×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  جمعه - ۲۷ دی - ۱۳۹۸  
false
true
نباید برجام را راه نجات خود بدانیم/ مذاکره، نتیجه‌ای جز ضرر کردن ندارد

به گزارش آتی نیوز، به مناسبت هفتمین روز شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی همایش بصیرتی با موضوع نقش بصیرت در تحقق جامعه مهدوی، ۱۹ دی‌ماه در محل سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه امام رضا با حضور حجت‌الاسلام‌ مهدی طائب، رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار برگزار شد.

حجت‌الاسلام طائب ضمن بیان تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار بزرگوار قاسم سلیمانی اذعان کرد: دشمن در حذف فیزیکی به دلیل ویژگی مقام شهادت، دچار خسران شد زیرا دیدگاه آن‌ها به مرگ، حذف انرژی و یک نیرو است و در نبرد بین دو سپاه تعداد زیادی از جنگ خارج می‌شوند و می‌میرند و آن افراد را دیگر ندارند درصورتی‌که در دین ما این تصور کاملاً اشتباه است و طبق قرآن به کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند، نباید میت و مرده گفت و خداوند فرموده که آن‌ها و روحشان زنده‌ هستند و نامشان شهید است.

رئیس شورای قرارگاه راهبردی عمار ادامه داد: در زمان زهرای مرضیه (س) همه فکر می‌کردند تا زمانی که او‌ زنده است قدرت علی (ع) بیشتر است درصورتی‌که اشتباه می‌کردند، وقتی حضرت زهرا (س) شهیده شد، قدرت حضرت علی (ع) بیشتر شد، تا زهرای مرضیه (س) زنده بود، علی (ع) نمی‌توانست در جامعه حضور پیدا کند چراکه یا باید با آن‌ها بیعت می‌کرد و اسلام از بین می‌رفت یا بیعت نمی‌کرد و گردنش را می‌زدند بنابراین مجبور بود در خانه بنشیند و به‌جای او حضرت زهرا (س) در تلاش و سخنرانی در جامعه بود تا به‌جایی رسید که مجموعه احساس کردند زهرا (س) می‌تواند علی (ع) را از خانه بیرون بکشد و به این نتیجه رسیدند زهرا (س) باید حذف فیزیکی شود و این‌گونه علی (ع) دیگر از خانه بیرون نمی‌آید و چند روز پس از شهادت زهرا (س) به خانه علی آمدند و گفتند که جامعه در حال به هم ریزی است و از خانه بیرون بیا اما حضرت گفتند شرطی دارد و آن ‌هم این است که بیعت نمی‌کنم و گفتند عیبی ندارد بیرون بیا، بیعت نکن و خودشان کاری کردند که بعد از ۲۵ سال علی (ع) در کف جامعه مدینه به قدرت رسید.

حجت‌الاسلام طائب خاطرنشان کرد: دشمن از ابتدا فکر می‌کرد با حذف فیزیکی افراد می‌تواند به ما ضربه بزند درصورتی‌که با این کارش منجر به رشد بیشتر ما شد، مانند زدن پهپاد آمریکایی که نشان‌دهنده پیشرفت و قدرت کشور بود که حتی روس‌ها با در دست داشتن پیشرفته‌ترین تجهیزات راداری گفتند ایران با صلاح سحرآمیز این پهپاد را زده است و بعد از زدن پهپاد هیچ حرفی برای گفتن و اعتراض نداشتند. زمانی آن‌ها در سال ۵۸ هواپیمای مسافربری ما را هدف قرار دادند و ما نتوانستیم حرفی بزنیم و حال ما بعد از گذشت سال‌ها به لطف خدا به درجاتی از علم رسیدیم که پهپاد پیشرفته و چند میلیون دلاری آمریکا را هدف قرار می‌دهیم و آن‌ها نمی‌توانند حرفی بزنند.

وی بیان کرد: حضرت ابراهیم می‌خواست به درجه امامت برسد و مورد آزمون خداوند قرار گرفت و این امتحان با سربریدن فرزندش اسماعیل همراه بود و وقتی خواست به دستور خداوند عمل کند به اذن خدا چاقو کند بود و نبرید و خطاب رسید که ابراهیم بس است و او به جبرئیل گفت می‌شود ادامه دهم؟ زیرا درراه خدا خیلی دلم می‌سوخت و جبرئیل پاسخ داد خداوند متعال پیامی برایت فرستاده، میدانی اگر فرزندت بماند نسلی دارد که پیغمبر آخرالزمان است و او هم فرزند و نوه‌هایی دارد، حال فرزند خودت را بیشتر دوست داری یا فرزندان او را؟ و پاسخ داد فرزندان او را و اینجا بود که جبرئیل گفت او فرزندی به نام حسین (ع) دارد و امتی که فکر می‌کنند مسلمان هستند با لب‌تشنه او را شهید می‌کنند و دیگر ابراهیم نتوانست جلوی اشک‌هایش را بگیرد و شروع به گریه کرد و جبرئیل گفت اگر تو اسماعیل را سر می‌بریدی، به مقام امامت می‌رسیدی اما نسل امامت به وجود نمی‌آمد، امامت ذبیح می‌خواهد اما اگر فرزندت را ذبیح می‌کردی، نسلش به وجود نمی‌آمد و ما به‌جای او ذبح عظیمی را در نظر گرفتیم و این ذبح عظیم، حسین (ع) است.

حجت‌الاسلام طائب با بیان اینکه ما امروز در دوران غیبت هستیم و اماممان برای ظهور ذبیح می‌خواهد، اظهار کرد: یک نقطه برای آمدن امام عصر (عج) باید محو شود و آن اسرائیل است و این ابزار ظهور است، زیرا ما دشمن را از ایران بیرون کردیم و به همین دلیل هم نتوانستند حاج قاسم را در ایران بزنند و در عراق این کار را کردند، چون آمریکایی‌ها آنجا بودند، اگر آمریکایی‌ها رهبر معظم انقلاب را به‌جای حاج قاسم می‌دیدند، بدون شک اول او را می‌زدند حال تصور کنید امام، امام این سرزمین، حضرت مهدی (عج) را ببینند، شکی نیست که بالاترین درجات خشم و غضب خود را نشان می‌دهند. اگر می‌خواهیم ظهور را داشته باشیم، باید همین شرایطی که الان در ایران برای رهبرمان ایجاد کرده‌ایم، در مکه برای حضرت قائم (عج) ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: طبق قانون آمریکایی‌ها، آن‌ها هرچقدر که کشته بدهند همان‌قدر می‌کشند اما چرا اعداد غلط از زخمی‌های حمله موشکی می‌دهند و میگویند ما کشته ندادیم و برای فاش نشدن آمار کشته‌شده‌ها سریعاً زخمی‌ها را به اسرائیل بردند؟ زیرا با امنیتی که ایجاد کردیم، حتی می‌ترسند یکی از نفت‌کش‌های روی آب ما را بزنند.

حجت‌الاسلام طائب ادامه داد: حذف و نابودی اسرائیل، نقطه ظهور و تحقق آن است. خون حاج قاسم در کشور ما نشان داد تمام افراد با سلیقه‌های مختلف، طالب نابودی اسرائیل هستند، ملت ما در تشییع‌جنازه سردار سلیمانی نشان دادند همه موافق این امرند و مسیر رسیدن به آن، از عراق و خارج کردن آمریکایی‌ها از این کشور است، آمریکا ادوات دارد اما نیرو ندارد و کسانی که هستند نیز پولی‌اند، اما سلیمانی و افرادش از دل‌وجانشان مایه می‌گذاشتند، حاج قاسم هیچ‌وقت به افرادش نمی‌گفت بروید جلو و می‌گفت برویم جلو اما آمریکایی‌ها این‌گونه نیستند. حتی ناوهای روی آبشان نیرویی درست ندارد و تجربه نشان داده که تکاوران روی ناو آن‌ها از یک استپ گفتن نیروهای ما می‌ترسند و اگر زمانی اقدامی کنند ما هرگز ناوهایشان را نمی‌زنیم زیرا ناوهای خوبی هستند و آن‌ها را به‌راحتی می‌گیریم.

حجت‌الاسلام طائب با تأکید بر اینکه از تشییع‌جنازه سردار یک‌صدا بیرون آمد، آن‌هم انتقام بود، اظهار کرد: این وحدت و یکپارچگی باید حفظ شود و اگر همین‌گونه باشد ما می‌توانیم راه صدساله را یک‌شبه برویم و این را مدیون خون توانمند حاج قاسم هستیم. حاج قاسم سلیمانی در سیاست خارجه در دنیا چهره قدرت محسوب می‌شد و در بسیاری از موارد، بازوی کمکی‌ای برای وزیر امور خارجه بود و افراد زیادی ازجمله پوتین افتخار می‌کردند که حاج قاسم می‌خواهد آن‌ها را ببیند. شهید کردن حاج قاسم برای آمریکایی‌ها کاری نداشت و بارها و بارها می‌توانستند سردار را بزنند و نزدند زیرا می‌دانستند شهید کردن حاجی هزینه دارد و اکنون هم که این اقدام را کردند تصور می‌کردند ماندن سردار، هزینه‌ای بیشتر از رفتنش برایشان دارد و فکرش را هم نمی‌کردند چنین تبعاتی به دنبال داشته باشد. شهادت حاج قاسم خیلی مسائل را روشن کرد، فرض بر این بگیریم که با آمریکا سازش کردیم، حال ما به آن آویزان می‌شویم یا او به ما؟ آمریکا به کشور چین که سالانه ۵۰۰ میلیارد دلار به این ایالت صادرات داشت، وفا نکرد و علی‌رغم غیرقانونی بودن، زیر قرارداد خود زد و واردات کالاهای چینی را قطع و تولیدات خود را افزایش داد، درنتیجه کالاهای تولیدی گران تمام می‌شدند و مردم توان خرید آن را نداشتند و این‌گونه با هزار میلیارد دلار کمبود بودجه مواجه شد، ‌چنین کشوری چگونه می‌تواند به ما کمک کند؟

وی خاطرنشان کرد: نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان ۷ تریلیارد دلار برایشان هزینه داشته که منجر به غرق شدنشان گردیده به‌طوری‌که ترامپ مدعی خارج شدن نیروها شده زیرا با وجود این همه هزینه، درآمدی برایشان نداشته است و اگر مغز ترامپ را هم بترکانیم، آمریکا با ما وارد جنگ نمی‌شود زیرا پولی ندارد. در چنین شرایطی بهترین پاسخ به آمریکا، بین مرگ و زندگی نگه‌داشتنش است اینکه نه بگوییم می‌زنیم نه بگوییم نمی‌زنیم.

وی در انتها گفت: ما نباید برجام را راه نجات خود بدانیم زیرا وارد مذاکره شدن با دزد، جز ضرر کردن چیزی ندارد، همان‌گونه که در جریان گروگان‌گیری سفارت، آمریکا امضا داد که پس از گرفتن گروگان‌ها پول می‌دهد اما پس از تحویل گرفتن آن‌ها یک دلار هم ندادند، در تمام مذاکرات تنها پولی که گیر مذاکره‌کننده‌های ما آمد، پولی بود که بابت آزادی جاسوسشان، جیسون دادند و این مبلغ یک میلیارد ۷۰۰ هزار دلار که پول نقد بود را از پنج کشور جمع کردند و به ایران فرستادند که آن‌هم مستقیم وارد خزانه بانک مرکزی شد.

انتهای خبر/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false