×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  جمعه - ۹ اسفند - ۱۳۹۸  
false
true
تهدید‌های دشمن برای وارد نشدن افراد انقلابی به مجلس است

به گزارش آتی نیوز، بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۱۷ بهمن ماه در مسجد قبا مشهد برگزار شد.

در این مراسم، حجت‌‌الاسلام حیدر مصلحی، جانشین دفتر عقیدتی ـ سیاسی فرماندهی کل قوا و وزیر پیشین اطلاعات گفت: انقلاب اسلامی ایران را امام خمینی (ره) معماری کرد و به پیروزی رساند و امروز مقام معظم رهبری به نحو احسن در حال مدیریت این انقلاب و ‌مسیر طی شده هستند. طراحی استکبار، دین بود تا به دنیا القا کند که انقلاب متوقف و تمام شده است. حتی بعضی از افراد را در داخل با خودش همراه کرده بود. اما بیانیه گام دوم، این توطئه را به هم ریخت و با آن مقابله کرد. بعد از انتشار این بیانیه، استکبار کاملاً به هم ریخت و نمی‌‌دانست که باید چه کار کند. آن‌‌ها معتقد بودند انقلاب‌‌های زیادی در دنیا رخ داده و همه آن‌‌ها در مقطعی دوره‌شان تمام شده است و صاحبانان انقلاب‌‌ها هم خودشان این موضوع را قبول دارند؛ اما انقلاب اسلامی برخلاف پیش‌‌بینی آن‌‌ها عمل کرد و چهل سال جلو آمد و براساس پیشگویی امام خمینی زمینه ساز ظهور خواهد شد.

وی با بیان این‌‌که امام خمینی (ره) در انقلاب کار انبیاء را انجام داد، افزود: یکی از ماموریت‌‌های انبیا و کسانی که مسیر آن‌‌ها را طی می‌‌کنند، این بوده است که مردم را از ظلمات به سوی نور خارج کند. انقلاب اسلامی ما هم دقیقاً همین بود. خارج کردن ملت ایران از ظلمت طاغوت به سمت نور و ثمره این حرکت هم در طول دوران چهل ساله انقلاب، حاج قاسم‌‌هایی بوده که تقدیم کرده‌‌ایم.

جانشین دفتر عقیدتی ـ سیاسی فرمانده کل قوا ادامه داد: براساس آیات قرآن مأموریت بعدی پیامبران و کسانی که کار پیامبری می‌‌کنند، این است که ایام الله باید به صورت مداوم به مردم یادآوری شود. این یعنی که در طول سال باید به دهه فجر توجه کنیم و اجازه ندهیم فراموش شود. تمامی عملیات‌‌های ما در دوران دفاع مقدس ایام الله است و لازم است برای مردم بازخوانی شود و بدانند چه‌‌طور ما پیروز شده‌‌ایم.

وی با طرح این سؤال که ایام‌‌الله چه روزی است، بیان کرد: وقتی جامعه و مردم به سمت نور حرکت می‌کنند و تحولی در جامعه ایجاد می‌‌کنند، ارزش‌‌هایی در آن جامعه حاکم می‌‌شود که برقراری‌‌شان باعث می‌‌شود خدا عنایات های بزرگی به آن‌‌ها عطا کند. همه کارشناس‌‌های سیاسی دنیا می‌‌گویند انقلاب ایران بر مبنای تئوری‌‌های مرسوم نباید به این زودی به پیروزی می‌رسید و هنوز اعتراف می‌‌کنند نمی‌‌دانیم از ۱۲ تا ۲۲ بهمن چه اتفاقی افتاده است که ورق برگشت. وظیفه ما در مسیر انقلاب، این است که به این چهل سال و حرکت‌‌هایی که انجام شده است نگاه کنیم و حواسمان باشد کاری نکنیم که خدا از ما رو برگرداند. ماندگاری این حرکت و استمرار آن با مقاومت ممکن است و این مقاومت باید در اوج باشد تا انقلاب به نتیجه برسد.

وزیر پیشین اطلاعات با تاکید بر این‌‌که همه کارشناسان دنیا می‌‌گویند تاریخ، زیربنای آینده است، از لزوم بررسی سیر تاریخی انقلاب اسلامی تا امروز صحبت و بیان کرد: مقام معظم رهبری در نگارش بیانیه گام دوم به روش قرآن عمل کرده‌‌اند و این بیانیه کاملاً قرآنی است. ایشان مثل قرآن، شروع به تعریف دوباره تاریخ انقلاب می‌‌کنند و مسیر طی شده را شرح می‌‌دهند. نیمی از بیانیه گام دوم، تاریخ است از انقلاب و دفاع مقدس گرفته تا تهاجم فرهنگی و تحریم‌‌های اقتصادی. رهبری در ادامه این بیانیه، می‌‌گویند که باید چه کار کنیم تا این مسیر استمرار داشته باشد. چون اگر به گذشته نگاه نکنیم، نمی‌توانیم برنامه داشته باشیم.

حجت‌‌الاسلام مصلحی افزود: آنچه در انقلاب اتفاق افتاده در تاریخ جهان نمونه ندارد. ما هشت سال در مقابل تمام استکبار ایستادیم که در هیچ جای دنیا چنین چیزی ممکن نیست. آن‌ها در آن زمان بین خودشان تقسیم کار کرده بودند. همه کشورهای اروپایی یک وظیفه‌ خاص داشتند. هرجا که صدام حسین کم می‌‌آورد، خود آمریکا وارد میدان می‌شد. ما در جنگ‌های دریایی با خود آمریکا جنگیدیم. این اتفاقات و آن روزها ایام الله بود.

جانشین عقیدتی ـ سیاسی فرمانده کل قوا با برشمردن سه هدف امام خمینی (ره) برای انقلاب اسلامی گفت: آیت الله خزعلی تعریف می‌‌کردند که بعد از انقلاب خدمت امام رفتیم تا برای بازسازی و راه‌‌اندازی مدرسه فیضیه از ایشان کمک بگیریم. ایشان در آن دیدار به آیت‌‌الله خزعلی می‌‌گویند من برای مسجد و مدرسه علمیه‌‌‌‌سازی انقلاب نکردم. من با این انقلاب سه هدف دارم ایجاد حکومت اسلامی در ایران، بیداری اسلامی در دنیای اسلام و برنامه‌‌ریزی برای ظهور امام زمان (عج).

وی بیان کرد: دشمن اجازه نمی‌‌دهد ما حکومت اسلامی را در کشورمان برپا کنیم و از همان روز اول با تمام قوا در حال مقابله با آن است. برای چه هشت سال جنگ را به ما تحمیل کردند؟ به چه دلیل ما ۱۷ هزارشهید ترور داریم؟ برای چه به ما شبیخون فرهنگی می‌‌زنند و تحریم اقتصادی می‌‌کنند؟ چون می‌‌دانند اگر حکومت اسلامی به معنای واقعی راه بیفتد، آن‌‌ها از بین خواهند رفت. آرنولد توین بی که همه تمدن‌‌های شکل گرفته در دنیا را بررسی کرده است، می‌گوید ۱۵ تمدن وجود داشته و همه آن‌ها از بین رفته است. فقط یک تمدن به خواب رفته و مانند شیری خفته است و اگر بیدار شود، نابودی غرب را به همراه دارد و آن تمدن اسلام است.

حجت‌‌الاسلام مصلحی با اشاره نفوذ آمریکایی‌‌ها در کشورهای اسلامی نظیر عراق، بیان کرد: سفارت آمریکا در عراق ۲۰ هزار کارمند دارد که همه آن‌‌ها نیروی فرهنگی هستند. آن‌‌ها برای جوان‌‌های عراقی برنامه دارند. جوان‌‌ها را به صورت اردویی به آمریکا و بعد از ۱۰ روز با یک آمریکایی زندگی می‌‌کنند و بعد هم برمی‌‌گردند. این جوان‌‌ها کاملاً آمریکایی می‌‌شوند و به آن کشور دل می‌‌بندند. اما حرکت حاج قاسم و کار این مرد حرکت را برگرداند و میلیون‌‌ها نفر از مردم عراق به خیابان آمدند و به آمریکا گفتند برو! درحالی که نیروی نظامی آن‌‌ها در کشور عراق مستقر است. ما برای شکل‌‌گیری این فضا در کشورهای اسلامی مثل سوریه و بحرین و یمن و در آینده نزدیک عربستان، حججی‌‌ها و حاج‌‌قاسم‌‌ها داده‌‌ایم که همه این‌‌ها از برکت انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: سازمان سیا سؤال چند سال پیش، سه صفحه سؤال به زبان‌های گوناگون طراحی کرد و به ۵۰۰ دانشجو عراقی داد تا بین زائران اربعین تقسیم کنند. در گزارش جمع‌‌بندی این سؤالات گفتند که راهپیمایی ۲۵ میلیونی اربعین، بزرگ‌‌ترین تهدید برای آمریکاست. انقلاب دارد جلو می‌‌رود و نباید توقع داشت که دشمن آرام بنشیند و می‌‌خواهد هرطور شده با آن مقابله کند.

وزیر پیشین اطلاعات با اشاره به برنامه‌‌ریزی دشمن و استکبار برای انقلاب، گفت: دشمن می‌‌خواهد با نفوذ انقلاب را زمین بزند و متوقف کند و برنامه‌‌شان هم نفوذ جریانی است. مثلاً در ایام انتخابات، جریانی سیاسی در کشور به راه می‌‌افتد و شبکه‌‌های ماهواره‌‌ای مثل صدای آمریکا و بی‌‌بی‌‌سی و… از آنها حمایت می‌‌کند. این شبکه‌‌ها یک زمان می‌‌گفتند رأی ندهید و امروز می‌‌گویند رأی بدهید. طراحی آن‌‌ها این است که نخبگان و توده مردم در انتخاب، دچار اشتباه محاسباتی بشوند. شما برای رأی دادن دنبال کسی می‌‌روید که دنبال حل مشکلات مردم باشد، جیب خودش و دور وبر‌‌ی‌‌هایش را پر نکند و… . اما موقع رأی نوشتن دشمن فضایی درست می‌‌کنند که در زمان نوشتن نام نماینده دچار اشتباه بشویم. این اتفاق در انتخابات ۹۶ افتاد. شبکه‌‌های ماهواره‌‌ای گفتند اگر به فلان نامزد رأی بدهید، جنگ می‌‌شود و اگر دیگری انتخاب شود صلح خواهد شد. امروز همان کسی که در سال ۱۳۹۶ انتخاب شده است، می‌‌گوید من آن وعده‌‌ها را در زمان صلح دادم و الان جنگ است. اگر اوضاع جنگی است، لباس رزم بپوش! به چه دلیل رئیس قوه‌‌قضائیه باید برود کارخانه‌ای تعطیل شده را راه بیندازد؟ پس وظیفه رئیس‌‌جمهور چیست؟ این یعنی که می‌‌شود کشور را اداره کرد، اما نمی‌‌خواهند. من به عنوان مسئول پیشین دستگاه اطلاعاتی کشور از عقبه کشور خبر دارم و می‌‌دانم که ۲۰ درصد مشکلات مربوط به تحریم‌هاست و مابقی هرچه که هست، محصول ندانم‌‌کاری و رها کردن کشور است.

وی با تاکید بر اهمیت انتخابات مجلس، گفت: یکی از کارهایی که دشمن می‌‌کند تا مردم و نخبگان را دچار اشتباه کند، این است که تهدید می‌کند یا می‌ترساند. درست شب قبل از مذاکرات ایران با اروپا، اوباما سخنرانی می‌‌کرد و از جنگ و گزینه نظامی روی میز حرف می‌‌زد که او را دچار اشتباه کند. برای انتخابات هم‌همین کار را می‌‌کند، تهدید می‌‌کند تا آدم‌‌های ایثارگر مجاهددل و جگردار در مسائل کشور وارد مجلس نشوند.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد