×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

انتخاب سردبیری

true
    امروز  جمعه - ۱ آذر - ۱۳۹۸  
false
true
مشروح خبر | استکبار داخلی، مانع تخصیص مالیات به خانه‌های خالی می‌شود

به گزارش آتی نیوز، نشست نیروهای انقلابی با موضوع واکاوی و تحلیل مسائل روز، همزمان با سالروز تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام و روز مبارزه با استکبار، با حضور مصطفی باقرزاده، کارشناس مسائل سیاسی، دوشنبه ۱۳ آبان ماه، در نیشابور برگزار شد.

مصطفی باقرزاده، کارشناس مسائل سیاسی با بیان این‌که اولین اقدام استکباری و مبارزه با آن توسط خود خدا رقم خورده است، گفت: آنجایی که خدا به همه موجودات و شیطان امر کرد که باید به انسان سجده کنند، استکبار توسط شیطان به وجود آمد و باعث خروج شیطان از درگاه خداوند شد. مبارزه با استکبار امری بنیادی است و خدا اولین کسی است که این کار را انجام داده است. هزار پیامبر در مسیر انتقال گفتمان توحیدی، مبارزه با استکبار را به مردم آموزش داده‌اند؛ زیرا نمی‌شود در یک ملک دو خدا وجود داشته باشد. نمی‌توان آمون و خدا را با هم پرستش کرد. پیامبران در مقابل کسانی که به خدا استکبار ورزیدند آمدند تا بساط آن‌ها را بر هم زنند. ۱۲۴ هزار پیامبر مبارزه با استکبار را آموزش داده‌ که سرخط آن خود پیامبران بودند. آغاز مبارزه با استکبار از ۱۳ آبان سال ۵۸ نیست. مبارزه با استکبار کار همه آزادی خواهان دنیا است و سیدالشهدا (ع) در رأس آن‌ها قرار دارد. سیدالشهدا (ع) با بزرگ‌ترین مستکبر زمان خودش روبه‌رو می‌شود. استکبار یزید و پدرش، فکری است و این مسئله در زیارت اربعین به‌صراحت ذکر شده است.

وی ادامه داد: مکتب فکری احرار عالم مبارزه با استکبار است. هر فردی که خط و ربطی از سیدالشهدا (ع) گرفته است در مقابل ظلم و استکبار ایستاده است؛ مانند ایستادگی گاندی در برابر انگلیسی‌ها و جریان سرخپوست و سیاه‌پوستان آمریکا و آفریقا. اکنون گروه‌های جهادی با استکبار بین‌الملل در حال مبارزه هستند، در این مسئله دو مدل استکبار داخلی و بیرونی وجود دارد. البته تکلیف استکبار بیرونی روشن است. آمریکا نماد استکبار بیرونی است. در گذشته گروه‌های دشمن با رسول خدا (ص) در قالب حکومت روم و یهودیان صف‌آرایی می‌کنند، اما استکبار داخلی زمانی خود را نشان می‌دهد که حضرت علی (ع) بعد از ۲۵ سال خانه‌نشینی به حکومت رسید و ژنرال‌های ۶ ستاره سپاه رسول خدا (ص) هنگام رسیدن به علی (ع) تحمل پذیرفتن عدل او را ندارند و با او جنگ می‌کنند. در نبرد صفین، شاهد هم‌دستی استکبار داخلی و خارجی هستید. حضرت علی (ع)، شهید جریان وحدت استکبار داخلی و خارجی است.

باقرزاده، تلفیق استکبار داخلی و خارجی ر ا فاجعه‌ای برای جامعه اسلامی و خواند و افزود: اگر استکبار داخلی و خارجی با هم دست بدهند و یک عده دین‌دار احمق هم با آن‌ها باشند، در جامعه اسلامی فاجعه رخ خواهد داد. این خط استکبار را ملاحظه می‌کنید که با امام حسن (ع) و حسین (ع) چه کردند. استکبار اجازه نمی‌دهد که مردم روشنگری برایشان رقم بخورد و می‌گذارد آن‌ها در استضعاف فکری و فرهنگی و اقتصادی بمانند. چون اگر از این منجلاب بیرون بیایند، سرمایه خودش را از دست داده است و عملاً نمی‌تواند یارگیری کند. ۱۴۰۰ سال بعد از قیام عاشورا، باز خط مبارزه با استکبار وجود دارد. شما می‌بینید علمای بزرگ اسلام همواره در حال انجام این کار بوده‌اند. فتوای میرزای شیرازی در تحریم تنباکو، جدی‌ترین عرصه‌ای است که نشان می‌دهد چگونه یک مرجع زمان‌شناس در مبارزه با استکبار ورود می‌کند. ما بالای دار فریاد عزت و استکبارستیزی زده‌ایم. شیخ فضل‌الله زمانی فریاد زد که دید استکبار چگونه دارد از دستاوردهای مردم سوءاستفاده می‌کند و مشروطه مشروعه را می‌برد آنجایی که دلش می‌خواهد و کار به جایی می‌رسد که دیگ غذای مشروطه‌خواهان در سفارت انگلیس علم می‌شود. الآن می‌بینید ملکه انگلیس برای ما سفره افطاری پهن می‌کند. سفارت انگلیس همین امسال در تهران سفره افطار پهن کرد. خط مبارزه با استکبار فقط به جمهوری اسلامی ختم نمی‌شود و امروز بین‌المللی شده است. افراد زیادی را می‌توانیم مثال بزنیم که در گوشه گوشه دنیا خودشان را به کاروان مبارزه با مستکبرین رسانده‌اند. در ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ اولین گام بنیادی در مبارزه با استکبار رقم می‌خورد و اوجش در ۱۳ آبان ۵۸ است.

باقرزاده در بخش دیگری از سخنانش به بازخوانی پیام امام درباره قطع رابطه ایران با آمریکا پرداخت و اظهار کرد: آمریکا چگونه استکبار خودش را به کشورهای مستضعف تحمیل و از آن‌ها بهره‌کشی می‌کند. امام خمینی (ع) در پیامی می‌گویند: ملت شریف ایران خبر قطع رابطه آمریکا با ایران را دریافت کردم. اگر کارتر در عمر خود یک کار کرده باشد به خیر و صلاح مظلوم همین قطع رابطه با ماست. ما این قطع رابطه که قطع امید آمریکا از ایران است را به فال نیک می‌گیریم. امروز بروید ببینید که چه رفتاری با دنیا دارند؟ آمریکا در سناریوی سند توسعه هزاره با همکاری نهادهای بین‌المللی مثل شورای امنیت سازمان ملل و قرارداد پاریس و غیره استکبار خودشان را به دنیا تحمیل می‌کنند. می‌‌گویند اگر به این قراردادها نپیوندید، در لیست سیاه قرار می‌گیرید و به بقیه کشورهای دنیا هم اخطار می‌‌دهند که حق ندارید با این‌ها رابطه داشته باشید. چرا؟ به چه دلیل؟ چون شما خواسته‌اید حرف خودتان را بزنید. امام دوباره می‌فرمایند: آن چیزی که در این ۵۰ سال بر ملت ما گذشته، سال‌های طولانی لازم است تا ترمیم پیدا کند.

وی افزود: درد استکبار بر تن ملت ستم‌دیده به این زودی و راحتی پاک نمی‌شود. به‌خصوص وقتی استکبارش فرهنگی، اقتصادی و سیاسی باشد. الآن مشاهده کنید از حکومت پهلوی که صد درصد تحت استکبار آمریکا بود، چه چیزهایی به ما ارث رسیده است. اقتصاد، واژگون شده که بخش عمده‌اش از آن حکومت ارث رسیده است. در عرصه علمی، هنوز خیلی‌ها باور ندارند که می‌توانیم جلوی آمریکا قرار بگیریم. جوان ایرانی بارها و بارها در عرصه علمی مچ آمریکایی‌ها را خوابانده است اما کسی باز باور نمی‌کند.

مصطفی باقرزاده: امروز جریان استکبار داخلی حاضر نیست برای خانههای خالی مالیات قرار بدهد تا مردمی که فریادشان از اجارههای سنگین بلند شده است، خانه مناسب پیدا کنند.

باقرزاده با بیان این‌که ما در مبارزه با استکبار حرف‌های زیادی برای گفتن داریم، گفت: مجله روسی رسماً اعلام می‌کند که گلوبال هاوک یک افسانه بود و سامانه سوم خرداد یک معجزه علمی است که توانسته است آن را سرنگون کند. آقایانی که معتقد هستید ایران در مبارزه با استکبار نمی‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد، محکم حرف داریم و می‌توانیم در این نبرد پیروز باشیم. کما این‌که در سال ۵۸ نشان دادیم و سفارتشان را جمع کردیم و این کشور باقی ماند. در مبارزه سیاسی، همه عالم آمدند کنار آمریکا که حکومت بشار اسد باید ساقط شود. در این عرصه مبارزه نظامی و سیاسی چه کسی برنده شد؟ همه آمدند پای کار که معامله قرن در منطقه رقم بخورد و حکومت فلسطینی برچیده شود، اما چه کسی آمد در وسط میدان و این معامله را به هم زد؟ آمدند طراحی کردند که بتوانند نیابتی وارد جنگ بشوند با محوریت عربستان و امارات. چه کسی گفت که جرأت ندارند در مقابل ایران بایستند؟ مبارزه با استکبار مرگ بر آمریکایش باید طوری گفته شود که غرب‌‌پرستان و مستکبرین داخلی و نوکر ایالات‌متحده در کشور هم بشنوند و احساس ترس کنند. امروز جریان استکبار داخلی حاضر نیست برای خانه‌های خالی مالیات قرار بدهد تا مردمی که فریادشان از اجاره‌های سنگین بلند شده است، خانه مناسب پیدا کنند. این استکبار داخلی است و مثل همان ماجرایی است که آمریکایی‌ها گندم مازادشان را در دریا می‌ریزند ولی به ملت گرسنه آفریقا نمی‌دهند.

وی با برشمردن اتفاقات و آشوب‌های برخی از کشورهای خاورمیانه به بازخوانی نقش آمریکا در پشت پرده این آشوب‌ها پرداخت و اظهار کرد: دنیای امروز دنیای جنگ و انفجار و آشوب و هواپیماربایی است و ایران از بسیاری از کشورهای دنیا امن‌تر است. سفارت آمریکا در عراق، سه گروه را مسلح کرده است تا کارهایی از جنس شهادت العلیاوی انجام بدهند. کسی که از زمان صدام تا همین امروز در خط مقدم مبارزه با استکبار بود و مقرش ۷۰۰ شهید برای عراق تقدیم کرده بود تا ناموس کشورش به یغما نرود. سفارت آمریکا همین نقش را در لبنان بازی می‌کند. فشار می‌آورند که اول حریری استعفا بدهد، بعد میشل عون و در نهایت بگویند اگر می‌خواهید دیگر هرج‌ومرجی نباشد سلاح را از حزب‌الله بگیرید. وقتی فاتحه حزب‌الله خوانده شود، باید آمادگی داشته باشیم در کرمانشاه با تکفیری‌ها مبارزه کنیم. بعد عده‌ای می‌گویند آنجا چه ربطی به ما دارد.

 وی ادامه داد: امام خمینی می‌فرمایند سازش امروز با استکبار، نابودی تا آخر است. سازش با آمریکا، دفن اسلام است. مردم باید بایستند و از اسلام و کشور دفاع کنند و از توطئه‌ها هراس نداشته باشند که اگر عقب بنشینند باید دست از اسلام بکشیم و تکلیف ما برخلاف این است. مردم انقلاب کردند و باید پای زحماتش هم بنشینند.

باقرزاده با اشاره به اینکه این زحمات برای انقلاب را استکبار بیرونی و داخلی ایجاد می‌کند، گفت: تکلیف استکبار بیرونی با حذف سفارت آمریکا در سال ۱۳۵۸ مشخص شده است اما با استکبار داخلی به این راحتی‌ها نمی‌شود مبارزه کرد. این را امام می‌گویند: ما رضاشاه و محمدرضا را از کشور بیرون کردیم ولی بعید است به این زودی‌ها بتوانیم تربیت‌شدگان غرب را از کشور بیرون کنیم. آن کسی که در حال ایجاد زیرساخت است، تربیت‌شده تفکر غرب است. همان که می‌گوید جوان ما عرضه این کار را ندارد. همان که در واردات را نمی‌بندد و به‌خاطر چند واردکننده تولید کشور را فلج کرده است. این تفکر استکباری داخلی است. جمهوری اسلامی ایران به‌مراتب توان بالاتری از هیوندا و تویوتا دارد. استکبار داخلی نمی‌گذارد چنین چیزی را تولید کند. استکبار داخلی، ادامه بیرونی است. مجله آمریکایی نیوزویک رسماً اعلام می‌کند که اگر نظممان را در منطقه پیاده نکنیم، باید منتظر نظمی جهانی با محوریت ایران باشیم.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که چرا در عراق چنین اتفاقاتی دارد می‌افتد، بیان کرد: مگر کم نفت این کشور را غارت کرده‌اند؟ آمریکایی‌ها از زمانی که صدام را بیرون کردند تا امروز دارند از عراق غرامت جنگی می‌گیرند و عبدالمهدی اعلام کرد که دیگر این پول را به آن‌ها پرداخت نمی‌کند. وقتی پول ندادی آمریکا علیه تو می‌شود. آمریکا ۷ هزار میلیارد دلار خرج کرد و گذرگاه مرزی عراق با سوریه را بست، اما عراقی‌ها راه و گذرگاهی جدید در آلبوکمال ایجاد کردند. چون آمریکایی‌ها بدشان آمد، شروع کردند به آشوب درست کردن در این کشور. دلیل دیگر اتفاقات اخیر عراق حشدالشعبی است که ناموس و حیثیت عراق را با محور مرجعیت حفظ کرد و چون عبدالمهدی آن را به‌عنوان نیرویی رسمی در کشور پذیرفت، به مذاق آمریکایی‌ها خوش نیامد. اقدام دیگر او برکناری مسئول مبارزه با تروریستی بود که صد درصد با ایالات‌متحده ارتباط داشت. دیگر از نگاه آن‌ها باید حکومت عبدالمهدی برچیده شود. این می‌شود آمریکا و کشوری که تا وقتی دیگران آماده چپاول هستند، با آن‌ها رابطه دارد و به‌محض این‌که اراده کند چپاول نشود، مقابلش می‌ایستد. امام می‌گویند ما اگر می‌خواهیم اسلام را پیش ببریم نباید نوکر باشیم. اگر نوکر نباشیم رابطه‌اش با ما را قطع می‌کند. منظورشان هر دو مدل نوکری است. چه نوکر داخلی و چه بیرونی. استکبار داخلی چطور نوکر ایجاد می‌کند؟ نمونه‌اش مدل اقتصادی بانک‌هاست. شما می‌بینید وقتی می‌‌خواهد از بانک وام بگیرد، می‌بیند سیستم ربوی است و ناخواسته، نوکر بانک می‌شود.

دکتر مصطفی باقرزاده در ادامه به تندروی‌های غرب‌زدگان فعلی در اوایل انقلاب اشاره کرد و اظهار کرد: عده‌ای می‌گویند ما اسلام نمی‌خواستیم و دنبال آزادی و این‌جور چیزها بودیم. مشکل اینجاست که آزادی را هم درست تعریف نمی‌کنند. شما نگاه کنید تندترین شعارهای ضدانقلابی را چه کسانی دادند و بعداً چه‌کار کردند. حرکت رسمی شدن حجاب اسلامی در کشور قرار بود نرم انجام شود اما یک عده آمدند این مسیر را با تندروی عوض کردند.

وی با بیان این‌که ما در مبارزه تمام عیار با استکبار مسئولیت گسترده‌ای داریم، گفت: جامعه ما بعد از بیرون انداختن آمریکایی‌ها به بلوغی رسیده است که تکلیف آمریکاپرستان را هم روشن کند. قرار نیست آن‌ها را بیرون بیندازیم و فقط باید خط فکری‌شان را قطع کنیم. آموزه‌هایی که باعث می‌شود فکر از کار بیفتد و نمی‌گذارد فرد فکر کند و بفهمد در پیرامونش چه خبر است باید از بین برود. کسی می‌گفت در تمام شخصیت‌های کشور من، ملی‌گراتر از رهبری سراغ ندارم. چون ایشان دنبال ایجاد و ساخت یک ایران قدرتمند است نه یک ایران ذلیل که هر چیزی را باید از بیرون برایش بیاورند و هرکس هر اراده‌ای کرد، او باید قبول کند.

باقرزاده ادامه داد: در جریان FATF چه دروغ‌ها که به رهبری نسبت ندادند. می‌گویند یک عده در مجمع نشستند و چنین و چنان می‌کنند. آنجا که بین دولت و مجلس و شورای نگهبان اختلاف است و به نفع شما رأی می‌دهند یک عده نیستند، اما الآن که با کار شما مخالفت می‌کنند شده‌اند یک عده! این ساختار حاکمیت جمهوری اسلامی ایران است. این‌ها مسئولان حکومت جمهوری اسلامی ایران هستند مثل شما. این‌ها نگران بلایی هستند که قرار است این قانون بر سر مملکت بیاورد. FATF سه محور دارد: پولشویی و مبارزه با تروریسم و هسته‌ای.

اگر برای استکبار داخلی شاخص داشته باشید، شاید در یک آدمی که عمامه به سر دارد، بتوانید آن را پیدا کنید.

دکتر باقرزاده قبول FATF را سرآغاز مشکلات کشور دانست و افزود: می‌گوییم می‌توانید تضمین بدهید با قبول این معاهده برای کشور مشکلی پیش نمی‌آید و مشکلات حل می‌شود؟ جواب می‌دهند که خیر؛ اما ما می‌گوییم با پذیرشش کشور قطعاً دچار مشکل می‌شود. ما این را تضمین می‌دهیم. چون طبق این معاهده باید در قانون کشور تغییر ایجاد کنیم و طبق آن حق نداریم به سپاه کمک کنیم و باید تعطیل شود. همه شخصیت‌هایی که در سپاه و به‌ویژه نیروی قدس هستند باید مجرم شناخته شوند. چون از دیدگاه آن‌ها تروریست است و آمریکا این را اعلام کرده است. باید همه این‌ها را دستگیر کنیم و مثلاً سردار سلیمانی را تحویل آمریکا بدهیم برای محاکمه. اگر برای استکبار داخلی شاخص داشته باشید، شاید در یک آدمی که عمامه به سر دارد، بتوانید آن را پیدا کنید. حضرت امام رسماً گفتند ما از عمامه طرفداری نمی‌کنیم، طرفدار اسلام هستیم. همه می‌دانند روحانیت راستین چه کسانی هستند و چه خدماتی داشته‌اند. همه جریانات ناب اسلامی توسط روحانیت راستین رقم خورده است؛ اما در کنار همه این‌ها مسائلی هست که نمی‌توان به‌راحتی از کنارش گذشت.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false