×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  شنبه - ۱۶ آذر - ۱۳۹۸  
false
true
هیچ‌گونه نگرانی برای تأمین گاز شرق کشور وجود ندارد

به گزارش آتی نیوز، تور خبری منطقه نفتی خانگیران، ۱۶ مرداد به مناسبت روز خبرنگار در شرکت بهره‌برداری از منابع نفت و گاز شرق در سرخس برگزار شد.

خبرنگاران در ابتدای این تور خبری، از کارگاه خدمات فنی عملیات درون‌چاهی و برون چاهی، مرکز ذخیره‌سازی کارگاه شورجه D و پس از آن از کارگاه مرکزی ساخت و تعمیر قطعات بازدید کردند. در ادامه، کنفرانس خبری مدیرعامل و هیئت‌مدیره شرکت بهره‌برداری از منابع نفت و گاز شرق با اصحاب رسانه برگزار شد که ابوالحسن محمدی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از منابع نفت و گاز شرق، ضمن تبریک روز خبرنگار در خصوص وظایف این شرکت، اظهار کرد: شرکت بهره‌برداری منابع نفت و گاز شرق که از زیرمجموعه‌های وزارت نفت محسوب می‌شود، با ۶۵ حلقه چاه و برداشت ۶۵ میلیون متر مکعب در روز، معادل ۴۰۰ هزار بشکه نفت، وظیفه بهره‌برداری از تمامی منابع نفتی و گازی شمال و شرق کشور را بر عهده دارد. گاز مازاد ۸ ماهه نخست سال، در تأسیسات ذخیره‌سازی همچون شورجه D، که به‌تازگی بهره‌برداری شده، ذخیره‌سازی و در ۴ ماه سرد سال وارد شبکه گازرسانی می‌شود که این امر باعث شده تا در هیچ‌کدام از روزهای سال گذشته قطعی برق نداشته باشیم و به ۱۰۰ درصد تولید تکلیفی خود دست یابیم.

محمدی در رابطه با تحریم‌ها افزود: ۱۰۰ درصد نیروها و ۸۵ درصد قطعات ما ایرانی هستند و بااینکه تحریم‌ها کار ما را سخت‌تر کرده، اما مهندسان ما با نوآوری و خودکفایی وظایف خود را انجام می‌دهند.

وی در بخشی از برنامه به نگرانی‌ها در رابطه با نگرانی از کمبود گاز در آینده، گفت: در میان میادین شرق و شمال کشور از  میادین خانگیران و گنبدلی، گاز برداشت می‌شود و در آینده‌ای نزدیک به کمک یک شرکت داخلی در میدان گازی توس، ۴ حلقه چاه برداشت حفر کنیم. امروز نسبت به ابتدای انقلاب ۸ برابر میدان‌ها ذخیره گازی اکتشاف شده است. همچنین در آینده نزدیک با پیشرفت امکانات ذخیره‌سازی، می‌توانیم تابستان‌ها گاز عسلویه را در همین تأسیسات شورجه D ذخیره‌سازی کنیم. در شرکت نفت هیچ‌گونه نگرانی برای تأمین گاز شرق کشور وجود ندارد و با توجه به حساسیت‌ها، تأکید وزیر بر توسعه میدان‌های گازی خراسان است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از منابع نفت و گاز شرق در سرخس در بخشی نیز در رابطه با مسئولیت‌های اجتماعی شرکت بهره‌برداری از منابع نفت و گاز شرق، بیان کرد: در حوزه مسئولیت اجتماعی یک مسئولیت اجتماعی نانوشته داریم. از حدود ۸ ماه پیش و بر اساس ماده ۸۰ اساسنامه شرکت ملی نفت، کمیته مسئولیت اجتماعی شرکت تشکیل شد. این کمیته سه جامعه هدف دارد که شامل کارکنان و خانواده آن‌ها، مردم محلی و محیط زیست می‌شود. از همان ابتدا سعی بر این بوده که نیروها و پیمانکارها تا حد امکان بومی باشند.  ما در حوادث طبیعی همچون سیل، یار و یاور هلال‌احمر و مردم بوده‌ایم. همچنین در اتوبان سرخس مشهد ۲۷ میلیارد تومان و برای ساخت مدرسه و آمفی‌تئاتر ۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خواهیم کرد.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false