×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

انتخاب سردبیری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ مهر - ۱۳۹۸  
false
true
مشروح خبر| بازاریابی شبکه‌ای، سیستم طمع را در جامعه افزایش می‌دهد‌

به گزارش آتی نیوز، دعای ندبه با سخنرانی علی‌اکبر رائفی‌پور، مدیر موسسه مصاف، صبح جمعه ۲۲ شهریورماه، در مهدیه خیمه الانتظار مشهد برگزار شد.

رائفی‌پور در این مراسم با بیان اینکه دجال یک چشم دارد و مراد از تک چشم بودن آن، این است که چشم آخرت بین آن کور شده است، ادامه داد: هرکس در این دنیا کور باشد، در آخرت هم کور است، به‌عبارت دیگر اگر کسی در دنیا زندگی کند و چشم آخرت‌بین نداشته باشد در آن دنیا کور است. ما دو چشم داریم نخست، چشمی که دنیا را با آن ببینیم و دوم، چشمی که آخرت را با آن می‌بینیم، از همین رو به دجال تک چشم میگویند زیرا چشم آن فقط همین دنیا را می‌بینید.

وی ادامه داد: حرکت انبیا به سمتی است که افراد را به خدا نزدیک می‌کند، در مقابل دجال فقط دنیا را می‌بیند. ما در طول تاریخ دجال‌های فراوانی از جمله فرعون و نمرود داشته‌ایم، اما دجال‌هایی که در برابر پیامبر قرار گرفتند، سخت‌ترین دنیا بینی و ظلمت را با خود فراهم آوردند، از همین رو کسانی که مقابل پیامبر قرار گرفتند، حتی به لحاظ عذاب هم برابر با فرعون و نمرود نیستند.

وی ادامه داد: ۵ نفر از ۱۴ معصوم در یک زمان زندگی می‌کردند، فرصت خوبی برای هدایت و حتی گمراه شدن وجود داشته است. به‌عنوان مثال وقتی گفته می‌شود والفجر، یعنی ظهور، اما در ادامه می‌گوید و لیال عشر، یعنی تاریکی ممتدی که بر هستی سایه افکند، هنگامی که پرسیدند منظور از و لیال عشر چیست، پاسخ داده شد: من الحسن الی الحسن، از امام حسن مجتبی (ع) تا امام حسن عسکری (ع)، زیرا امیرالمؤمنین (ع) توانست حکومت تشکیل دهد اما از امام حسن مجتبی (ع) تا امام حسن عسکری (ع) کسی نتوانست. حضرت مهدی (عج) تا زمانی که نتواند حکومت تشکیل دهد در غیبت خواهد بود، به امامانی‌ که در ظلمت قرار گرفتند و از نظر حاکمیتی به آن‌ها فرصتی داده نشد، گفتند و لیال عشر‌، اما نترسید و بدانید که ظهوری در پی خواهد بود. هنگامی که کسی در طول مسیر، از عبور گردنه‌های پرپیچ و خم می‌ترسد، به او مقصد‌ را نشان می‌دهند و او به شوق رسیدن به دریاچه‌ای زیبا مسیر را پشت سر می‌گذارد. قرآن‌ هم در ابتدا فرمود والفجر، نخست نور را نشان داد و گفت نترس. سپس ادامه داد: و لیال عشر.

مدیر مؤسسه مصاف ادامه داد: عصر غیبت، عصر زیستن در اوج قدرت ظلمت است. جریان ظلمت برای اینکه بتواند برای خود سازوکار و سیستم طراحی کند، نیازمند زمان است تا با آزمون و خطا ایرادات خود را برطرف کند. لذا جریان ظلمت و کفر فقط به دنبال اینکه منکر خدا شود، نیست و دجال بودن آن، صرف این موضوع نمی‌شود، بلکه می‌خواهد این جمله که خدا وجود ندارد را تبدیل به سازمان و سیستم کند. کارهای ایجابی انجام می‌دهد و می‌گوید اقتصاد این است، پس روابط و تعاملات اجتماعی، نوع خوراک و… باید به‌گونه‌ای باشد که آن‌ها می‌خواهند، از همین رو آرام‌آرام خود را می‌سازد. به‌عنوان مثال تسلط کفر در زمان حضرت نوح ۵۰ سال طول کشید، در انتها حضرت نوح خطاب به خدا می‌فرمایند دیگر بودن من در میان این قوم فایده‌ای ندارد. زیرا کفر تبدیل به سیستم شده بود و حضرت نوح در ادامه می‌فرمایند:«این افراد دیگر فرزندی به دنیا نمی‌آورند مگر اینکه کافر باشد، فرزند من هم در میان آن‌ها کافر شد». لذا دجال تبدیل به سیستم می‌شود و در آن سیستم، آدم دیگر موضوعیت ندارد بلکه سیستم مهم است. مانند فرعون که موضوعیت ندارد و فرعونیت‌ مهم است. سیستم مانند قطاری است که حرکت کرده است و انسان‌ها مانند لوکوموتیوران هستند و اختیاری ندارند.

رائفی پور ادامه داد: در آیه‌ای گفته شده است، مردمی که توسط ائمه (ع) و بزرگان کفر به آن‌ها اغماض شده، در آن دنیا جلویشان را می‌گیرند و میگویند شما شبانه‌روز برای‌ ما مکر می‌کردید. درصورتی که، بزرگان آن‌ها پاسخ‌ می‌دهند ما کاری نکرده‌ایم. لذا هیچ یک از بزرگان کفر ۲۴ ساعت، برای کافر شدن ۷ میلیارد آدم وقت نگذاشته است اما با ساخت سیستم توانستند صبح و شب سبک زندگی را متأثر از خود کنند. در قرآن توصیه شده بخشی از شب را به عبادت اختصاص دهید، این در حالی است که ما پاسی از شب را بیدار هستیم اما نماز شب نمی‌خوانیم زیرا مشغول برنامه‌های دیگر از جمله نگاه کردن عصر جدید هستیم.

وی در ادامه بیان کرد: نبود فهم سیستماتیک از جبهه حق و باطل برگرفته از فقدان نگاه مهدوی فرزندان ماست. به‌عنوان مثال، فرزندان ما نمی‌دانند‌ موضوعیت بر سر یزید نیست، بلکه یزید با داعشی‌‌ تفاوتی ندارد.

وی با بیان اینکه نگاه رهبری به انقلاب، سیستمی است، اظهار کرد: تفاوت امام با دیگر فقها این بود که ولایت فقیه را سیستماتیک کرد، رهبر انقلاب هم همین نگاه را دارد و میگویند انقلاب، نظام، دولت و جامعه اسلامی باید به تمدن اسلامی برسد که این تمدن شامل سازه، معماری، رسانه، تعاملات اجتماعی و… می‌شود.

رائفی‌ پور سخنران این برنامه ادامه داد: در کفر جدید باید دید که دجال زمانه از چه جهتی دشمنی خود را با خدا شروع کرده است. به‌عنوان مثال، دجال زمان حضرت موسی سحر است و با استفاده از سحر توانست مردم را نگه دارد لذا برای از هم پاشیدن جامعه، باید سحر او را می‌شکست، برای همین حضرت موسی با معجزاتی از قبیل سحر آمد.

وی با اشاره به ابن‌‌‌ سکیت‌ یار ائمه و‌‌ نفوذی حضرات در دربار متوکل ادامه داد: ابن سکیت تا حدی نفوذ کرد که توانست معلم فرزندان متوکل شود. اما یک‌روز رگ شیعی آن بیرون زد و موجبات مرگ خود را فراهم آورد، هنگامی که متوکل گفت فرزندان من از حسنین بهتر هستند و نظر آن را پرسید، پاسخ داد: فرزندان تو غلام فرزندان امیرالمؤمنین هم نیستند. سپس متوکل دستور داد از پشت گردن، زبان آن‌ را بیرون بکشند. وقتی ابن سکیت از امام هادی (ع) پرسید: چرا معجزه امام موسی سحر، مسیح، طب و معجزه پیامبر (ص)، خواندن قرآن است، حضرت پاسخ می‌دهند زیرا جنس نخ تسبیح جامعه کفر همان‌ موارد بوده است اما سؤال مهم بعدی که مطرح کرد این بود که زمان ما چگونه است؟ حضرت می‌فرمایند: «عقلانیت». بدانید که دجال با علم عقلانیت جلو می‌آید، تنها تفاوت این است که دجال، عقل دنیابین دارد و ما عقل موحد به آخرت.

وی با بیان اینکه اهل‌ بیت (ع) می‌دانستند که در برابر سیستم باید سیستم ساخت، افزود: برای برنامه‌ریزی باید روی بچه‌ها کار کرد‌. همانگونه که فرزندان مسئولان ما در خارج از کشور تحصیل می‌کنند اما آن‌ها را بیرون نمی‌اندازند. زیرا این تفکر را دارند که با تربیت فرزندان آن‌ها، باعث می‌شوند که وقتی آن‌ها به ایران برمی‌گردند مثل شیوه غرب زندگی کنند و این‌گونه دیگر لازم نیست حتماً جاسوس باشند.

مدیر مؤسسه مصاف عنوان کرد: قفل ظهور و کفر موجود ما هستیم زیرا جامعه ایمانی نتوانسته است سیستم خود را بسازد. در صورتی که جامعه کفر به کفریت خود ادامه می‌دهد اما ما نتوانستیم فضای لازم را بسازیم. در کل تاریخ بشر، چنین دجالی‌ حکومت نکرده است. به‌عنوان مثال خدا می‌گوید قوم شعیب به دلیل کم‌فروشی کافر است و قوم لوط باید به دلیل هم‌جنس‌بازی از بین برود اما این موارد تنها بخشی از دجال زمان ما است. صاحب‌الزمان (عج) با پیچیده‌ترین دجال‌های تاریخ مواجه است. حضرت در حال آماده‌سازی شیعه برای مقابله با دجال است، لذا ما باید سیستم بسازیم و سیستماتیک جلو برویم. برای امام زمان (عج) باید سیستم ساخت و آن‌قدر قوی شد تا دجال، از ما بترسد، تا زمانی که دجال، دشمن ما باشد کار ما درست است پس باید کاری کرد تا از ما حساب ببرد. باید توجه داشت در زمینه فرهنگی و اقتصادی دجال از ما نمی‌ترسد‌.

رائفی‌ پور با بیان اینکه هنگام پخش سریال یوسف پیامبر (ع) خیابان‌های مصر خالی می‌شد، ادامه داد: اگر بخواهیم سریال بسازیم، بسیار سوژه و داستان‌های خوب داریم‌. باید با توکل به خدا و با استفاده از ابزارهای مدرن به جنگ مدرن برویم و از دانش رسانه بهره ببریم، نباید کنار بنشینیم تا غرب بهره ببرد. تا زمانی که غرب نیازمند کارگر زن نبود، زنان در غرب مالک نبودند، اما وقتی در زمینه کارگری به زن نیازمند شد، قانون مالک بودن زن را تصویب کرد.

علی‌اکبر رائفی‌پور: در اتفاقی که اخیراً افتاد و به ماجرای دختر آبی معروف شد، می‌توانید ضعف رسانه‌ای و درست عمل نکردن را ببینید که دلیل عمده‌اش به استفاده از روش‌های قدیم خبررسانی و به‌روز نبودن متدها برمی‌گردد. در کشور ما در کار رسانه‌ای ضعف‌های جدی وجود دارد.

وی با اشاره به ماجرای دختر آبی، بیان کرد: در اتفاقی که اخیراً افتاد و به ماجرای دختر آبی معروف شد، می‌توانید ضعف رسانه‌ای و درست عمل نکردن را ببینید که دلیل عمده‌اش به استفاده از روش‌های قدیم خبررسانی و به‌روز نبودن متدها برمی‌گردد. دلیل موفقیت رسانه‌های غربی استفاده از روش‌های به‌روز خبررسانی است. در صداوسیما ۵۰ هزار نیرو و امکانات بسیار وجود دارد که اگر از آن‌ها درست و به‌جا استفاده شود، می‌تواند به یک پایگاه خبررسانی بسیار قوی تبدیل شود. از نمونه‌های موفق کار در عرصه خبررسانی در کشور ما، شبکه پرس تی وی است که به دلیل استفاده خوب از امکانات و حقیقت‌گویی مخاطبان بسیاری پیدا کرده است. در کشور ما در کار رسانه‌ای ضعف‌های جدی وجود دارد.

رائفی پور با بیان اینکه ما سیستماتیک به نفع سرمایه‌داری عمل می‌کنیم، گفت: برای اینکه مردم کالای تولیدشده را خریداری کنند باید نسبت به نداشتن آن حرص داشته باشند و اسراف شکل بگیرد، سؤال این است که حرص فردی بدتر است یا اینکه جامعه حرصی بار بیاید؟ امروز همه گشنه هستند، چشم‌های افراد‌ گشنه است. در گذشته با یک پیک‌نیک‌ و جهیزیه ساده زندگی می‌کردند، اما امروزه با وجود افزایش سرمایه کشور، توان ازدواج پایین آمده است، زیرا حداقل ۱۰۰ میلیون باید جهیزیه خریداری کنند و به همه نشان دهند. اگر حرص صفت بدی است، دجال مدرن، سیستمی تشکیل داده است که طی آن جامعه را حرص‌آلود بار آورده است. باید حرص اجتماعی را شکست. در جامعه اسلامی ما قوانین برای افراد پولدار است، همانطور که هیچ‌یک از ۴۰ نفر برتر کنکور امسال در مدارس عادی درس نخوانده‌اند. پول برای جامعه‌ای مهم می‌شود که مبنای آن پول است و مردم برای پول حرص می‌زنند. در جامعه‌ای که افراد پولدار شانیت پیدا می‌کنند یا جامعه‌ای که در تلاش است مردمانش را شبیه افراد پولدار کند، تفاخر در آن شکل می‌گیرد. در جامعه‌ای که مبنا پول است باید نشان داد که پولدار هستید، از همین رو باید بیشتر خرج و مصرف کرد، با مصرف زیاد به دیگران نشان دهید که پولدار هستید. به‌عنوان مثال زن سعودی با ۱۰۰ دلاری آتش روشن می‌کند تا نشان از پولداری خود بدهد.

رائفی پور ادامه داد: سیستم دنیابین کاملاً دجالی است، برای مقابله با این سیستم باید سیستمی راه‌اندازی کرد که آخرت‌بین و انسانی باشد، به‌گونه‌ای که فقرا از فقر خود ناراحت نباشند. ما با دجالی روبه‌رو هستیم که توانسته سیستم بسازد و این سیستم با ما در مبارزه است. از همین رو، حرف‌هایی که در منبر گفته می‌شود کاربردی نمی‌شود و تنها روضه اباعبدالله (ع) ما را نگه‌داشته است.

وی در پاسخ به سؤال حاضران مبنی بر بازاریابی شبکه‌ای گفت: بازاریابی شبکه‌ای را قبول ندارم، زیرا سیستم طمع را افزایش می‌دهد‌. این شبکه برای افزایش تولید خود، مردم را به سمت افزایش مصرف سوق می‌دهد.

این نظریه‌پرداز ادامه داد: ما در آخرالزمانی‌ قرار داریم که کفر، ترامپ‌، نتانیاهو و.‌‌… نیست. اگر این افراد هم نباشند کفر راه خود را ادامه می‌دهد زیرا به سیستم رسیده است. این سیستم زندگی افرادی مانند سلبریتی‌ها یا خانه‌‌های استخر‌دار غرب را بزرگ می‌کند و به جامعه نشان می‌دهد تا حرص دستیابی به آن برای مردم ایجاد شود.

وی ادامه داد: راهکار مقابله با سیستم، عکس آن عمل کردن است که این راهکار در روضه گفته می‌شود. به‌عنوان مثال، سیستم می‌گوید دائم تو چشم باشید، اما روضه می‌گوید ریاکاری نکنید. روضه نباید وابستگی به دولت‌ها داشته باشد، باید بر مداری بچرخد که مردم آن ‌را اداره کنند تا اگر دولت‌ها عوض شدند، این سیستم زمین نماند. تنها مدرسه امام حسین (ع) است که ما را نگه‌ می‌دارد تا در سیستم کفر هضم نشویم. در بیانیه گام‌ دوم انقلاب گفته شده است که باید دولت‌سازی کرد و مراد از دولت‌سازی ساخت سیستم است.

رائفی پور اظهار کرد: مسئولیت‌های آینده به دست افرادی است که در مدارس غیر انتفاعی درس‌ خوانده‌اند. نمی‌توان نسبت به جامعه بی‌تفاوت بود و تنها خود سوار کشتی شد و رفت. باید نسبت به شیعه‌خانه‌ امام زمان (عج) حساس بود. از همین رو، رهبر می‌گوید آتش به‌ اختیار زیرا دیگر به سیستمی که ساخته شده، امید ندارد.

رائفی پور با بیان اینکه محتوا باید دینی باشد ادامه داد: بهشت رضا و زهرا مبنای اسلامی ندارد، زیرا در شهرسازی اسلامی قبرستان باید در داخل شهر باشد تا با دیدن فوت افراد و تشییع جنازه آن‌ها، یاد آخرت باشیم. لذا باید نماینده‌ای را انتخاب کرد که ضمن اینکه متخصص است، فهم دینی داشته باشد. باید متخصص‌ترین و متعهدترین افراد روی کار بیایند، حتی اگر چنین افرادی وجود ندارند ضمن تشکیل کارگروه‌ها، مرکز پژوهشی در مجلس ایجاد شود تا از این افراد استفاده کنند و در جامعه برابری حاصل شود.

طرز تفکر نمایندگان مجلس این‌طور است که افرادی که ثروتمند هستند، خودشان باید مخارج تحصیل فرزندشان را بدهند و در نتیجه مدارس غیر انتفاعی روزبه‌روز زیادتر می‌شود. این تفکر حتی به افراد مذهبی هم سرایت کرده است. وقتی که فرزندان نمایندگان مجلس یک کشور که ممکن است در آینده به مقام و مسئولیتی برسند، در چنین محیط‌هایی بزرگ شوند، چه درکی از جامعه اطرافشان خواهند داشت؟

رائفی پور در پایان گفت: طرز تفکر نمایندگان مجلس این‌طور است که افرادی که ثروتمند هستند، خودشان باید مخارج تحصیل فرزندشان را بدهند و در نتیجه مدارس غیر انتفاعی روزبه‌روز زیادتر می‌شود. این تفکر حتی به افراد مذهبی هم سرایت کرده است. وقتی که فرزندان نمایندگان مجلس یک کشور که ممکن است در آینده به مقام و مسئولیتی برسند، در چنین محیط‌هایی بزرگ شوند، چه درکی از جامعه اطرافشان خواهند داشت؟ برای اجرای قوانین اسلامی و ارائه کردن سبک زندگی متناسب با اسلام، باید نمایندگانی انتخاب کرد که به قوانین اسلامی آشنایی کامل داشته باشند و البته متخصص نیز باشند. اگر چنین نمایندگانی انتخاب کنیم می‌توانند در مورد اقتصاد و سبک زندگی و معماری اسلامی قوانین کاربردی و متناسب با دین اسلام ارائه دهند.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false