×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  دوشنبه - ۱۸ فروردین - ۱۳۹۹  
false
true
نمی‌توانیم مردم را مجبور به خرید کالای ایرانی کنیم

به گزارش آتی نیوز، بحث و گفتگو پیرامون بیانیه گام دوم، با محوریت کتاب گام تمدن‌ساز دوشنبه پنجم اسفندماه در پاتوق کتاب مشهد برگزار شد.

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین راجی: در سال ۸۷ طی تحقیقاتی نامه‌ای به آقای احمدی‌نژاد دادم و در آن بیان کردم که جمهوری اسلامی تا چند سال آینده مجبور است یک سری اسناد را بپذیرد و اگر شما زودتر آن اسناد را نداشته باشید، آن اسناد را باید ما قبول کنیم. در آن زمان پیوستی با ۵۰۰ صفحه تحت عنوان سند FATF برایشان فرستادیم. بزرگواران دولت برخی مواقع آن سند را به سر ما می‌زنند و می‌گویند «خودتان قبلاً سند FATF را ارائه دادید و الان از این سند ایراد می‌گیرید؟» در حالی که این سند با سند ۵۰۰ صفحه‌ای که ما ارائه دادیم متفاوت است. اگر آن سند ۵۰۰ صفحه‌ای درست اجرا می‌شد به FATF الان نمی‌رسیدیم.

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین راجی، مسئول گروه علمی انقلاب اسلامی اداره پاسخگویی آستان قدس رضوی در این نشست بیان کرد: سال ۱۳۸۷، طی مطالعاتی که داشتم به نکته‌ای پی بردم و آن هم این بود که ما کم‌کم مجبوریم در هژمونی دنیا هضم بشویم و به مرور زمان در پازلی که دشمن تهیه کرده قرار بگیریم و یک سری اسناد بین‌المللی را قبول کنیم. در سال ۸۷ طی تحقیقاتی نامه‌ای به آقای احمدی‌نژاد دادم و در آن بیان کردم که جمهوری اسلامی تا چند سال آینده مجبور است یک سری اسناد را بپذیرد و اگر شما زودتر آن اسناد را نداشته باشید، آن اسناد را باید ما قبول کنیم. در آن زمان پیوستی با ۵۰۰ صفحه تحت عنوان سند FATF برایشان فرستادیم. بزرگواران دولت برخی مواقع آن سند را به سر ما می‌زنند و می‌گویند «خودتان قبلاً سند FATF را ارائه دادید و الان از این سند ایراد می‌گیرید؟» در حالی که این سند با سند ۵۰۰ صفحه‌ای که ما ارائه دادیم متفاوت است. اگر آن سند ۵۰۰ صفحه‌ای درست اجرا می‌شد به FATF الان نمی‌رسیدیم.

وی افزود: ۱۵ اسفند دو سال گذشته تصمیم گرفتیم به شبهات فعلی مردم پاسخ بدهیم؛ سه ماه طول کشید فهرست شبهات جمع‌آوری شود و کل شبهات این مضمون را می‌رساند که «آیا نظام در این ۴۰ سال کارآمد بوده است؟». حضرت آقا بارها این کلیدواژه را مطرح کردند که جهاد امروز، جهاد تبیینی است و بزرگ‌ترین چالش مردم، چالش ذهنی است. برای نوشتن کتاب صعود چهل‌ساله، ۷۰ نخبه پای کار بودند و ۲۵ هزار پژوهش صورت گرفت.

حجت‌الاسلام راجی ادامه داد: ما باید به مخاطب خود بفهمانیم که یکی از راه‌های نجات، جمهوری اسلامی نیست، بلکه تنها راه نجات جمهوری اسلامی است. شعار هم نمی‌دهیم؛ ۱۹ هزار سند بین‌المللی مورد بررسی قرار گرفته شده است و برای به دست آوردن این اسناد با مشکلاتی زیادی مواجه شدیم؛ رایانه‌های ما هک شد، سایت‌های بین‌المللی بر ما بسته شد، سایت‌ها را باید می‌خریدیم و از ۴۹ دلار به بالا بود و علی‌رغم اینکه می‌خریدیم باز هم سایت بر ما بسته می‌شد.

وی ادامه داد: سردار جعفری در خصوص این کتاب و خطاب به من گفت: بالاخره یک نفر بعد از ۴۰ سال جلوی لکنت زبان بچه حزب‌اللهی‌ها  را گرفت و آقای زیباکلام که اغلب، بدیهیات را رد می‌کنند، بعد از یک بحث یک‌ ساعت و نیمه بیان کردند که مطالبی که بنده ارائه دادم بسیار قابل تأمل است و فعلاً صحبتی ندارند.

همین الان که بنده با شما صحبت می‌کنم، ۱۲۰۰ جلسه در جمع هیئت علمی‌های دانشگاه‌های سراسر کشور در صف هستند که ما برایشان صحبت کنیم. شاید تا الان نزدیک ۸۰۰ دوره برگزار کردیم اما به جز من یک نفر هم نیست که در این فضاهای درخواست‌شده صحبت کند. از سال آینده، کتاب گام تمدن‌ساز کتاب درسی حوزه‌های علمیه خواهد شد؛ استادش را از کجا بیاوریم؟ دقیقاً بچه حزب‌اللهی‌ها کجا هستند؟ از در و دیوار به ما پژوهش سفارش می‌شود، اما نیرو نداریم که این امور را به عهده بگیریم.

وی خطاب به حزب‌اللهی‌ها گلایه کرد و گفت: بچه‌های حزب‌اللهی دقیقاً کجا هستند؟ چند پژوهش پیدا کردید که سید حسن نصرالله در پخش زنده کتابتان را به دست بگیرد و در ۴۰ سالگی انقلاب دستاوردها را بخواند؟ مگر ما یک زمانی نمی‌گفتیم که به ما تریبون نمی‌دهند و نمی‌توانیم صحبت کنیم؟ همین الان که بنده با شما صحبت می‌کنم، ۱۲۰۰ جلسه در جمع هیئت علمی‌های دانشگاه‌های سراسر کشور در صف هستند که ما برایشان صحبت کنیم. شاید تا الان نزدیک ۸۰۰ دوره برگزار کردیم اما به جز من یک نفر هم نیست که در این فضاهای درخواست‌شده صحبت کند. از سال آینده، کتاب گام تمدن‌ساز کتاب درسی حوزه‌های علمیه خواهد شد؛ استادش را از کجا بیاوریم؟ دقیقاً بچه حزب‌اللهی‌ها کجا هستند؟ از در و دیوار به ما پژوهش سفارش می‌شود، اما نیرو نداریم که این امور را به عهده بگیریم.

وی در ادامه‌ با بیان اینکه مشکل جامعه ما، مشکل ذهنی است، اظهار کرد: حضرت آقا چندین بار فرمودند که جهاد امروز، جهاد تبیینی است؛ برای مثال ایشان در حوزه حمایت از تولیدات داخلی می‌فرمایند که ذهن‌ها را آماده کنید. ما نمی‌توانیم که مردم را مجبور به خرید کالای ایرانی کنیم، اما با آماده‌سازی ذهن آن‌ها، می‌توانیم رغبتی برای خرید ایجاد کنیم. اگر گره ذهنی برطرف شود، رونق تولید اتفاق می‌افتد. باید پژوهش کنید که کشور ژاپن چرا پیشرفت کرد و آن را برای مردم بازگو کنید. ژاپن فقط به واسطه روی پا خود ایستادن پیشرفت کرد. برای مثال اگر مردم از خودکار ایرانی استفاده کنند، پنج هزار خانواده ایرانی غنی می‌شوند، اگر از مسواک ایرانی استفاده کنند، ۴۵۰۰ شغل ایجاد می‌شود و … . ما باید گره ذهنی را برطرف کنیم. دشمن از یک کنار ذهن را می‌زند و شما نیز باید ذهن را تقویت کنید.

انتهای پیام/ 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد