×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  پنج شنبه - ۸ اسفند - ۱۳۹۸  
false
true
پرداخت هزار میلیارد ریال تسهیلات به حوزه صنعت و معدن خراسان رضوی

به گزارش آتی نیوز، علی رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در این باره اظهار کرد: هر سال از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه، منابع مالی در قالب تسهیلات با کارمزد مشخص برای طرح‌های اقتصادی اعم از صنعتی، معدنی و کشاورزی دارای توجیه اقتصادی پرداخت می‌شود که برای هر استان از این محل، اعتباراتی اختصاص می‌یابد.
وی افزود: از محل تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه سال جاری ۱۹ هزار و ۹۰ میلیارد ریال به این استان اختصاص یافت که زمینه ایجاد ۲ هزار و ۵۲۱ فرصت شغلی در بخش صنعت، معدن و کشاورزی را فراهم کرد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: سهم خراسان رضوی از کل منابع تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه امسال ۴.۳ درصد است و تاکنون نیز ۴.۳ درصد از سهم استان از این منابع در قالب تسهیلات به حوزه‌های مختلف پرداخت شده است.
رسولیان گفت: در نشست کارگروه ماده ۲۱ دستگاه‌های اجرایی موظف شدند روزانه میزان تسهیلات پرداختی از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه را رصد کنند تا بتوان سهم پرداختی استان از این بخش را افزایش داد.
وی افزود: در نشست مذکور شیوه‌نامه ضوابط واگذاری اراضی ملی و دولتی برای طرح‌های کشاورزی و تولیدی و طرح‌های غیرکشاورزی، نحوه واگذاری زمین برای اجرای ۲۲ طرح اقتصادی در استان مورد بررسی قرار گرفت.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: این طرح‌ها در حوزه‌های نیروگاه‌های خورشیدی، معادن شن و ماسه، تامین منابع آبی، خدمات رفاهی، خدمات تعمیرگاهی، کنسانتره مس، حوزه ورزشی و خدمات سوخت رسانی بود که در این نشست با واگذاری زمین و تمدید اجاره زمین برای ۲۱ طرح موافقت شد.
گفتنی است‌؛ ماده ۲۱ شیوه‌نامه ضوابط واگذاری اراضی ملی و دولتی برای طرح‌های کشاورزی، تولیدی و طرح‌های غیرکشاورزی مربوط به کارآفرینان است.

منبع: استانداری خراسان رضوی

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد