×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  جمعه - ۲۷ دی - ۱۳۹۸  
false
true
هر جای دنیا که صدای مظلومی شنیده می‌شد، ردپایی از سردار سلیمانی وجود داشت

به گزارش آتی نیوز، اجتماع بزرگ دانشگاهیان مشهد مقدس، در آیین گرامیداشت سرداران بزرگ جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس با حضور جمعی از اساتید و مدیران دانشگاه‌های فردوسی، فرهنگیان، پیام نور، آزاد، علمی کاربردی و جمعی از خانواده‌های شهدا و دانشجویان، دوشنبه ۱۶ دی‌ماه در مسجد الزهرا دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

 برنامه با زیارت عاشورا و مداحی برای اهل بیت و شهدا آغاز شد و در ادامه، حجت‌الاسلام سیدمهدی حسینی مطلق، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد در این برنامه بیان کرد: دشمن گمان نمی‌کرد که شهادت سردار سلیمانی اثری دارد که حتی در بودنش شاید کمی مخفی بوده است. از روز شهادت این سردار، شاهد بودیم که نه تنها در ایران بلکه در دنیا چه تکاپویی به راه افتاد. به فرموده مقام معظم رهبری این‌ها اثر اخلاص این فرمانده و سردار بزرگ و عزیز ماست، او برای خداوند کار می‌کرد و خداوند نیز تمام زمین و زمان را برایش بسیج کرد.

در ادامه بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی در پی شهادت مظلومانه شهید سردار سلیمانی قرائت شد که به شرح زیر بود:

«بسم الله الرحمن الرحیم

«انا من المجرمین منتقمون»

 آمریکای جنایتکار و تمام نیروهای تروریستی در منطقه، تابوت‌های خود را آماده کنید و وصیت‌نامه‌های خود را بنویسید. انتقام سختی در راه است. زمان حضور شما در منطقه به پایان رسیده است. به خانه‌تان برگردید تا آرامش به این منطقه برگردد. اگر برنگردید بازوهای مقاومت تمام منطقه را به گورستان شما تبدیل خواهند کرد. مسئولین کشور، در شرایط امروز، انتقام سخت را اولویت تمام کارها قرار دهید. امنیت و ثبات کشور تنها در صورتی تأمین می‌شود که پاسخی متناسب به جنایت آمریکای سفاک داده شود. امروز باید بدانیم که آنچه ما را تهدید می‌کند، جنگ نیست؛ انفعال و عدم پاسخ متناسب، باعث جری شدن دشمن می‌شود. امروز تمام منافع آمریکا در تمام منطقه باید در ترس انتقام سخت ما بلرزند و مسئولین باید از هیچ اقدامی علیه منافع آمریکا در منطقه فروگذار نکنند. نتیجه این خونخواهی باید خروج کامل آمریکا از جایی که به آن تعلق ندارد باشد. بار دیگر مواضع پوچ اندیشانی که به دنبال بزک کردن چهره آمریکا بودند رسوا شد. شهید عزیز با خون خود اثبات کرد که اساساً توافق و مذاکره‌ای که یک سرِ آن آمریکا باشد، ارزش لحظه‌ای باقی ماندن در آن را ندارد. به خصوص وقتی که این جنایت‌کار با تکبر و قلدری یک طرفه از یک توافق بین المللی خارج می‌شود، دیگر هیچ بهانه‌ای برای باقی ماندن در آن توافق باقی نمی‌ماند. ولله که لحظه‌ای باقی ماندن در برجام و لحظه‌ای فکر کردن به لوایح آمریکاپسندانه FATF خیانت است به خون این شهیدان عزیز. مگر غیر از این است که همین مایک پمپئو، وزیر خارجه احمق ایالات متحده که همین امروز با سرمستی از شهادت سردار سلیمانی عزیز می‌گفت، چندی پیش صراحتاً خواستار تصویب فوری و غیر مشروط FATF توسط ایران شده بود. بعد از این وقایع شرم نمی‌کنید حتی به چنین مسئله‌ای فکر کنید!؟ امروز بهترین زمان برای نه گفتن به نظم استکباری و مستضعف ساز و مستضعف ستیز آمریکایی است و از دست دادن این ظرفیت یک فرصت سوزی بزرگ است. هیچ‌کس بهتر از قاسم سلیمانی نمی‌توانست محور وحدت در ایران باشد. ان‌شاءالله ما ملت با حفظ وحدت و یکپارچگی خود با اقتدار در برابر این جنایت خواهیم ایستاد و با نشان دادن انتقام سخت خود، ضربه‌ای به دشمن می‌زنیم که دیگر خیال نزدیک شدن و دست‌اندازی به منافع ایران را نکند. مردم عزیز منطقه به خصوص مردم غیور عراق بدانید که امروز، روز برخاستن برای استقلال و آزادی است. به تأسی از فرمانده شهید حشد الشعبی ابومهدی المهندس علیه تمام مواضع آمریکا در منطقه به پا خیزید و پایگاه‌های جرثومه فساد را از منطقه پاک‌ کنید که سعادت دنیا و آخرت منطقه در گرو خروج نیروهای متجاوز است. و در پایان خوشا به حال سردار شهید سلیمانی که به آرزوی دیرینه خود رسید. شهید شدن، شهیدانه زیستن می‌خواست که سردار سلیمانی عزیز بیش از همه لیاقت آن را داشت. و حالا ما هستیم و غبطه بر مقام شهیدان و انتظار برای گرفتن انتقام خونشان».

سپس در مراسم پس از قرائت بیانیه، حضار شعارهایی چون «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل»، «حرف ما یک کلام، انتقام، انتقام» بیان کردند.

حجت‌الاسلام کاظم راشد یزدی، کارشناس دینی در این نشست بیان کرد: جامعه شناسان عقیده دارند که هر انقلابی ۴ رکن دارد و این ارکان هرکدام یک چهارم تأثیر را در انقلاب می‌گذارند به‌طوری که اگر هر کدام از این چهار رکن نباشد، انقلاب صورت نمی‌گیرد و یا کهنه می‌شود و از بین می‌رود؛ مانند تعداد زیادی از انقلاب‌ها در طول تاریخ. این ارکان مانند چهار ضلع مربع هستند و هرکدام به یک اندازه دارای اهمیت‌اند. این چهار رکن شامل عنصر مردم، پیشوایی و رهبری، تشکل و تحزب و تداوم و استمرار می‌شود.

وی در ارتباط با اولین عنصر این ارکان در ادامه بیان کرد: مردم همیشه مهم اند‌، این مردم هستند که پایه‌های انقلاب به دلخواه آن‌ها گذاشته می‌شود، اگر پای مردم به میدان نرسد انقلاب هرگز صورت نمی‌گیرد. گاهی با مرهم نهادن بهبودی حاصل نمی‌شود و باید برخورد تند انجام شود تا حق و باطل از هم جدا شوند. مسائل دیپلماتیک مرهم‌هایی هستند که نهاده می‌شوند اما اثری ندارند. جامعه شناسان معتقدند که اگر در جامعه احساس به وجود آمدن انقلاب ایجاد شد، باید کادر مدیریت آن را ایجاد کرد.

این کارشناس دینی در ادامه در خصوص ایجاد تغییر در جامعه افزود: زندگی هیچ ملتی تغییر نمی‌کند، مگر اینکه ماهیت آن عوض شود. در دوره انقلاب، ما سرمایه فرهنگی اسلام را داشتیم، بنابراین به آن تجدید حیات دادیم. هیچ ملتی با عوض شدن لباس مردم تغییر ماهیت نمی‌دهد. این مردم هستند که احساس می‌کنند و عقل به فریادشان می‌رسد و می‌توانند یک کشور را از لحاظ ماهیتی عوض کنند و در آن موقع، زندگی مردم نیز تغییر می‌کند. اسلام نیز انگشت خود را بر روی مردم گذاشته و به آن‌ها تأکید می‌کند‌.

وی در خصوص آیه‌ای از قرآن که خداوند در آن پیامبر را به مردم معرفی می‌کند، بیان کرد: در این آیه از این همه صفات پیامبر، بیشتر از هر چیزی فقط به مردمی بودن ایشان اشاره می‌شود‌ و اینکه از بین خود مردم است، بنابراین مردم در نزد قرآن و خداوند نیز بیشترین اهمیت را دارا هستند.

راشد یزدی با بیان اینکه هر کس در جامعه مدعی مدیر بودن، اثرگذار بودن و غیره را دارد و بخواهد این را به اثبات برساند باید سه خاصیت داشته باشد، افزود: هرکس بخواهد آنچه که مدعی آن است به اثبات برساند باید سه خاصیت با مردم، از مردم و برای مردم بودن را داشته باشد تا اینگونه در قلب مردم قرار گیرد. در حال حاضر حقوق بشر بر روی زمین نابود شده است، کسانی که مدعی مدیریت جهان را دارند، دیوانه‌وار حرکت می‌کنند. در حال حاضر تمام بشر در حال رسیدن به بلوغ انسانیت هستند. ۱۵۰ کشور عمل زشت ضد انسانی که از آمریکا سر زده است، تقدیر کردند! اگر سازمان ملل درست بود دنیا درست اداره می‌شد.

در ادامه برنامه، محمد جواد الهی پور، شاعر و مرثیه‌سرا چند قطعه از اشعار خود را در ارتباط با شهید سلیمانی خواند: «شهر دریا بود و مردم در تلاطم بی‌قرار/ چشم‌ها حیران و لب‌ها سرد و دل‌ها داغدار/ صبح جمعه یک خبر کام جهان را تلخ کرد یک خبر/ اما به دل‌ها زد زخم‌های بی‌شمار».

ناصر جهان شاهی، رایزن سابق جمهوری اسلامی ایران در کشور افغانستان و همرزم شهید سردار سلیمانی بیان کرد: سردار سلیمانی توانست ۴۰ سال عمر و خدمت خود را در حوزه‌های دفاع مقدس، تأمین امنیت در شرق کشور و جهان اسلام صرف کند. آنچه سردار سلیمانی را از کسانی که در حوزه عمل او بودند متمایز کرد، اخلاص عمل او بود. محبوبیت شهید سلیمانی به حدی بالاست که در طول حیات ایشان اینگونه بود که در همه جا دنیا او را یک فرد خارجی نمی‌دانستند و رابطه عاطفی با او برقرار می‌کردند. بعضی از افراد، نقش بازی می‌کنند و فقط ادعای با اخلاص بودن دارند اما بعضی‌ها مانند شهید سلیمانی از قلب خود رفتار می‌کنند و بر طبق اخلاص هستند.

وی در ادامه ضمن بیان خصوصیات شهید سردار سلیمانی افزود: من به شخصه به راحتی حتی به حضرت آقا گزارش می‌دادم اما هنگامی که می‌خواستم به سردار گزارش بدهم از شدت آن هیبتی که داشت لکنت زبان می‌گرفتم. در پاکستان سیل آمد و تنها مدیری که تلاش مضاعف کرد که به مردم پاکستان کمک برساند، سردار بود. او فردی بود که شیوه‌های مختلف طراحی می‌کرد تا مردمان شیعه در سراسر جهان بتوانند از خود دفاع کنند. یکی از رسالت‌هایی که ایشان انجام داد، کمک به زیر ساخت‌های افغانستان بود. یکی از مجهزترین بیمارستان‌های افغانستان در ناحیه محروم افغانستان با مدیریت ایشان در حال ساخت است، این‌ها نشانگر عشق به خدمت‌رسانی در عین مبارزه با جریان‌های افراطی است. وی بسیار به روابط انسانی توجه می‌کرد.

وی در ارتباط با تأثیر شهید سردار سلیمانی در جبهه مقاومت، بیان کرد: اولین تأثیر شهید عمق‌بخشی به جریان مقاومت بود به‌طوری که در هر کجای دنیا صدای مظلومی شنیده می‌شد، ردپایی از سلیمانی وجود داشت. دومین تأثیر وی، ارتقای سطح راهبردی مقاومت در منطقه بود، به‌طوری که در دریا و هوا، سلاح‌های استراتژیک وجود دارد. سومین تأثیر وی این بود که این شهید توانست کادر ارزشمندی برای مقاومت ایجاد کند. مقاومت در حال حاضر می‌تواند در درون خود مقاومت تولید کند‌.

وی در آخر بیان کرد: کار اشتباهی کردند که در این ایام (ایام فاطمیه) شهید را به شهادت رساندند، اگر ۱۰ سال پیش این کار را می‌کردند، شاید سودی برایشان داشت اما در حال حاضر هیچ سودی نبردند. اگر عزت، سربلندی، رشد و پیشرفت می‌خواهید سردار سلیمانی را الگوی خود قرار دهید چرا که راه او راه عزت اسلام، عزت مردم مسلمان و راه عاقبت بخیری است.

سید حمیدرضا برقعی، شاعر و مرثیه‌سرا نیز در ادامه این برنامه به شعرخوانی و مرثیه‌سرایی برای حضرت فاطمه زهرا (س) و سردار سلیمانی پرداخت.

برنامه با مداحی مداح اهل بیت و سینه‌زنی جمع حاضر به اتمام رسید.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false