×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ اسفند - ۱۳۹۸  
false
true
جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌ها در کشور/ معیاری برای اندازه‌گیری شعارهای نمایندگان وجود ندارد

به گزارش آتی نیوز، نشست تخصصی نقش تنقیح قوانین و مقررات در تحقق سیاست‌های کلی نظام قانون‌گذاری، سه‌شنبه ۱۴ آبان ماه، در تالار رزمی دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

پژمان محمدی، نماینده معاونت حقوقی ریاست جمهوری با بیان اینکه در نظام قانون‌گذاری ما، به قانون اساسی تجاوز می‌شود و این مسئله باعث پیچیدگی بیشتر قانون‌گذاری شده است، گفت: قانون‌گذاری به لحاظ ادبی و در بیشتر موارد از لحاظ فنی و تخصصی دارای اشکال‌ است.

وی با بیان اینکه در سیاست‌های کلی اعلام‌شده جامعه نگری و آینده‌نگری دیده نمی‌شود، اظهار کرد: خیلی از این قوانین، توسط مجلس برای عدم مخالفت شورای نگهبان نوشته ‌شده است و به قابلیت اجرای آن توجهی نکرده‌اند.

محمدی، تعدد‌ مراجع تصمیم‌گیری و قانون‌گذاری را مشکل بزرگ موجود در کشور دانست و بیان کرد: ابلاغ سیاست‌ها از سوی مقام رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام و دیگر نهادها، باعث مشوش شدن‌ ذهن مجریان می‌شود. درنتیجه راه درست را پیدا نمی‌کنند‌.

عبدالرضا جوان جعفری، عضو هیئت‌علمی گروه آموزشی حقوق و رئیس دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: در مجلس هیچ معیاری برای اندازه‌گیری شکست و موفقیت شعارهای نمایندگان وجود ندارد.

عباس شیخ‌الاسلامی، نماینده دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی با بیان اینکه خیلی از کارها در کشور ما جزیره‌ای انجام می‌شود، گفت: شرایط به گونه‌ای است که قوه قضائیه، دانشگاه و قوه مقننه، برای خود تصمیم می‌گیرند، درحالی‌که مسائل مربوط به همه حوزه‌ها می‌شود و باید با یکدیگر تعامل داشته باشند.

*مشروح خبر در لینک زیر:

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد