×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  جمعه - ۴ بهمن - ۱۳۹۸  
false
true
تجمع ضد استکباری دانشجویان و تشکل‌های انقلابی در دانشگاه فردوسی مشهد

 به گزارش آتی‌نیوز، گردهمایی ضد استکباری دانشجویان و تشکل‌های انقلابی با حضور دانشجویان عراق، افغانستان و لبنان ۱۴ آذرماه در مزار شهدای دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

پلاکاردهایی که در این تجمع در دست دانشجویان بود، شامل شعارنوشته‌هایی همچون «مسیر پیشرفت، مسیر تبدیل حرکت‌های جهادی به گفتمان عمومی است»، «عقلانیت انقلابی مخالف محافظه‌کاری، قشری‌گری، تحجر، اسیر اوهام و تخیلات خود شدن و سازش‌کاری است»، «دانشجوی انقلابی معترض است»، «اولین و مهم‌ترین ویژگی دانشجوی بسیجی، وظیفه‌شناسی و مسئولیت‌پذیری است»، «رزمنده‌ای از نسل یاران شهیدیم، فرمان خمینی را ما از تو شنیدیم»، «ای رهبر آزاده، آماده‌ایم آماده»، «اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، «آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر»، «نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا»، «جواب منافقین و استکبار با مردم، جواب فساد و گرانی با مسئولین»، «بزرگ‌ترین مأموریت بسیجی»، «خدمت‌رسانی به مردم برای تحقق عدالت و پیشرفت»، «شفافیت‌سازی آراء مجلس، ملت ما نجیب است»، «وزیر به فکر جیب است»، «بی‌دردی مسئولین ـ مسبب گرانی»، «اگر توان مدیریتی ندارید مسئولیت نپذیرید»، «بسیج، نماد حضور ملی و مقاومت ملی و آگاهی یک ملت است»، «صدای دانشجو، صدای بدنه است، اگر مشکلات مردم را حل نمی‌کنید»، «لااقل به شعورشان احترام گذارید»، «هر تیشه‌ای به ریشه این مملکت زده… کم‌کاری و دروغ و اشرافیت‌زده» می‌شد.

در بیانیه انجمن اسلامی و تحکیم دانشجویی دانشگاه پیام نور مشهد که در انتهای این تجمع قرائت شد، بر نیاز استقلال و استکبارستیزی فضای دانشجویی صحه گذاشته شده است، اینکه استقلال دانشجو نباید ابزار دست گروه‌های سیاسی قرار گیرد. محدود کردن دانشگاه، موجب محدود شدن دانشجویان، جوانان پویا، انقلابی و مسلمان می‌شود. بدخواهان جنبش‌های دانشجویی دو دسته هستند. نخست، به‌دنبال آزاد بودن فضای دانشجویی، فضای باز سیاسی بدون داشتن ذره‌ای اعتقاد قلبی، ایجاد گروه‌ها و جایگاه‌های اجتماعی طرفدارانشان و به‌دنبال اهداف سیاسی خود هستند، دوم با درک غلط از ویژگی‌ها و شرایط حاکم بر محیط دانشجویی در راستای ایجاد محدودیت خودساخته علیه این جنبش پاک بوده و این تصمیمات را به نظام منسوب می‌کنند.

در این بیانیه، تحریم‌های ظالمانه و تروریست اقتصادی آمریکایی محکوم، و از مسئولان سه قوه خواسته شد تا اهتمام بیش‌تری برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم انجام دهند، همچنین از مردم دعوت شد تا در انتخابات پیش‌روی مجلس شورای اسلامی شرکت کنند. تنها راه عبور از شرایط کنونی، بصیرت برآمده از داخل صندوق‌های رأی، و رسیدن به مردم‌سالاری دینی است، همچنین بر انتخاب نمایندگان انقلابی، متعهد و متخصص توسط مردم، مورد توجه قرار گرفت و بر پیوند اساتید و دانشجویان با منویات مقام معظم رهبری و کوشش برای انجام مطالبات ایشان، سرلوحه تمامی اهداف برای اقتدار ایران برشمرده شد.

در ادامه، بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد قرائت شد: بسیج دانشجویی، متعهد به جنبش اصیل دانشجویی و ادامه‌دهنده راه شهدا است. این بیانیه به مسئله تحریم‌ها و فشار حداکثری بر مردم، بی‌تدبیری‌ها و ناکارآمدی‌های دولت پرداخته است. از جمله موارد مطرح شده در این بیانیه، دفاع و حمایت بسیج دانشجویی از دولت‌های برآمده از رأی مردم و مورد تأیید مقام معظم رهبری است. طرح‌های دولت از جمله افزایش قیمت بنزین، نامناسب و بدون برنامه‌ریزی بوده است، در حالی که دولت می‌توانست، با برنامه‌ریزی بیش‌تر، اعمال مالیات بر اقشار مرفه و اصلاح نظام مالیاتی قیمت بنزین را افزایش ندهد. همچنین، بر تشریح روحیه استکبارستیزی ملت ایران و به میدان آمدن مردم در خاموش کردن فتنه‌های برآمده از استکبار پرداخته شد.

در ادامه بیانیه‌ای به زبان عربی تقدیم اساتید و دانشجویان عراقی شد، همچنین پرچم‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا توسط دانشجویان حاضر در مراسم به آتش کشیده شد.

همان ویژه این مراسم دکتر نیک‌روش، رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور بود.

آیت‌الله سیداحمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در ادامه این مراسم که بعد از نماز ظهر و عصر برگزار شد، با بیان اینکه روز دانشجو روز استکبارستیزی از دشمنان است، اظهار کرد: امروز بر روی زمین، مکانی پیدا نمی‌شود که پرچم آمریکا را آتش نزده باشد و نقطه‌ای در زمین پیدا نمی‌شود که طنین شعار مرگ بر آمریکا در آن شنیده نشده باشد.

وی با اشاره به وقایع سال ۴۲، ورود معاون رئیس‌جمهور آمریکا و تظاهراتی که در دانشگاه تهران در اعتراض به این ورود اتفاق افتاد، افزود: تا امروز ۶۶ سال می‌گذرد و می‌توان این سال‌ها را به دو بخش تقسیم کرد، بخش نخست سلطه آمریکا به جان و هستی مردم ایران و بخش دوم استکبارستیزی که توسط مؤمنان و قهرمانان خداجو صورت پذیرفت.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه سرنوشت این ۶۶ سال خفت، خواری و شکستی جهانی برای آمریکا است، تصریح کرد: امروز استکبار آمریکایی یک جریان ضعیف و مستأصل است و احساس نابودی می‌کند، این نتیجه رشادت‌های ۶۶ سال اخیر جوانان و مردم مؤمن ماست.

امام‌جمعه مشهد با تأکید بر اینکه در این ۶۶ سال هزینه‌ها و شهیدان بسیاری داده‌ایم، ابراز کرد: شما عصاره و جوهره آن نسل انقلابی هستید که در طی چهل سال بعد از انقلاب از مقاومت خسته نشده‌اند، بلکه در هر زمانی که لازم بوده دوباره بر خواسته و حرکت جدید انقلابی آغاز کرده‌اید.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیداری که با بسیجیان داشتند به آن‌ها یک فرمان نظامی دادند، نه یک توصیه و رهنمود. فرمان ایشان به بسیجیان اعلام آماده‌باش با تاکتیک و آمادگی روانی بود.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به فرمایشات رهبری، ادامه داد: رهبری سه عرصه را مشخص کردند، نخست جنگ سخت، جنگ نیمه سخت و سوم جنگ نرم. دشمن چهل سال است که جرات نمی‌کند به تهاجم نظامی علیه ما فکر کند چون شما بسیجیان آماده‌اید و در عرصه هستید.

امام‌جمعه مشهد عنوان کرد: سال‌هاست که دشمن دور کشور ما می‌چرخد و رنگ به رنگ تجهیزات عوض می‌کند، ولی به‌خاطر وجود شما نمی‌تواند به نظام ما چپ نگاه کند. عرصه جنگ نیمه سخت همین اتفاقات فتنه گرانه، آشوب گری، تخریب و آدمکشی چند هفته اخیر بود که در سال‌های مختلف به وقوع پیوست.

وی اضافه کرد: البته دشمن در فتنه‌های اخیر شکست مفتضحانه‌ای خورد، زیرا فتنه‌های گذشته چندین هفته و ماه طول می‌کشید ولی این فتنه اخیر دو شبه جمع شد. این امر، نشان‌دهنده آن است که دشمن نسبت به گذشته بسیار ناتوان و بی‌خاصیت شده است و شما بسیجیان ۱۰ برابر قدرتمندتر شده‌اید.

آیت‌الله علم‌الهدی با تشبیه شرایط زمان کنونی به زمان جنگ احزاب، افزود: تمام جریان‌های یهود و کفار با هم متحد شدند تا اسلام را نابود کنند و این در حالی بود که مسلمان‌ها درگیر بیشترین فشار اقتصادی بودند و خدا و پیغمبر (ص) تنها کمک مؤمنین بودند.

امام‌جمعه مشهد افزود: همچون جنگ احزاب جامعه ما دو دسته شده، اقلیت و اکثریت. اقلیتی که چشم به غرب دارند و منافقین در آن‌ها نفوذ کرده است و اکثریت شمایید که معتقدید رهبری حجت امام زمان (عج) هستند. بسیجی، تغییر پیدا کردنی نیست و هیچ‌گاه از راه حق روبرگردان نخواهد بود.

وی همه را به مقاومت بیشتر دعوت کرد و ادامه داد: دشمن دیگر چیزی برای ارائه در برابر ما ندارد و مستأصل شده است، حتی اگر دشمن بخواهد به جنگ سخت روی آورد بحمدالله از نظر تجهیزات و قوای نظامی در بهترین شرایط به سر می‌بریم.

آیت‌الله علم الهدی با بیان اینکه عرصه جنگ نرم عرصه سیاسی است، ابراز کرد: به‌خاطر بصیرت مردم دشمن نمی‌تواند نفوذ و جاسوسی کند. عنصری که با رهبری زاویه داشته باشد حتی اگر امروز وابسته به دشمن نباشد بعداً به استخدام آن‌ها درخواهد آمد.

امام‌جمعه مشهد، مقام رهبری را ستون نظام عنوان کرد و گفت: شما بسیجیان باید با قدرت انقلابی از ورود عناصر زاویه‌دار با رهبری و نظام جلوگیری کنید.

سردار علی فدوی، جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: در این چهل سال حتی یک روز نبرد بین جبهه حق و باطل تعطیل نشده است.

وی افزود: جبهه باطل به سرکردگی آمریکا و متحدانش، همه دنیا را علیه کشور ما به دنبال خود راه انداخته است. توانایی ما در حوزه‌های مختلف قابل مقایسه با گذشته نیست، استکبار توان نظامی، علمی، اقتصادی زیادی دارد اما با این وجود، این شیطان بزرگ هنوز نتوانسته است انقلاب اسلامی و مردم مؤمنش را شکست دهد.

فدوی تصریح کرد: اگر مسئله را از نظر مادی به ارزیابی کنیم، دشمنان باید با این امکانات بسیاری که دارند پیروز شوند ولی اگر معنوی بسنجیم نتیجه برعکس می‌شود.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سال‌هاست که آمریکا و متحدانش با ما دشمنی می‌کنند، اما چون نمی‌توانند به ما ضربه بزنند به سراغ دلدادگان انقلاب اسلامی مثل سوریه، یمن، لبنان و… رفتند، ولی حتی یکبار هم نتوانستند پیروز شوند.

وی با اشاره به فرمایش رهبری، ادامه داد: رهبری می‌فرمایند: «ما مکلف به انجام وظیفه هستیم، نتیجه را خدا مشخص می‌کند» البته این در شرایطی است که تکلیف بندگی را انجام داده باشیم.

فدوی بر انجام تکالیف دینی تأکید کرد و گفت: اگر تکالیف خود را انجام داده‌اید نگران نتیجه نباشید زیرا این قاعده چهل سال در جمهوری اسلامی برقرار است و دشمن نتوانسته نگاه چپی بر اقتدار و عزت انقلاب بیندازد، این به‌خاطر انجام تکالیف قرآنی است.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در سال ۹۶ و ۹۷ آمریکایی‌‎ها با سه برابر کردن قیمت ارز خارجی تحریم‌ها را علیه ملت ایران آغاز کردند، گفت: خداوند همیشه طرف میدان حق است، بنابراین دشمنان جایگاهی ندارند. از ابتدای انقلاب اسلامی آمریکایی‌ها بارها در هر زمینه‌ای از ملت ایران شکست خورده‌اند، اگر خداوند بخواهد جبهه حق پیروز شود هیچکدام از سیستم‌های نفوذی آمریکا به نتیجه‌گیری نخواهد رسید.

وی با تأکید بر مسئله تسهیل ازدواج جوانان گفت: مسئولان باید بیش از پیش به وظیفه خود در خصوص تسهیل ازدواج جوانان متعهد باشند لذا در همین راستا سپاه در نظر دارد تا خانه‌های متأهلی را برای دانشجویان متأهل که در شهر دیگر تحصیل می‌کنند احداث کند. مشهد به‌عنوان اولین شهر احداث این خانه‌ها انتخاب شده است و بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت‌زدایی وظیفه احداث این خانه‌ها را بر عهده دارند.

گفتنی است، در پایان این مراسم ضمن تشکر از خانواده تمامی شهدا، از خانواده شهید مدافع حرم شهید محمد اسدی قدردانی شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false