعهدات شهرداری درباره کتابخانه ناوی

گروه فرهنگ و هنر ـ رئیس اداره کتابخانه ‌های عمومی سبزوار از عدم تحویل کتابخانه ناوی از سوی شهرداری این شهرستان خبر داد و گفت: قرار بود شهرداری اقداماتی از جمله نقاشی، تحویل پکیج، جداسازی امتیازات آب و برق و گاز و... را در خصوص این کتابخانه انجام دهد اما هنوز عملی نشده است.

سبزوار | عملی نشدن تعهدات شهرداری درباره کتابخانه ناوی

معصومه فلاحی، رئیس اداره کتابخانه ‌های عمومی سبزوار در گفتگو با خبرنگار آتی نیوز در رابطه با عدم تحویل کتابخانه ناوی از سوی شهرداری سبزوار گفت: ما آخرین بار با شهرداری برای تحویل این کتابخانه به نهاد کتابخانه‌های عمومی به توافق رسیدیم ولی تاکنون یک سری اقدامات از جمله نقاشی، تحویل پکیج، جداسازی امتیازات آب و برق و گاز و… که قرار شد شهرداری انجام دهد، عملی نشده است.

وی بیان کرد: شهردار سبزوار مدام بیان می‌کند که بیایید این کتابخانه را تحویل بگیرید ولی اقدامات عمرانی انجام نشده و این در حالی است که موزه شهر در کنار کتابخانه ناوی قرار گرفته و امتیازاتش جدا نشده است.

فلاحی با تشکر از شهرداری برای اداره کتابخانه ناوی در مدت ۱۰ سال گذشته، ابراز کرد: کار شهرداری اداره کتابخانه نیست و باید این مکان تحویل نهادی تخصصی که کارش همین است، داده شود تا کارایی بیشتری داشته باشد و از ظرفیت‌های آن به بهترین وجه در زمینه فرهنگی و به عنوان کتابخانه مرکزی شهر و یا پاتوق فرهنگی و ارائه خدمات به اقشار مختلف جامعه استفاده شود.

فلاحی با گلایه از اینکه این کتابخانه از تجهیزات نوین و به‌روز محروم است و توسط شهرداری عقب نگه داشته شده است، افزود: در حال حاضر سیستم‌های کتابخانه ناوی و نرم‌افزارهای آن، قدیمی و مربوط به ۱۰ سال گذشته است و اعضا برای جستجو به شبکه کشوری متصل نیستند و از این مکان فقط برای مطالعه و آمادگی برای کنکور استفاده می‌شود در حالی که می‌توان برنامه‌های فرهنگی زیادی در این مکان اجرا کرد.

انتهای پیام/


برچسب ها : , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه