×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  جمعه - ۲۷ دی - ۱۳۹۸  
false
true
صرفه جویی دو میلیاردی در مصرف کاغذ از طریق شبکه دولت در خراسان رضوی

 به گزارش آتی نیوز، سید حمیدرضا روح‌بخش، مدیر فناوری اطلاعات شبکه دولت استانداری خراسان رضوی در سومین جلسه کمیته هوشمندسازی استان که با حضور شرکت‌های معین حوزه هوشمندسازی و معاونین توسعه مدیریت و مدیران فناوری اطلاعات دستگاه‌های اجرایی استان در محل تالار اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی مشهد، برگزار شد، اظهار کرد: با ورود هوشمندسازی یا inteligense در هر  کسب وکار، بازار یا مارکت جدیدی ایجاد می‌شود که این مارکت جدید افزایش فرصت اشتغال جدید و تسهیل‌گری در خدمت رسانی به مردم، صاحبان کسب و کار و حتی دولت را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: در کمیته مذکور که با مشارکت دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های توانمند بخش خصوصی به عنوان مسئول پیگیری بخش‌های مختلف هوشمندسازی و نهادهای دانشی برگزار می‌شود ارتقا و اعتلای هوشمندسازی استان در قالب تعریف پروژه‌های مستقل مورد هدف است.
مدیر فناوری اطلاعات شبکه دولت استانداری خراسان رضوی افزود: در شبکه دولت به عنوان شبکه اختصاصی ارتباطی فی مابین دوایر دولتی، چهار هزار و ۲۱۳ ساختمان اداری در استان به این شبکه متصل هستند و در ماه بطور متوسط ۷۵۰ هزار مکاتبه الکترونیکی بین دوایر دولتی ارسال و دریافت می‌شود، به نحوی که در سال گذشته صرفا حدود دو میلیارد تومان صرفه جویی در مصرف کاغذ از طریق این شبکه اتفاق افتاده است.
گفتنی است در این نشست اقدامات و پروژهای مختلف حوزه هوشمندسازی سلامت با عناوین پرونده الکترونیک سلامت، نظام ارجاع الکترونیک، پزشک خانواده، نسخه نویس و نسخه پیچ الکترونیک و حذف دفترچه کاغذی مورد بررسی قرار گرفت.
در این جلسه دو شرکت معین حوزه هوشمندسازی، گزارش و طرح‌های خود برای تعامل و مشارکت با دستگاه‌های اجرایی استان، خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان، توانمندسازی نیروی انسانی و افزایش فرصت شغلی را ارائه کردند. همچنین در راستای تحقق و توسعه راهکارهای سلامت هوشمند در استان و درمان از راه دور تفاهم نامه اختصاصی سه جانبه فی مابین شرکت ابر سلامت سینا ، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و استانداری خراسان رضوی منعقد شد.

منبع: استانداری خراسان رضوی

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false