×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

انتخاب سردبیری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۵ مهر - ۱۳۹۸  
false
true
نیشابور | قرنِ اسلامِ کار است، نه اسلام تن‌پروری و حقوق ۲۰ میلیونی

به گزارش آتی نیوز، نشست تبیین و بررسی راهکار‌های تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، ۱۲ اسفندماه با حضور دکتر مصطفی باقرزاده، کارشناس مسائل سیاسی و دانش‌آموخته مسائل سیاسی و فیزیک هسته‌ای و ابوالقاسم کمالی، استاد دانشگاه، در مسجد امیرالمومنین (ع) نیشابور برگزار شد.

کمالی در مقدمه این جلسه گفت: ما در گام دوم دنبال دولت کریمه هستیم و این دولت است که می‌تواند تمدن اسلامی را به وجود آورد؛ در دولت کریمه گام دوم انقلاب، نفاق ذلیل هستند و دولت نمی‌گذارد رانت‌خواران و منافقین و این دست افراد نفوذ کنند و جهت دولت اسلامی را که جهت مستضعفین است، تغییر دهند و در جهت خلاف اهداف حکومت امام زمان (عج) حرکت کنند.

وی افزود: ما هژمونی حاکم بر دنیا را در سال ۵۷ بر هم زدیم و این کار بزرگی‌ است؛ ما گفتیم نه شرقی نه غربی. روزنامه نگار مصری ۱۰ سال پیش خیلی قشنگ تحلیل کرده بود و گفته بود ۳۰ سال است که ایران هم به شرق و هم به غرب گفت نه و مقاومت کرد و ایستاد، در حالی که مصر در ۳۰ سال پیش با ایران مساوی بود و با گرفتن سالی ۴ هزار میلیارد دلار به مقاومت منطقه خیانت کرد.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: اگر می‌خواهید به کشور شما آسیبی نرسد، پشتیبان ولایت فقیه‌ باشید؛ این‌ها کلیدواژه‌های تمدن است. تنها کاری که دشمنان با وجود تمام تلاش‌هایشان تا اکنون نتوانسته‌اند انجام دهند، این است که بین امت و امامت گسست به وجود آورند.

وی افزود: فوکویاما مقاله‌ای نوشت که رتبه آورد و شرح آن بدین صورت است که پارامترهای قدرت‌های جهان همیشه نیروی نظامی و تسلیحات بوده است اما در ایران قدرت چیزی است که تاکنون ناشناخته مانده و آن معنویت است؛ یکی قدرت سرخ عاشورا و یکی قدرت سبز انتظار و دیگری که هر دو قدرت را جهت و حرکت می‌دهد، ولایت فقیه است، اگر بخواهیم ایران را بزنیم، باید این پایه‌های قدرت را بزنیم.

در ادامه این نشست، دکتر مصطفی باقرزاده، کارشناس سیاسی و دانش‌آموخته دانش‌آموخته فیزیک هسته‌ای بیان کرد: ما در چهل سال دوم انقلاب اسلامی قرار گرفتیم که از جهتی هم همراه با برخی از کاستی‌ها و ناکارآمدی‌ها هست که بسیاری از آن‌ها حکایت از این دارد که افرادی در فرآیند جمهوری اسلامی ایران و مسیر فرآیندسازی و توسعه این تمدن، ظرفیت همراهی با بنیاد ویژه‌ای که می‌تواند اساس انقلاب اسلامی را جلو ببرد ندارند و برای این منظور ساخته نشده‌اند.

وی افزود: بیانیه گام دوم اینگونه گفته می‌شود که گام اول انقلاب اسلامی ۴۰ سال زمان برده و آنچه قرار است برای تحقق گام دوم هم رقم بخورد، نیازمند زمان است.

باقرزاده گفت:‌ ما بنا داریم تا براساس گام دوم، آخرین مرحله از مراحل پنجگانه انقلاب اسلامی را محقق کنیم؛ در گام اول، پیروزی انقلاب اسلامی مقدمه طلوع توحیدی در عصر حاضر بود، مرحله دوم مستقرسازی یک نظام اسلامی بود و مرحله سوم این بود که دولت اسلامی داشته باشیم و همه چیز مطابق با اصول انقلاب اسلامی باشد، نه اینکه ۵۰ درصد آموزش و پرورش برپایه سند ۲۰۳۰ باشد. گام چهارم نیز برپایی جامعه اسلامی بود. ما برای تمدن‌سازی نیازمند انسان‌هایی هستیم که بتوانند در قواره‌ای به عرصه جهان بیایند که در مقابل همه ابرقدرت‌ها حرفی برای گفتن داشته باشند و اساسا بدانند که می‌توانند و می‌‌شود‌.

وی در ادامه با اشاره به فاجعه جمعیتی در ایران گفت: ‌امروز باید از مطالعه جریان نفاق دهه ۶۰ به سوی مطالعه جریان نفاق دهه ۹۰ برویم و ببینیم چگونه خود را وسط میدان آورده است. ملاحظه کنید که چندین سال پیش حضرت آقا در خصوص جمعیت ابراز نگرانی کردند و حالا فهمیده‌ایم ممکن است با فاجعه جمعیت مواجه شویم؛ مگر می‌توان تمدن‌سازی را بدون جمعیت انجام داد؟

کارشناس سیاسی در ادامه داد: در نگاه تمدن‌سازی، معنویتی که لازم است محقق شود، این طور است که باید بگوییم این قرن، قرن اسلام کار، تلاش و مجاهدت است و نه اسلام تن‌پروری و ۲۰ میلیون تومان حقوق؛ هرچند شما راننده امام در روز ۱۲ بهمن بوده باشید یا در هواپیمای پاریس تهران بوده باشید. اسلام تمدن‌ساز در نگاه پزشکی محقق می‌شود که در نگاه تربیت نیروی اسلامی است تا بتوانند مشکلات پزشکی جامعه را با پایه‌های تمدن اسلامی حل کند، نه اینکه پایه‌های طب اسلامی را نابود کند.

وی در پایان گفت: ابعاد مختلفی از جهاد را در طی سالیان مختلف مرور می‌کنیم. یک زمانی گفتند جهاد فرهنگی و برخی فکر کردند باید به تی‌شرت فلان آقا یا موی فلان خانم گیر بدهند ولی اکنون که امر به معروف را در جامعه بررسی می‌کنیم می‌بینیم، ۹۹ درصد این موضوع را فراموش کرده‌اند. رهبر گفتند وقتی من گفتم تهاجم فرهنگی، منظورم برخی مسئولین بود. این مسائل بنیادی هستند و این مسیر را از برکات ویژه هر ساله از محرم و فاطمیه طی می‌کنیم.


*مشروح خبر در لینک زیر:

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false