×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  جمعه - ۲۷ دی - ۱۳۹۸  
false
true
در برابر رأی خود مسئولیم/ باید دلیل قابل قبولی برای رأی خود داشته باشیم

به گزارش آتی نیوز، مراسم عزاداری ظهر شهادت حضرت زهرا (س)، پنجشنبه ۱۹ دی‌ماه با حضور حجت‌الاسلام مهدی مافی نژاد، سخنران مذهبی در هیئت رایحه الحسین (ع) مشهد برگزار شد.

حجت‌الاسلام مافی نژاد در این مراسم با اشاره به جایگاه حضرت زهرا (س) در قرآن، گفت: طبق آیه مبارکه «فصل لربک وانحر» در سوره کوثر، هر فردی که از ایشان فاصله گرفته، ابتر و ناقص است. ابتر در این آیه می‌تواند معانی متفاوتی داشته باشد. یکی از معانی آن، بچه‌دار نشدن است. مانند برخی از همسران پیامبر (ص) که با حضرت زهرا (س) دشمنی داشتند و خداوند به آن‌ها فرزندی عطا نکرد.

وی با اشاره به ارادت سردار سلیمانی به حضرت زهرا (س)، گفت: حجتی رمز عملیات نیز، نام مبارک این بانو بود. شما مشاهده کردید که پیرو حضرت زهرا (س) چه حماسه و عظمتی آفرید. اگر در سرتاسر تاریخ دنیا در جست‌وجوی چنین شخصیتی باشیم، کمتر شخصیتی مانند سردار سلیمانی را پیدا می‌کنیم. در تاریخ انقلاب تنها در مراسم تشییع پیکر امام خمینی (ره)، شاهد جمعیتی بسیار بودیم که با توجه به محبوبیت، مقام رهبری و جایگاه بالای ایشان در علم فقه، حضور چنین جمعیتی در آن مراسم قابل پیش‌بینی بود. سردار سلیمانی زندگی ساده‌ای داشتند، مانند برخی از سلبریتی ها، مشهور و پرطرفدار نبودند و از شخصیت صاف ‌و صادقی برخوردار بودند. برخی از ابلهان سیاسی، این شایعه را بر سر زبان‌ها انداختند که ایشان با ایجاد این موج محبوبیت در سال‌های اخیر، قصد شرکت در انتخابات را داشتند. مراسم‌های باشکوه تشییع پیکر ایشان، نشان داد که سردار سلیمانی در دنیا و آخرت به عظمتی که می‌خواستند رسیدند. اگر پیرو خط بی‌بی دو عالم باشید، همین اتفاق بریتان رخ می‌دهد. در دنیا بی‌سابقه بود که برای بک سرباز چنین مراسم تشییع ‌جنازه‌ای برگزار شود.

حاج حسین یکتا یکی از دوستان سردار سلیمانی، در روزهای اول پس از شهادت ایشان در تلویزیون گفت که «سردار سلیمانی در عملیات کربلای ۵ که تعداد شهدا زیاد بود، در حالی که گریه می‌کردند می‌گفتند که با چشم خود عروج شهدا از دروازه‌های بهشت را دیده بودند. بنده و افرادی که آنجا حضور داشتند، این حرف‌ها را باور نکردیم اما حالا به این باور رسیده‌ایم که ایشان چیزهایی را می‌دیدند که ما توان دیدن آن‌ها را نداشتیم». شک نکنید در کربلای ۵ حاج قاسم سلیمانی، بهشت را از میان انگشتان امام زمان (ع) دیده است.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه گفت: حاج حسین یکتا که یکی از دوستان سردار سلیمانی، در روزهای اول پس از شهادت ایشان در تلویزیون در ارتباط با شخصیت ایشان صحبت کرد. یکی از جملات ایشان که بنده را بسیار تحت تأثیر قرار داد، این بود که «سردار سلیمانی در عملیات کربلای ۵ که تعداد شهدا زیاد بود، در حالی که گریه می‌کردند می‌گفتند که با چشم خود عروج شهدا از دروازه‌های بهشت را دیده بودند. بنده و افرادی که آنجا حضور داشتند، این حرف‌ها را باور نکردیم اما حالا به این باور رسیده‌ایم که ایشان چیزهایی را می‌دیدند که ما توان دیدن آن‌ها را نداشتیم». وقتی که برای خداوند بندگی کنیم، خداوند هم از ما پشتیبانی می‌کند. به‌جز معصومین، شهدای کربلا نیز در ۱۴۰۰ سال پیش بهشت را از میان انگشتان امام حسین (ع) دیدند. شک نکنید که در کربلای ۵ حاج قاسم سلیمانی بهشت را از میان انگشتان امام زمان (ع) دیده است.

مافی نژاد تصریح کرد: ۱۳ سال پس از جنگ ۳۳ روزه لبنان با حاج قاسم سلیمانی مصاحبه کردند و این مصاحبه در تلویزیون نیز پخش شد. سردار سلیمانی در آن مصاحبه گفتند که در طول جنگ ۳۳ روزه همراه با حاج عماد مغنیه و سید حسن نصرالله در ساختمان مرکز فرماندهی بودند. این ساختمان، تجهیزات پیشرفته دفاعی نداشت و بسیار معمولی و عادی بود. اطراف این ساختمان بمباران شد و آن‌ها مجبور به نقل مکان شدند. هواپیمایی در آسمان شهر پرواز می‌کرد و اگر کوچک‌ترین حرکتی مشاهده می‌کرد، آن را مورد هدف قرار می‌داد و در نتیجه انتقال نیروها بسیار سخت بود. نیروهای حزب‌الله، عماد مغنیه، سردار سلیمانی و سید حسن نصرالله به‌سختی جابه‌جا شدند. این هواپیما حسگر حرارتی داشت و با این وجود متوجه جابه‌جایی ما نشد و این امداد غیبی خداوند بود.

وی اضافه کرد: اولین بعد شخصیتی حضرت زهرا (س) بعد عبادی بود. امیرالمؤمنین (ع) خطاب به معاویه گفتند که تو با اطعام مردم، سفره انداختن‌های آن چنانی و وعده‌های دروغ مانند برخی از کاندیداهای انتخابات ما، نمی‌توانی محبوبیت به دست بیاوری. با تقوای الهی و بندگی خداوند محبوبیت به دست بیاور. ۷۵ نفر از هم‌وطنان عزیز ما در تشییع پیکر سردار سلیمانی در کرمان از دنیا رفتند. به این دلیل که با عشق و ارادت به این سردار شهید به این مراسم رفته بودند، هیچ اعتراضی به وجود نیامد. در مراسمی که در مشهد برگزار شد نیز تلفات جسمی مانند دست و پا شکستگی زیاد داشتیم. افرادی که در این مراسم که در شهرهای مختلف ایران برگزار شد شرکت کردند، به دلیل محبوبیتی بود که خداوند در دل‌های آن‌ها نسبت به حاج قاسم سلیمانی قرار داده بود.

برخی از افراد اصابت موشک به پایگاه‌های آمریکایی را کوچک می‌کنند و آن را زیر سؤال می‌برند. این افراد همان‌های هستند که وقتی پهپاد آمریکایی توسط ایران به زمین نشانده شد، گفتند که این پهپاد را یک چوپان گرفته است. فهم و درک این افراد در همین اندازه است و متأسفانه با همین درک و فهم کم با رأی دادن‌های خود در برخی از انتخابات‌، حماسه‌آفرینی می‌کنند. ما در برابر رأی دادن خود مسئول هستیم و باید برای انتخاب خود دلیل قابل قبولی داشته باشیم.

استاد حوزه و دانشگاه در پایان گفت: برخی از افراد اصابت موشک به پایگاه‌های آمریکایی را کوچک می‌کنند و آن را زیر سؤال می‌برند. این افراد همان‌های هستند که وقتی پهپاد آمریکایی توسط ایران به زمین نشانده شد، گفتند که این پهپاد را یک چوپان گرفته است. فهم و درک این افراد در همین اندازه است و متأسفانه با همین درک و فهم کم با رأی دادن‌های خود در برخی از انتخابات‌، حماسه‌آفرینی می‌کنند. ما در برابر رأی دادن خود مسئول هستیم و باید برای انتخاب خود دلیل قابل قبولی داشته باشیم.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false