×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۴ فروردین - ۱۳۹۹  
false
true
انتخابات نیازمند گردش نخبگانی است

به گزارش آتی نیوز، غلام‌حسین صاحبی، نامزد انتخابات مجلس در نشست انتخاباتی مشترک خود با مجید حسینی که در ۲۹ بهمن‌ماه در مسجد فقیه سبزواری واقع در خیابان مفتح مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در کشور خصوصاً شهر مشهد بسیار حاشیه‌نشین وجود دارد و این اصلاً برازنده شهر امام رضا (ع) نیست، مشکل اصلی این حاشیه‌نشینی به روستا و اقتصاد از بین رفته روستا برمی‌گردد، تولیدات روستایی حمایت نمی‌شوند.

وی گفت: مشکل اقتصاد ما این است که به درون تکیه نمی‌کنیم و نگاهمان به بیرون است، در سال‌های اخیر واردات مواد غذایی بسیاری صورت می‌گیرد و این برای ما ننگ است و به سیاست‌های غلط ما برمی‌گردد. آسیب‌های وارده به کشور ناشی از سوء مدیریت است و این به نوع انتخاب ما برمی‌گردد پس بهتر که انتخاب خوبی داشته باشیم.

عضو سابق شورای شهر مشهد بیان کرد: گردش نخبگانی باید در انتخابات اتفاق بیفتد. افرادی دوباره کاندید شده‌اند که چند دوره در مجلس حضور داشته‌اند، اما تغییری در جامعه به‌وجود نیامده است و وضعیت کشور حاصل حضور همین افراد بوده است، افرادی که در شعار خود را حامی ولایت نشان می‌دهند، اما در عمل آن را نشان نمی‌دهند.

در ادامه مجید حسینی، یکی دیگر از نامزدهای انتخابات مجلس اظهار کرد: احمدی‌نژاد بر این اعتقاد بود که در کشور یک عده‌ای ارباب و صاحب همه چیز هستند، فرزندان آن‌ها از درمان و آموزش خصوصی برخوردار هستند، اما عده زیادی از افراد جامعه، دانشگاه، درمان و حتی نفس کشیدنشان پولی است، افراد کارگر هیچ‌گونه تضمین شغلی ندارند. راهکار احمدی‌نژاد دادن یارانه به مردم بود، اما این یارانه هیچ ارزشی نداشت و مشکلی را حل نکرد، در همان سال که قرار شد یارانه داده شود با مبلغ یارانه می‌شد یک ماه غذا خورد، اما امسال با همان پول دو وعده غذای ارزان می‌شود تهیه کرد.

وی گفت: مسئله ما دادن یارانه و وام نیست، مسئله ما این است که در جامعه ارباب و رعیت نداشته باشیم. نفر اول کنکور امسال پدرش پزشک بود و به مدرسه مبلغ ۴۰ میلیون تومان پرداخت کرده بود. فرزند این شخص هم در آینده پزشک می‌شود و درآمد زیادی را کسب می‌کند. در جامعه از پزشک و شغل‌های درآمدزا مالیات گرفته نمی‌شود و مسئولان کسری بودجه خود را با گران کردن بنزین جبران می‌کنند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: دولت و مجلس در کشور فقط به بحث امنیت می‌پردازند و مردم خود در مواقع بحرانی به یکدیگر کمک می‌کنند، پیشنهاد می‌کنم همین مسئله امنیت هم به بخش خصوصی واگذار شود. مسئله کشور رفتن فردوسی‌پور و برگزاری کنسرت نیست، مسئله وضعیت بد اقتصادی است که روزبه‌روز مردم فقیرتر می‌شوند.

انتهای پیام /

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد