» .مشروح خبر » آزادی ۲۱۸ زندانی جرائم غیرعمد در خراسان رضوی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ - ۲۰:۲۳

 کد خبر: 160

رئیس ستاد دیه خراسان رضوی خبر داد:

آزادی ۲۱۸ زندانی جرائم غیرعمد در خراسان رضوی

گروه اجتماعی- رئیس ستاد دیه خراسان رضوی گفت: 218 زندانی جرایم غیرعمد در این استان از ابتدای امسال با 136 میلیارد ریال بدهی آزاد شده اند.

آزادی ۲۱۸ زندانی جرائم غیرعمد در خراسان رضوی

به گزارش آتی نیوز، به نقل از ایرنا، جواد غفاریان طوسی گفت: حدود ۳۷ میلیارد ریال از بدهی این افراد توسط شاکیان گذشت شد، ۲۰ میلیارد ریال به وسیله خود محکومان تامین و بقیه نیز با کمک های مردمی، وام بانکی، بیمه و دیگر منابع تامین شده است.
وی ادامه داد: فردا نیز طبق سنتی سالانه در ماه مبارک رمضان مراسم گلریزان برای آزادی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد در مشهد برگزار می شود. این مراسم ساعت ۱۸ روز سه شنبه قبل از افطار با حضور مسئولان و خیران و بعد از افطار در همایشی عمومی با مشارکت مردم خیراندیش در تالار نور اداره کل اوقاف و امور خیریه پیگیری می شود.
غفاریان طوسی افزود: در مراسم فردا ۸۰۴ زندانی جرائم غیرعمد چشم انتظار یاری خیرین هستند، که از این تعداد ۶۰ نفر به خاطر عدم پرداخت دیه، ۶۳۰ نفر به دلیل بدهی مالی و ۱۱۴ نفر نیز به خاطر نپرداختن مهریه و نفقه دچار محکومیت شده اند.
وی خاطرنشان کرد: ۱۳ نفر از این محکومان زن هستند و میزان محکومیت این تعداد زندانی جرایم غیرعمد نیز به صورت تقریبی بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال است.
پارسال با کمک مردم و خیرین ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای آزادی هزار و ۴۰ زندانی جرائم غیرعمد در خراسان رضوی جمع آوری شد که در مجموع با کمک های ستاد دیه کشور ۵۰ میلیارد ریال برای آزادی این افراد هزینه شد.


برچسب ها : , , , , ,
ارسال دیدگاه