» .اسلایدر » سبزوار | وقتی پول هست، ولی زمین نیست!

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۹:۱۴

 کد خبر: 6739

گزارش آتی نیوز از توقف 9 ساله ساخت کتابخانه مرکزی سبزوار؛

سبزوار | وقتی پول هست، ولی زمین نیست!

گروه فرهنگ و هنر ـ کتابخانه مرکزی سبزوار پس از گذشت یک دهه از وعده و وعیدها برای ساخت آن و علی رغم تصویب بودجه، در تعیین زمین بلاتکلیف مانده است.

سبزوار | وقتی پول هست، ولی زمین نیست!

به گزارش آتی نیوز، کتابخانه مرکزی سبزوار پس از گذشت یک دهه از وعده و وعیدها برای ساخت آن و علی‌رغم تصویب بودجه، در تعیین زمین بلاتکلیف مانده است.

معصومه فلاحی، رئیس اداره کتابخانه ‌های عمومی سبزوار در گفتگو با خبرنگار آتی نیوز با بیان اینکه در سال جاری قریب به دو میلیارد تومان بودجه برای ساخت کتابخانه مرکزی شهرستان سبزوار تصویب شده ولی همچنان زمین ساخت این کتابخانه بلا تکلیف است، گفت: یک زمین در مسیر جاده شهرک توحید و دومی در داخل این شهرک برای ساخت کتابخانه مرکزی از طرف شهرداری سبزوار تعیین شده ولی دسترسی به هر دو زمین برای عموم مردم سخت است.

وی با تقدیر از تلاش‌های مسئولان اداره مسکن و شهرسازی ادامه داد: در کل استان دو، شهرستان بودجه برای ساخت کتابخانه مرکزی مصوب کردند که در نیشابور کلنگ‌زنی شد ولی در سبزوار مدارک زمین‌های پیشنهادی برای دریافت تأیید مسئولان کشوری ارسال شده و هنوز پاسخ قطعی دریافت نکرده‌ایم.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی بیان کرد: در گذشته زمینی در کنار پارک ارم معرفی شده بود که مسئولان شهرستان به بهانه کم شدن از سرانه فضای سبز سبزوار با آن موافقت نکردند.

این صحبت‌های رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار در خصوص عدم تأمین زمین برای کتابخانه مرکزی شهر در حالی است که مجید نقابی، رئیس سابق اداره کتابخانه های عمومی سبزوار در مرداد ماه سال ۱۳۸۸ از حل مشکل زمین کتابخانه مرکزی این شهرستان خبر داد و گفت: «زمین مورد نیاز برای احداث کتابخانه مرکزی این شهرستان توسط شورای اسلامی شهر سبزوار واگذار شد».

عبدالحسین کارگری، نایب رئیس سابق شورای اسلامی سبزوار نیز در همان سال از واگذاری زمین مورد نیاز این کتابخانه در کنار سایت علوم پزشکی سبزوار خبر داد و بیان کرد: «با توجه به آماده بودن زمین، امیدواریم با سرمایه گذاری اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، این شهرستان صاحب کتابخانه مرکزی شود».

همچنین زیبا باغانی، مسئول سابق اداره کتابخانه ‌های عمومی سبزوار نیز در آذرماه سال ۱۳۹۰ اعلام کرده بود «دو هزار متر مربع زمین از سوی شهرداری برای احداث کتابخانه مرکزی این شهرستان واگذار شده و محل این زمین، پائین‌تر از بیمارستان واسعی سبزوار است».

باغانی در گفتگو با آتی نیوز با اشاره به زمین‌هایی که از طرف شهرداری در گذشته معرفی ‌شده و مورد تأیید قرار نگرفته است، بیان کرد: یکی از علل عدم موافقت نهاد کتابخانه‌های کشور، قرار نداشتن این زمین‌ها در مرکز شهر و عدم دسترسی آسان مردم به این محل بوده است.

وی با اشاره به اینکه ساخت کتابخانه مرکزی هزینه زیادی دارد، افزود: یکی از شرایط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای ساخت کتابخانه مرکزی شهر این است که محلی که این کتابخانه ساخته می‌شود، باید دارای تراکم جمعتی بالایی باشد و مردم به سهولت به آن دسترسی داشته باشند.

انتهای پیام/


برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه