×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  جمعه - ۹ اسفند - ۱۳۹۸  
false
true
خلأ کتاب و فیلم خوب درباره زنان زندانی

به گزارش آتی نیوز، نشست روان زندانی ـ زندانی روان با محوریت تحلیل روانشناسی زندانیان شنبه ۱۹ بهمن‌ماه در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

آرش رمضانی، نویسنده کتاب «نغمه‌هایی از پشت دیوار» با بیان اینکه در مورد جهان نمادین و معنای نمادشناسی واژه زندان نظریات زیادی ارائه شده است، گفت:‌ یک قاعده کم‌وبیش پذیرفته‌شده در میان اندیشمندان و فیلسوفان وجود دارد و آن قاعده این است که انسان در جهان نشانه‌ها زندگی می‌کند.

وی افزود: نگاه عرفا به همه پدیده‌های جهان این‌گونه است که همه‌چیز در دنیا به پدیده‌ای در بالا اشاره دارد، در حالی که فیلسوفان عقیده دارند که جهان ما مبتنی بر اشاره‌ها و نشانه‌هاست و در این موضوع میان آن‌ها اختلاف نظر وجود دارد.

رمضانی بیان کرد: بر اساس آنچه که عرفا و متفکرین بیان کرده‌اند، بزرگ‌ترین زندان، تن ماست و سپس ذهن، قوانین، تربیت والدین، عرف جامعه و به‌طور کلی مجموعه از بایدها و نبایدها، زندان‌های ما هستند و آن زندانی که افراد در آن محبوس می‌شوند، یکی از انواع زندان‌هاست.

وی با اشاره به تجریه خود از حضور در زندان به عنوان روانشناس، با بیان اینکه در حوزه زندان زنان، کتاب‌های خوبی نوشته نشده است و واقعاً خلأ کتاب‌ها و فیلم‌های خوب حس می‌شود، اظهار کرد: یکی از مشکلات بزرگ زندان‌های زنان، فرزندان آنان هستند که گاهی در زندان‌ها به دنیا می‌آیند و باید همراه با مادرشان باشند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد