×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  جمعه - ۴ بهمن - ۱۳۹۸  
false
true
ضرورت آگاه کردن نسل جدید از جنایات منافقان

به گزارش آتی‌نیوز نشست تخصصی با عنوان «بازشناسی دهه ۶۰»، چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار شد.

محمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیر کل بنیاد ملی هابلیان در این نشست، اظهار کرد: بازخوانی دهه ۶۰، بحث انتقام‌گیری تاریخی صرف نیست، زیرا کشور ما درگیر بحث نفاق و قربانی تروریست است. کشور ایران در حال قربانی دادن در بحث تروریسم است و متأسفانه در همین زمینه هم متهم است. شبکه نفاق یکی از ابزار پیش برنده دشمن است، بحث هسته‌ای ما بحث نفاق بود. در زمان جنگ ایران و عراق این موضوع وجود داشته است و گروه منافقین و غربی‌ها از دشمن حمایت کامل می‌کردند. کار منافقان صرفاً به دست گرفتن اسلحه نیست. نفاق یک سازمان قوی و کاملاً اطلاعاتی است و در طول این ۴۰ سال کارشان را انجام داده‌اند و این نفاق ابزار بسیار مهمی در دست دشمن برای تقابل با جمهوری اسلامی است. منافقان بعد از مستقر شدنشان در آلمان، صرفاً بر روی جنگ نرم متمرکز شدند و ۷۰۰ دستگاه کامپیوتر تهیه کردند و ۱۵۰۰ نفر در سه شیفت روی بحث جنگ نرم کار می‌کنند، این گروه برای هر قشری در جامعه برنامه دارند. نفاق شکل عوض کرد و سلاحش را بر زمین گذاشت و با تمام قوا وارد حوزه جنگ نرم شد و در عراق ۲۰ سال با آن‌ها فعالیت داشت و به آمریکایی‌ها برای رسیدن به اهدافشان کمک می‌کرد. نفاق حضورش را عوض کرد و مسئول قبلی سازمان منافقین رفت و مخفی شد، هر چند که داعیه‌داران اصرار بر مردن وی دارند. خانمی در رأس این سازمان قرار گرفته که در هر تحولی اوضاع را مطابق با اهداف خود به دست می‌گیرد. شکل و شمایل جدید نفاق گول زننده است و نسل جدید از سوابق این گروه چیزی نمی‌داند و نسل ما در این زمینه غفلت کرده است، باید به اتفاقات دهه ۶۰ توجه کنیم. برای مبارزه با نفاق و شکل گول زننده آن، باید پرونده پر از جنایت و نفاق را چه در داخل و چه در خارج از کشور باز کنیم تا نسل جدید از جنایات آن‌ها آگاه شود.

در ادامه این نشست جعفر کبیری، معاون دانشگاه و سرپرست مرکز آموزشی و فرهنگی سما گفت: بازخوانی رویدادهای دهه ۶۰ برای نسل سوم و چهارم یک امر ضروری است. انقلاب‌ها سه مرحله (ایدئولوگ، قهرمان، معمار) دارند که انقلاب‌های مشهور دنیا هر مرحله‌اش توسط یک نفر رقم زده شده است، اما در انقلاب ایران تمام این سه مرحله توسط یک نفر انجام شده و آن شخص، امام خمینی (ره) است. ایشان در ابتدا، حکومت دو هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی را باطل اعلام کرده و اندیشه‌ای را مطرح کردند که توسط پایگاه روحانیت در مساجد مطرح شد. در غرب، بحث لیبرال دموکراسی و در شرق بحث سوسیال دموکراسی وجود داشت، اما هنر امام این بود که جمهوری را با اسلام جمع کرد که این مدل، کارکرد خاص خود را دارد. جمهوری اسلامی، دموکراسی است زیرا در هر انتخابات شاهد حضور پررنگ مردم در امر انتخابات هستیم و نظام مقدس اسلامی، علی‌رغم همه شیطنت‌های دشمن یک نظام مردمی است.

رسولی، استاد دانشگاه در ادامه نشست افزود: گروه‌های ضد طاغوت به سه گروه ملی، مارکسیست، اسلامی و مذهبی تقسیم می‌شدند، ملیون خیلی کم‌طاقت بودند و آرزوهایشان محدود بود، علاوه بر این ترسو هم بودند، این گروه عرضه فعالیت و مجاهدت را نداشت، مرحوم بازرگان می‌گفت فرق ما با امام این بود که امام به‌دنبال اسلام برای ایران بود، ولی ما کاملاً برعکس بودیم و به دنبال ایران برای اسلام بودیم. مارکسیست‌ها اسلام، خالق و مبدأ را قبول نداشتند و یک گروه الحادی بودند، این گروه بعد از دستگیری علناً داخل زندان اعلام می‌کنند که شیوه مبارزه امام را قبول ندارند، زیرا این شیوه مبارزه برای رسیدن به آزادی، صد سال به طول می‌انجامد و بیانیه می‌دهند که شیوه اسلامی به درد نمی‌خورد و مارکسیست می‌شوند، پیشنهاد می‌کنم خاطرات «احمد احمد» و اسناد ساواک را بخوانید، زیرا این‌ها بسیار مهم است و باعث ایجاد بصیرت می‌شوند، اما گروه سوم بر اساس آرمان‌های انقلابی و تشکیل یک حکومت اسلامی تلاش می‌کردند.

رسولی ادامه داد: شگرد منافقان این است که یک فضای ترور شخصیتی را انجام ‌دهند و بعد از ترور شخصیتی دست به ترور فیزیکی بزنند. در دهه ۶۰ شاهد این هستیم که شخصیت‌های مهم انقلاب مثل، دکتر بهشتی و رهبر را ترور شخصیتی کردند که حتی افراد انقلابی و طلبه‌ها تحت تأثیر این نوع ترور قرار گرفته بودند. رئیس‌جمهور آمریکا، شهید سلیمانی را ترور فیزیکی کرد و بعد فکر می‌کرد که با ترور شخصیتی وی می‌تواند بهره‌برداری سیاسی کند، اما با اخلاصی که سردار سلیمانی داشت و با حضور پرشور مردم در استقبال از پیکر ایشان نتوانست به هدف خود برسد. به‌خاطر یک خطای غیر عمدی که در سقوط هواپیمای اوکراینی اتفاق افتاده است نباید مهم‌ترین نهاد امنیتی یک کشور را تخریب کرد و آن را زیر سؤال برد.

علی‌اصغر یساقی، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد در ادامه نشست بازخوانی دهه ۶۰ بیان کرد: مردم نباید در تشخیص حقیقت دچار خطا شوند، زیرا فضای فتنه یک فضای غبارآلودی است. امام علی (ع) می‌فرمایند که در مواقع فتنه باید مثل بچه شتر (نه کسی از او بار بکشد و نه شیر بدوشد) باشیم. در شرایط فتنه به‌خاطر تشخیص ندادن حقیقت باید خود را کنار کشید و خود را مرکب هوا و هوس دیگران نکنیم. منافقین از احساسات دینی مردم وام می‌گیرند و می‌گویند که چرا حکومت به مردم دروغ گفته است، دروغ در همه مجامع تقبیح شده است، اما در چنین شرایطی باید هوشیار بود که به اشتباه نیفتیم، بنابراین باید بصیرت داشت. در چنین مواقعی باید به تاریخ رجوع کرد، زیرا تاریخ هیچ موقع دروغ نمی‌گوید.

باقری، یکی از حاضران در ادامه این نشست اظهار کرد: اگر به رسانه‌ها نگاهی بیندازید، شاهد این هستید که سه موضوع محوریت دارد؛ تروریست و موضع‌گیری دولت‌ها که به وزارت دفاع برمی‌گردد، حقوق بشر، معیارها و نحوه عملیاتی شدن مربوط به قوه قضاییه و دموکراسی و توجه به عمق و وسعت آن که به وزارت کشور مرتبط می‌شود. این سه موضوع، محورهای اساسی در سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا هستند که در کشورهای مختلف به نسبت منافع خودش به این موضوعات می‌پردازد. هرچند که این موضوعات، گفتمانی هستند و ایالات متحده اقدامات خود را در جهت حقوق بشر و دموکراسی می‌داند. نظام جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با استکبار باید در این سه موضوع خود را مسلح و مجهز کند. هیچ‌کدام از این نهادها، تاکنون متولی این نبودند که بگویند ما خود قربانی تروریسم و نه متولی آن بوده‌ایم. باید یک فهرست موضوعی به دانشگاه‌ها ارائه شود تا در این موضوعات کار کنند، همچنین در زمینه تاریخ مردم‌سالاری دینی کار نکرده‌ایم و در این زمینه خلأ داریم. انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false