×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

انتخاب سردبیری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۵ مهر - ۱۳۹۸  
false
true
ایران لزومی ندارد به فجیره حمله کند/ یمنی‌ها هستند

به گزارش آتی نیوز، چهارمین نشست جنود عقل و جهل که با سخنرانی علی‌اکبر رائفی‌پور، مدیر مؤسسه فرهنگی مصاف همراه بود، سه‌شنبه‌شب، ۲۴ اردیبهشت‌ماه، در مجتمع فرهنگی امیرالمؤمنین مشهد برگزار شد.

رائفی‌پور: آخوند اگر از خودش چیزی گفت که در قرآن و روایات اهل‌بیت (ع) نبود در دهانش بزن، خود اهل‌بیت می‌گویند اگر حرفی از ما آوردند که منطبق با قرآن نبود آن را به سینه دیوار بکوب. یک روحانی که جای خود دارد، مشکل چنین کسی خود خداست، می‌خواهد حرف خدا را نپذیرد. چنین کسی می‌داند اگر این را پذیرفت باید بعدی‌هایش را هم بپذیرد لذا نمی‌خواهد قبول کند.

رائفی پور در مورد نعمت ولایت به روایتی از حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: امیرالمؤمنین (ع) فرمود: «اگر شیعیان ما می‌دانستند ولایت ما چه نعمتی است و با ولایت ما چه گنجینه‌ای در سینه خود دارند مانند زنبورعسل هرآینه شکم می‌دریدند و از شهد خویش می‌خوردند و برای دریافتن آن شوق داشتند؟»، اما چرا نمی‌فهمیم؟ چون چشم دنیابین داریم و زمانی که چشم دنیا را خاک پر کند، می‌بینیم. در برزخ می‌بینیم هیچ‌کدام از نعمت‌هایی که لازم برای زیستن است و دربه‌در دنبالش بودیم، به دردمان نمی‌خورد. در این خصوص باید مثال جنین در رحم را زد که به‌واسطه بند ناف نعمت می‌گیرد اما همان موقع اعضایی در او در حال شکل‌گیری و آماده شدن برای دنیای بیرون رحم است که اصلاً کاری به این بند ناف ندارد و این باید قطع شود تا به دنیا بیاید. حالا فرض کنید چنین احمقی شش دنگ به بند ناف چسبیده، تکامل پیدا نکرده است و این دنیا عذابش است. به او می‌گویی تکامل پیدا نکردی، چون نمی‌دانستی این نعمت است و مسخره می‌کردی که این حرف‌ها چیست؟ چه کسی از آن دنیا برگشته است؟ می‌گوید این را آخوندها از خودشان ساخته‌اند. آخوند اگر از خودش چیزی گفت که در قرآن و روایات اهل‌بیت (ع) نبود در دهانش بزن، خود اهل ‌بیت (ع) می‌گویند اگر حرفی از ما آوردند که منطبق با قرآن نبود، آن را به سینه دیوار بکوب. روحانی که جای خود دارد، مشکل چنین کسی خود خداست، می‌خواهد حرف خدا را نپذیرد. به بچه‌ای سر کلاس هر چه می‌گفتند بگو الف نمی‌گفت، پرسیدند چرا؟ گفت چون اگر بگویم الف آن‌وقت تا ی را باید بگویم؛ چنین کسی می‌داند اگر این را پذیرفت، باید بعدی‌هایش را هم بپذیرد، نمی‌خواهد قبول کند.

وی با بیان اینکه انقلاب ما آمده است تا حجت‌ها را بر دنیا تمام کند، گفت: لطف خدا بود که به دل صدام انداخت بعد از جنگ با ما به کویت حمله کند. گفت باید قبلش ایرانی‌ها را راضی کنم والا ایرانی‌ها با کویتی‌ها همراه می‌شوند و این را بهترین فرصت برای حمله به من می‌دانند، چون کلی اسیر دارند و لذا اسیران را آزاد کرد. وقتی صدام به کویت حمله کرد، کشورهای عربی از او ترسیدند، آمریکا هم گفت ما به او این‌همه اسلحه داده بودیم لذا به صدام حمله کرد. صدام که اواخر جنگ کلی هواپیمای مدرن دنیا علی‌الخصوص روسی‌هایش را خریده بود و ساختار نظامی‌اش بیشتر روسی بود، با ایران تماس گرفت و گفت آمریکا به من حمله کرده و هواپیماهای من را می‌زند، می‌شود از شما خواهش کنم این صد هواپیمای جنگنده را در کشور شما بیاوریم؟ ما با یک شرط صاحب صد جنگنده هوایی شدیم. همان‌که تا دیروز با او می‌جنگید به او صد هواپیما داد، چون می‌خواهد بفهماند تو رقمی نیستی، این را بفهم. تا همین اواخر هم که داعش حمله کرد پسشان دادیم؛ یکی از دوستان پایگاه هوایی شیراز برای من تعریف می‌کرد که یکی از این بازنشسته‌هایشان را آوردیم. او با اینکه هواپیما را رنگ کرده بودیم، هواپیمای خودشان را شناخت، در کابینش قرار گرفت و گفت می‌دانی من با همین چند بار (ایران را) بمباران کردم؟ گریه می‌کرد و می‌گفت اراده الهی را دیدم که خدا با شما بود، حق با شما بود و کشته‌های شما شهید هستند و کشته‌های ما به هلاکت رسیدند. آری، خدا خواست تمام دنیا با تمام سلاح‌هایشان جمع شوند و تمام جنایت‌ها را بکنند، زمانی که این‌طرف ما تنها باشیم تا نتوانیم کاری کنیم آن‌وقت خدا به همه دنیا و ما بفهماند که «یدالله فوق ایدیهم». اصلاً بنده معتقدم انقلاب ما آمده تا حجت‌ها را بر دنیا تمام کند، ما الان حجت بر تمام کشورهای اسلامی هستیم که البته این لطف خداست. خدا شاهد است یمنی‌ها حجت خدایند و حضرت حجت (عج) ظهور نخواهند کرد تا این حجت‌ها تمام شوند.

رائفی‌پور با اشاره به حمله به پالایشگاه‌های نفت عربستان، گفت: قوی‌ترین و ثروتمندترین کشور عربی، عربستان و ضعیف‌ترین و فقیرترین کشور عربی، یمن است اما هیچ غلطی نتوانسته است بکند، با پهبادها همه پالایشگاه‌های نفت را زده‌اند. جالب است که خط لوله‌ای را زدند که عربستان نفت را از این‌طرف تنگه هرمز به بندری در دریای سرخ می‌برد که یعنی اصلاً ایران نمی‌تواند کاری بکند. آن بندری که حتی اگر ما باب المندب را هم ببندیم، بالای باب المندب است و می‌تواند با اروپا یا آمریکا صادرات داشته باشد. این حمله نشان داد که حمله به فجیره، کار ایران نیست، چون لزومی ندارد ایران از این کارها بکند، یمنی‌ها می‌زنند. از من بپرسید فجیره کار کیست میگویم کار اسرائیل است، او به‌شدت دنبال این است که تحریک کند عرب‌ها به‌جان کشورهای عربی بیفتند. به نظر من یا موساد بوده یا سعودی. چون عربستان هم شدیداً مظلوم‌نمایی می‌کرد، دوتا از کشتی نفت‌کش‌های او هم خورده بودند دیگر! به‌هرحال این پیام را به مردم خودشان می‌دهند که ایران زد و هیچ غلطی هم نمی‌توانند بکنند. این‌قدر این‌ها (آمریکایی‌ها) ایران هراسی راه انداختند که ایرانی‌ها آدم‌خور هستند که همه مردمشان ترسیده‌اند و می‌ترسند کاری بکنند. فرهنگ جهاد و شهادت، همه آن‌ها را بیچاره کرده است. القاعده، داعش و… را ساختند فقط برای اینکه فرهنگ استشهادی را بزنند. رابرت به ویر، جاسوس سی.آی.ای در ایران کتاب می‌نویسد و بر مبنای دریافت‌های این‌ها این گروه‌ها را ساختند. حسین فهمیده مورد مطالعاتی‌شان بوده است و به بهانه توریست تا خانه پدر شهید فهمیده می‌آیند که فیلم‌هایش هست و سریال ۲۴ را بر مبنای زندگی همین (رابرت به ویر) ساختند.

خیلی از این مداح‌ها، این چیزهایی که برایشان می‌گویند درست نیست و فقط در هیئت خودشان می‌خوانند. خب کسی که برای هیئت خود می‌خواند که پول نمی‌گیرد! خیلی از این حرف‌ها چرت‌وپرت است، اما این افراد چون ارتباط عاطفی با اباعبدالله (ع) برقرار می‌کنند و هرچه به آن‌ها می‌رسد می‌گویند آقاجان ممنون از سمت توست و بیشتر می‌شود.

رائفی پور ادامه داد: در اصول کافی ج ۲ ص ۷۷ حدیث اول باب شکر این است که علی علیه‌السلام می‌فرمایند نمی‌شود خدا بر بنده در سپاسگزاری را بگشاید و در افزونی را بر او ببندد. یعنی کسی که شکرگزاری می‌کند، خدا در زیادت و بیشتر شدنش را باز می‌کند «لان شکرتم لازیدنکم». برخی از این مداح‌ها وضعشان توپ توپ است، این بدان خاطر نیست که خیلی پول می‌گیرد مگر چند مداح مشهور داریم. خیلی از این مداح‌ها، این چیزهایی که برایشان می‌گویند درست نیست و فقط در هیئت خودشان می‌خوانند. خب کسی که برای هیئت خود می‌خواند که پول نمی‌گیرد! خیلی از این حرف‌ها چرت‌وپرت است، اما این افراد چون ارتباط عاطفی با اباعبدالله (ع) برقرار می‌کنند و هرچه به آن‌ها می‌رسد، می‌گویند آقاجان ممنون از سمت توست و لذا نعمتشان بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: امام باقر می‌فرماید: «خدا به بنده‌ای نعمت نداد که او به قلب و جان خود سپاسگزاری آن را به‌جا آورد مگر آنکه آن شکر قلبی سبب فزونی همان نعمت شود قبل از آنکه وی آن شکر را به زبانش آشکار کند»؛ یعنی در دلتان هم شکرم را بگویید، این لطف را انجام می‌دهم لان شکرتم لازیدندکم. اهل‌بیت گیرِ پول بودند؟ نه بخشنده بودند؛ وضعشان توپ‌توپ بود و بذل و بخششی می‌کردند. اصلاً امکان ندارد به نیکی برسید و از ابرار شوید مگر اینکه از آنچه دوست دارید، بگذرید و انفاق کنید. در قرآن هر صلاتی داریم، عمدتاً کنارش زکات هم آمده است و به همان اندازه حداقل به لحاظ تکرار مهم است اما آن را جدی نمی‌گیریم. اصلاً چه آیه‌ای مثل آیه ولایت امیرالمؤمنین داریم که در آن‌هم آمده است «و یوتون الزکوه». بخشش صورت گرفته است که اقلش همین صدقه و لبخند به برادر مؤمنت است، اقلش این است که بخل نورزی و به او سلام کنی و حالش را بپرسی. به قول امروزی‌ها انرژی مثبت به او بدهی.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false