×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  دوشنبه - ۱۸ فروردین - ۱۳۹۹  
false
true
تبعیض بزرگترین مسئله کشور

به گزارش آتی‌نیوز، نشست پرسش و پاسخ و مطالبه دانشجویی به همراه میثاق‌نامه شفافیت، ۳۰ بهمن‌ماه با حضور سعید شعرباف تبریزی و مجید حسینی از نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد.

سعید شعرباف تبریزی، نامزد انتخابات مجلس یازدهم اظهار کرد: جمعیت بسیاری زیادی از ۲۰ تا ۳۰ سال در کشور وجود دارد که برخی از این افراد بعضا تجربه اجرایی در سطوح کلان کشور نیز دارند، اما دستشان از کارهای اجرایی کوتاه است. اگر از این فرصت استفاده نشود، آن‌ها به بزرگترین تهدیدهای نظام تبدیل خواهند شد. مسئله دیگر اعتماد است. اگر مسئولین نتوانند سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی را بازآوری کنند، حتی اگر بهترین طرح‌ها را اجرا کنند نیز شکست خواهند خورد.

نامزد انتخابات مجلس یازدهم تصریح کرد: برای افزایش کیفیت نظام درمان باید کارهای زیادی صورت بگیرد، اما یکی از آن‌ها افزایش ظرفیت دانشگاه‌های پزشکی است. در آمارهای جهانی این مطلب قابل اثبات است و به ازای تعداد مشخصی از افراد پزشک تعیین شده است. متاسفانه ما در این زمینه از سوریه هم عقب‌تر هستیم.

وی تاکید کرد: تمرکز اصلی بنده در حوزه شفافیت است و خروجی بحث‌های بنده از دو اندیشکده است که یکی از آن‌ها وابسته به دانشگاه صنعتی شریف است. در طرح تحول نظام سلامت اشکالاتی وجود دارد، اما اگر قوانین درست آن طرح نیز اعمال شود، رضایت عمومی افزایش می‌یابد. بنده اگر به مجلس راه یابم در هر کدام از کمیسیون‌های دارایی و شوراها با تاکید بر حوزه شهرسازی، کمیسیون صنایع و معادن با تمرکز بر کمیته منابع کار و کمیسیون اصل ۹۰ برای مبارزه با فساد که بنده را راه بدهند، فعالیت خواهم کرد.

مجید حسینی، نامزد انتخابات مجلس یازدهم اظهار کرد: ابر مسئله کشور تبعیض است. افرادی که در نظام سلامت و درمان  منافع سنگین داشتند، تصمیم‌گیرنده نظام شده‌اند و حضور چنین افرادی باعث می‌شود طرح پلکانی دریافت مالیات از پزشکان تصویب نشود. برای برون‌رفت از این بحران پزشک باید به مطب برگردد و سیاستگذار مملکت در حوزه سلامت و درمان نباشد و به طور کلی هر مسئولی نباید در حوزه‌هایی که خود در آن‌ شاغل است، سیاست اقتصادی تعیین کند. مهمترین حرف لیبرال‌ها در همه جای دنیا برای اداره کشور، نبود پول است. بنده با یارانه‌زدایی از اساس مخالف هستم.

نامزد انتخابات مجلس یازدهم تشریح کرد: افراد لیبرال در همه جای دنیا برای این‌که یارانه‌زدایی کنند، از استدلال فقرا استفاده می‌کنند. اقداماتی مانند آزادسازی قیمت بنزین، یارانه‌زدایی و خصوصی‌سازی به نفع مردم نیست. سیستم سرما‌یه‌داری بحران پول تولید می‌کند و این بحران به این دلیل نیست که در کشوری پول وجود ندارد، بلکه چنین بحرانی مختص کشورهای پولدار و ثروتمند است. با کارهای این چنینی مردم از آینده می‌ترسند و نیازهای اساسی آن‌ها به دولت وابسته است.

حسینی افزود: پشت نظام درمان یک بازار وجود دارد که از بیماری مردم تامین درآمد می‌کند. درمان نباید بازاری بشود و ما باید نظام غیر بازاری را بر نظام سلامتمان پیاده کنیم.

وی تاکید کرد: این بازار انحصاری است و یکی از راه‌هایی که می‌توان آن را از انحصار درآورد، افزایش ظرفیت‌های رشته پزشکی است و این‌که افراد ملزم شوند در شهر خود خدمت کنند. امام خمینی(ره) در برابر ظلم ایستاد و گفت هرگاه در برابر ظلم ایستادم به بنده صفت‌هایی مانند کمونیست و پوپولیست نسبت دادند. ایشان می‌گویند که شما نباید به حرف این از خدا بی‌خبران گوش بدهید. خصوص‌سازی سلامت و آموزش و آزادکردن بنزین و امثالهم ظلم است و پشت حرف‌هایی که در این باب گفته می‌شود، ظلم پنهان است. این اقدامات منجر به حوادث آبان‌ماه می‌شود که اوج سیاست‌های سرمایه‌داری بود.

نامزد انتخابات مجلس یازدهم در پاسخ به این‌که در صورت ورود به مجلس در کدام کمیسیون فعالیت خواهد کرد، پاسخ داد: بنده معتقدم کمیسیون تعارض منافع باید تشکیل شود و اگر چنین بشود، من در صورت راه‌یابی به مجلس در آن فعالیت خواهم کرد.

حسینی بیان کرد: شورای نگهبان به او گفته است که در لیست مشهد قرار ندارد و وی امیدوار بود که تا شب این مسئله حل شود و اسمش در لیست قرار بگیرد.

یکی از دانشجویان در پرسش و پاسخ ضمن خطاب به دکتر حسینی با این تعابیر که «لباس معاویه را از تن خود دربیاورید»، خطاب به او گفت: شما چطور از دفاع از مستضعفان سخن می‌گویید، در حالی که فرزندتان در مدرسه غیر انتفاعی تحصیل می‌کند و خودتان گوشی آیفون ۱۱ دارید و ماشین کره‌ای سوار می‌شوید؟

نامزد انتخابات مجلس یازدهم در پاسخ گفت: به بنده فحش بدهید ولی در دعواهایتان پای خدا، پیغمبر، عمر و معاویه را وسط نکشید. چنین رفتارهایی درست نیست. بنده از همسرم طلاق گرفته‌ام که پسرم در مدرسه غیر انتفاعی تحصیل می‌کند. وقتی‌ چنین حرف‌هایی می‌زنید، فکر نمی‌کنید شاید بنده دوست نداشته باشم مسائل خصوصی زندگی خودم را بازگو کنم؟ بنده گوشی آیفون، ماشین کره‌ای و خانه‌ای ۹۰ متری در تهران دارم و مانند شما ادای ساده‌زیستی را نمی‌آورم و هرچه که هستم را نشان می‌دهم.

علیرضا خدابخشی نیز در این نشست حاضر نشد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد