×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۴ فروردین - ۱۳۹۹  
false
true
رتبه خوب خراسان رضوی در شنا/ تعداد مدال‌ها هر روز بیشتر از دیروز

به گزارش آتی نیوز، ورزشکاران شنای خراسان رضوی در سال‌های گذشته در مسابقات مختلفی شرکت کرده و صاحب مدال شدند اما به تازگی فعالیت آنها به طور چشمگیری پیشرفت کرده و امسال شاهد رشد روزافزون تعداد مدال‌های کشوری در استان هستیم، به طور کلی حوزه ورزشی در استان گسترش یافته اما این بخش بیش از سایر عرصه‌ها دارای پیشرفت و مدال‌آوری بوده است.

فعالیت‌هایی نظیر استعدادیابی انجام می‌شود و برنامه‌ها به صورت منظم شکل می‌گیرند، شنای استان در سال ۹۸ کارنامه درخشانی داشته و قهرمانان زیادی را تربیت کرده است، شناگران ساکن استان از نظر کسب مدال‌های مختلف در جایگاه خوبی در مقایسه با سایر استان‌ها قرار دارند.

شاهین ایزدیار، قهرمان مسابقات پاراآسیایی جاکارتا در ارتباط با وضعیت خود در رقابت‌ها اظهار کرد: شنای استان در وضعیت خوبی قرار دارد و شناگران خراسانی در مسابقات کشوری و آسیایی صاحب مقام‌های مختلفی می‌شوند، به عنوان مثال توانستم سهمیه ورودی پارالمپیک توکیو را کسب و راهی این رقابت‌ها شدم.

وی ادامه داد: برای حضور در این مسابقات تمریناتم را به صورت مداوم انجام می‌دهم، البته هنوز روز دقیقی برای اعزام تعیین نشده است اما برای مدال‌آوری در این مسابقات نهایت تلاشم را می‌کنم، این مسابقات سومین رقابت آسیایی است که در آن شرکت می‌کنم و امیدوارم صاحب مقام نخست تا سوم شوم.

ایزدیار گفت: تمریناتم را به صورت فشرده انجام می‌دهم و فعالیت زیادی دارم، به عنوان مثال ۱۲ جلسه تمرین در هفته انجام می‌دهم تا از سایر رقیبانم عقب نمانم، برای کسی که در روز این مقدار تمرین دارد تاریخ و زمان مشخص اعزام به مسابقات اهمیتی ندارد، به طور کلی شبانه روزم را صرف تمرین برای مسابقات می‌کنم.

قهرمان مسابقات پاراآسیایی جاکارتا افزود: در شنای قورباغه مهارت زیادی دارم و می‌توانم به خوبی در این زمینه کسب امتیاز کنم، البته در برخی ماده‌ها نیز مانند ۵۰ متر آزاد و نظایر این موارد می‌توانم فعالیت کنم اما بخش عمده فعالیتم در زمینه شنای قورباغه بوده است، امیدوارم بتوانم در مسابقات پاراآسیایی توکیو در بخش شنای غورباقه فعالیت کنم.

وی ابراز کرد: در مسابقات جهانی لندن درصدد کسب مدال بودم اما نتوانستم به هدفم برسم و صرفاً ورودی مسابقات پارالمپیک را گرفتم، البته چندان از این موضوع ناراحت نیستم، هرچند که شرایط خوبی را می‌توانستم به دست آورم اما تمام تلاشم را به کار بردم و این امر محقق نشد، همیشه نمی‌توانم در اوج باشم.

ایزدیار تصریح کرد: یک ورزشکار ممکن است در مسابقاتی بهترین نتیجه را کسب کند و در رقابتی دیگر اُفت بزرگی شامل حال وی شود، در هر صورت تالشم را به کار بردم و بیش از آن کاری از دستم بر نمی‌آمد، پس از گذراندن مسابقات اخیر در لندن بیش از گذشته تمرین می‌کنم تا بتوانم رتبه درخوری در مسابقات بعدی کسب کنم.

البته وضعیت خوبی در مسابقات لندن کسب کردم و چندان شرایط بدی نداشتم، در حال حاضر برای حضورم در مسابقات بعدی تمامی امکانات فراهم شده و هیچ خللی در هیچ بخشی دیده نمی‌شود، متخصصان و روانشناسم برنامه خوبی را برای بنده در نظر گرفته‌اند و از مسابقات بعدی با نتیجه خوبی به میهنم بازمی‌گردم.

در ادامه محمدرضا شیخ‌زاده، رئیس هیئت ورزش‌های ناشنوایان خراسان رضوی نیز در ارتباط با موضوعات اخیر اظهار داشت: اتفاقات خوبی در سطح استان رخ داده و شنا در خراسان رضوی پیشرفت زیادی داشته است، به طور کلی مسابقات زیادی در این بخش برگزار شده و هیئت ناشنوایان خراسان رضوی بخش عمده فعالیت خود را به این زمینه اختصاص داده است.

وی بیان کرد: فعالیت زیادی در بخش شنا برگزار می‌شود، به عنوان مثال مسابقات کشوری شنا در بخش بانوان با عنوان گرامیداشت دهه مبارک فجر و روز زن برگزار شده و هیئت استان توانسته در این زمینه نیز افتخارآفرینی کند، این برنامه با همکاری تربیت بدنی آستان قدس رضوی به میزبانی مشهد برگزار شد.

شیخ‌زاده عنوان کرد: رقابت‌های دهه فجر در مجموعه آبی خراسان رضوی با حضور ۳۰ ورزشکار از ۹ استان مختلف تشکیل شده و توانستیم رتبه‌ درخوری برای استان خود کسب کنیم و از شرایط موجود در شنای ناشنوایان خراسان رضوی رضایت داریم، شناگران ناشنوای استان تمام تلاش خود را برای حضور در مسابقات پاراالمپیک دارند.

وی ادامه داد: تیم اندیشه استان توانست با حضور نسترن شیری در ۲۵ متر آزاد و شیما پیمایی در ۲۵ متر قورباغه و ۲۵ متر کرال پشت در این مسابقات بر سکوی قهرمانی بایستد، پس از تیم اندیشه خراسان رضوی دو تیم زنجان و آذربایجان شرقی مقام دوم و سوم را کسب کردند، پس از اتمام مسابقات اختتامیه با حضور نایب رئیس بانوان فدراسیون، معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و نماینده آموزش و پرورش استثنایی برگزار شد.

رئیس هیئت ورزش‌های ناشنوایان خراسان رضوی گفت: بیشترین فعالیت هیئت ورزش‌های ناشنوایان خراسان رضوی در بخش شنا صورت می‌پذیرد و به صورت کلی ورزشکاران شنا در این هیئت ورزشی تلاش زیادی برای حضور در مسابقات مختلف دارند، شنای استان پیشرفت زیادی داشته و در هر سال تعداد مدال‌های این بخش بیش از گذشته می‌شود.

منبع: تسنیم

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد