×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  جمعه - ۴ بهمن - ۱۳۹۸  
false
true
مسئولان، سلبریتی‌ها را از مالیات معاف می‌کنند اما نمی‌توانند به چادر سوبسید بدهند!

به گزارش آتی نیوز، به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو، یکشنبه ۱۷ آذر، بسیج دانشجویی شهدای خیام، جشنی را تحت عنوان ویتامین دی پلاس در سالن اجتماعات دانشکده معماری برگزار کرد.

در این جشن که در سالن ورزش و اجتماعات این دانشگاه برگزار شد، تعداد زیادی از دانشجویان پس از عبور از چندین لایه انتظامات ویژه برای ممانعت از ورود غیر دانشجویان، در مراسم حضور یافتند.

لازم به ذکر است بسیاری از افراد به دلیل نداشتن کارت دانشجویی اجازه ورود پیدا نکردند و این مهم، توقع حاضرین را برای دیدن جشنی عظیم و خاص بالاتر می‌برد.

در این مراسم بعد از پخش کلیپ ابتدایی، مجری برنامه چند دانشجو را بر روی صحنه آورد و مسابقه‌ای را اجرا کرد.

سایه رحمتی: از حجاب اینطور برداشت می‌شود که اگر می‌خواهی برادری نگاهت نکند، حجابت را رعایت کن و همچنین می‌گویند شما شکلات هستید و اگر شکلات دورش بسته نباشد، پشه و مگس دورش جمع می‌شوند البته زبانم لال نه خانم‌ها شکلات هستند و نه آقایان حشره.

در ادامه مراسم سایه رحمتی، نخستین بانوی شعبده‌باز ایرانی به روی صحنه آمد و گفت: من یک خانم هستم و با مجوز در کشور جمهوری اسلامی ایران کار شعبده‌بازی انجام می‌دهم و این برای رسانه‌های معاند جای سؤال دارد و می‌گویند مگر می‌شود. آمده‌ام درباره حجاب صحبت کنم. از حجاب اینطور برداشت می‌شود که اگر می‌خواهی برادری نگاهت نکند، حجابت را رعایت کن و همچنین می‌گویند شما شکلات هستید و اگر شکلات دورش بسته نباشد، پشه و مگس دورش جمع می‌شوند البته زبانم لال نه خانم‌ها شکلات هستند و نه آقایان حشره.

رئیس‌جمهور ما در زمان قبل از انتخابات از آزادی پوشش می‌گوید که این جزء حقوق شهروندی است و کسی نباید به جوان بگوید که چی بپوش و چی نپوش، ولی وقتی که رأی می‌آورد حرف‌هایش یادش می‌رود و ما هم هی اصرار می‌کنیم که حرف‌هایت را فراموش کردی. چرا از چادر نمی‌گویند و فقط می‌گویند باید چادر تولید داخلی بخرید تا از تولیدات داخلی حمایت شود.

رحمتی افزود: متأسفانه کلی هزینه در خصوص حجاب می‌شود و کلی بنر چاپ و تبلیغات می‌شود که خواهرم حجابت را رعایت کن ولی در کنار آن ساپورت و مانتوی جلو باز را نیز می‌بینیم. رئیس‌جمهور ما در زمان قبل از انتخابات از آزادی پوشش می‌گوید که این جزء حقوق شهروندی است و کسی نباید به جوان بگوید که چی بپوش و چی نپوش، ولی وقتی که رأی می‌آورد حرف‌هایش یادش می‌رود و ما هم هی اصرار می‌کنیم که حرف‌هایت را فراموش کردی. چرا از چادر نمی‌گویند و فقط می‌گویند باید چادر تولید داخلی بخرید تا از تولیدات داخلی حمایت شود.

مسئولان بلد هستند سلبریتی ها را از مالیات معاف کنند ولی بلد نیستند به چادر سوبسید بدهند.

این بانوی شعبده‌باز با ذکر مثالی ادامه داد: می‌خواستم بروم کربلا همه به من می‌گفتند زیاد پول با خود برندار و از آنجا چیزی نخر چون ارزش پول ما پایین است. من از آنجا چادر خریدم ۱۵۰ هزار تومان و اینجا در مشهد به‌عنوان یک شهر مذهبی همان را ۶۰۰ هزار تومان قیمت گرفتم. بلد هستند سلبریتی ها را از مالیات معاف کنند ولی بلد نیستند به چادر سوبسید بدهند.

سایه رحمتی درباره تماس‌های مسیح علی نژاد، گرداننده آزادی‌های یواشکی گفت: مسیح علی نژاد پیام داد که اگر تو با مأموران امنیتی درگیر شوی و فیلم و عکس بفرستی برایت پناهندگی می‌گیرم و قول می‌دهم بر روی بهترین صحنه‌های دنیا شعبده اجرا کنی. دوستان اسنادش هست که آمریکا به صفحه فیس‌بوک مسیح علی نژاد ۲۷۰ هزار دلار کمک کرده تا بر روی مسئله حجاب کار کند.

وی درخصوص علت این تماس گفت: من چون اولین بانوی شعبده‌باز ایران هستم در سال ۹۴ مسیح علی نژاد عکس‌های مرا بر روی فیس‌بوک دیده بود و به من گفت می‌خواهم بر روی صفحه آزادی‌های یواشکی فیس‌بوک این عکس‌ها را قرار دهم. وقتی خبرنگاران به من گفتند چت‌های فیس‌بوک را با مسیح نشان بده، همه را پاک کرده بود ولی دفعه بعدی که پیام داد من از پیام‌هایش اسکرین شات گرفتم.

حجاب خود را مدیون پیشنهادهای مسیح علی نژاد می‌دانم. کسی نمی‌توانست بمانند ایشان اهمیت حجاب را به من یادآوری کند.

رحمتی افزود: من قبلاً مانتویی بودم و وقتی مسیح به من پیام داد، به به، چه سری و چه دمی همه‌چیز را کنار گذاشتم و گفتم ما این‌ها را کلاس دوم دبستان خوانده‌ایم. بعد از این تحقیق کردم که جرا حجاب ما خوار چشم دشمنان است. حجاب خود را مدیون پیشنهادهای مسیح علی نژاد می‌دانم. کسی نمی‌توانست بمانند ایشان اهمیت حجاب را به من یادآوری کند.

کاندیدایی که با مسئله آزادی رأی بیاورد، فقط به فکر جیب من و شماست و کسی که از خدا نترسد و دختر مسلمان را به بی‌حجابی دعوت کند، بی‌شرف است. امیدوارم مسئولین بجای بحث حجاب به موضوع قیمت چادر نیز اهمیت بدهند.

این بانوی شعبده‌باز گفت: دوستان، کاندیدایی که با مسئله آزادی رأی بیاورد، فقط به فکر جیب من و شماست و کسی که از خدا نترسد و دختر مسلمان را به بی‌حجابی دعوت کند، بی‌شرف است. امیدوارم مسئولین بجای بحث حجاب به موضوع قیمت چادر نیز اهمیت بدهند.

رحمتی ادامه داد: در خصوص موضوع راننده اسنپ نیز باید بگویم، بله، من از راننده دفاع کردم چون ما در یک کشور اسلامی زندگی می‌کنیم که بر اساس قوانین اسلامی هدایت می‌شود.

وی درباره اینکه چرا سخنرانی می‌کند و نه شعبده‌بازی اظهار کرد: من خودم خواستم درباره حجاب صحبت کنم و البته شعبده‌بازی هم انجام می‌دهم. این چادر که از مادربزرگان ما به ما رسیده است میراث حضرت فاطمه زهرا علیهما السلام است که به ما رسیده است و من اصلاً قصد شعار دادن ندارم.

رحمتی در پایان سخنانش گفت: در آخر مطلبی را بگویم که جایی دیگر نگفته‌ام وقتی می‌خواستم به کربلا بروم دکتر به دلیل بیماری خونی که داشتم مرا شدیداً از این سفر منع کرد ولی من پیاده رفتم و الان هیچ اثری از آن بیماری در من وجود ندارد و این یعنی عشق.

رحمتی در ادامه به اجرای تنها یک برنامه شعبده‌بازی پرداخت.

در ادامه گروه طنز امید و مجید به اجرای برنامه پرداختند تا یخ برنامه ذره‌ای آب شود. به‌دلیل نیامدن مهمان‌ها که حتی اسم یکی از آن‌ها برای جذب بیشتر مخاطب در تبلیغات جشن خالی گذاشته شده بود، مجری این بار از خواهران در سالن خواست بر روی صحنه بیایند و مسابقه‌ای را اجرا کنند که این مسابقه به جالبی مسابقه ابتدای برنامه درنیامد و برنامه به پایان رسید.

نکته جالب توجه برنامه، پرسش مجری از بانوان مبنی بر اینکه آیا جشن سرگرم‌کننده بود یا خیر و مواجهه وی با پاسخ منفی آن‌ها بود.

به نظر می‌رسد آن‌قدری که برای انتظامات برنامه‌ریزی شده بود، برای دیگر موارد هماهنگی صورت نگرفته بود.

لازم به ذکر است، علیرضا یونچی، عضو مجمع عالی واردات کشور و داور برنامه تلویزیونی میدون، مهمان برنامه بود که گفته شد به دلیل ترافیک به برنامه نرسیده است.

مهمان صندلی داغ هم به مراسم نرسیده بود که البته از قبل از برنامه هم اعلام نکرده بودند که مهمان این بخش برنامه، چه کسی است و جای اسم وی در پوستر برنامه با علامت سؤال پر شده بود.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false