×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  جمعه - ۲۷ دی - ۱۳۹۸  
false
true
هزینه ۴۷ میلیارد ریالی شهرداری مشهد برای باغ‌موزه دفاع مقدس

به گزارش آتی نیوز، بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در هشتاد و دومین جلسه علنی این شورا در این خصوص افزود: طبق این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود در راستای اجرای موافقت‌نامه میان شورای اسلامی شهر، شهرداری و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی به‌ منظور کمک در تسریع احداث باغ‌ موزه دفاع مقدس تا سقف ۴۷ میلیارد ریال از محل ردیف اعتبارات احداث بوستان‌های موضوعی بودجه سال جاری شهرداری هزینه کند.

گندمی اضافه کرد: شهرداری باید آثار مالی اجرای این مصوبه را در اصلاح بودجه سال ۱۳۹۸ شهرداری منعکس کند.

مرحله نخست باغ موزه دفاع مقدس ۱۲ هزار مترمربع زیربنا دارد که سه هزار متر مربع آن شامل پژوهشکده و مرکز اسناد دفاع مقدس و سه هزار متر مربع دیگر مربوط به جبهه مقاومت است که برآورد می‌شود به طور کامل تا سال آینده تکمیل شود.شش هزار متر مربع دیگر مربوط به موزه اصلی است که طبق زمان‌بندی اعلام شده تا پایان سال ۹۹ بخش اعظم آن به سرانجام می‌رسد.ارائه مجوز دریافت تسهیلات بانکی مازاد بر بودجه مصوب سال ۹۷ شهرداری از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر مشهد بود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در این خصوص نیز گفت: به منظور تامین مالی منابع مورد نیاز طرحهای عمرانی و شهری مصوب، پرداخت به موقع طلب پیمانکاران مجری این گونه پروژه‌ها و خرید ناوگان حمل و نقل ریلی و اتوبوسرانی علاوه بر بودجه مصوب شهرداری، مجوز دریافت تسهیلات بانکی تا سقف مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال از بانک‌های مجاز تحت نظارت بانک مرکزی داده شد.
گندمی افزود: از محل این تسهیلات تا سقف ۲ هزار میلیارد ریال به منظور تامین منابع مالی مورد نیاز برای خرید ناوگان اتوبوسرانی هزینه می شود.
وی تاکید کرد: شهرداری باید آثار مالی اجرای این مصوبه را در تفریغ بودجه سال ۹۸ منعکس کند.الحاق چند تبصره به آیین نامه حمایت از ورزش قهرمانی از دیگر مصوبات جلسه علنی امروز شورای شهر بود.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد در این خصوص گفت: طبق این مصوبه حمایت و کمک‌های مالی به تیم‌هایی تعلق می‌گیرد که حداقل در یک رشته ورزشی  با اولویت حمایت از ورزش بانوان با نظارت هیات‌های ورزشی فعالیت کنند.
گندمی افزود: برنامه و میزان توانمندی حامی مالی آنها نیز باید به تایید شورای عالی ورزش شهرداری رسیده‌ باشد.
وی ادامه داد: این حمایت‌ها مشمول تیم‌های وابسته به هیات‌های ورزشی نمی‌شود، همچنین شهرداری مکلف است در ابتدای هر سال از طریق وزن‌دهی و سنجش رشته‌های ورزشی بر اساس شاخص‌های مشخص، سهم حمایت‌ها  کمک‌های مرتبط با هر رشته ورزشی را تعیین و پس از تصویب در شورای عالی  ورزش شهرداری، در طی سال نسبت به اختصاص اعتبار حمایت و کمک مربوط مطابق سهم تعیین شده اقدام کند.
گندمی افزود: همچنین شهرداری باید در خصوص مدیریت و حمایت از تیم‌های ورزشی بانوانی که در بالاترین سطح مسابقات رسمی کشور شرکت می‌کنند حداکثر ظرف مدت ۲ ماه نسبت به بررسی لازم اقدام و پیشنهادات را به شورای شهر ارائه دهد.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در گذشته به صورت مستقیم به تیم‌های ورزشی کمک می‌کردیم اما امسال به هیچ تیم و هیاتی کمک مستقیم نمی کنیم و بررسی اسناد و کمک‌ها از طریق اداره ورزش و جوانان استان انجام می‌شود.

منبع: ایرنا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false