×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  شنبه - ۱۶ آذر - ۱۳۹۸  
false
true
اقرار مراجع آکادمیک دشمن به عقلانیت، تدبیر و برنامه‌ریزی ایران

به گزارش آتی‌نیوز، مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و رونمایی از مینی خودرو تولیدشده توسط بسیجیان پایگاه امیرالمؤمنین (ع)، سوم مهرماه، با حضور سردار اسماعیل قاآنی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در حسینیه هیئت رزمندگان اسلام مشهد برگزار شد.

مقدس، راوی دفاع مقدس، با بیان این نکته که مردان و زنان باید روایت کننده دفاع مقدس باشند، گفت: ضمن زیباسازی قصه‌های دفاع مقدس، آن را برای بچه‌های خود تعریف کنید. از همین رو، با بالا بردن سرانه مطالعه در ایران دل رهبر خود را شاد کنید.

مقدس، با اشاره به سخن رهبری مبنی بر اینکه «جنگ ما یک گنج است» گفت: بزرگ‌ترین اشتباه دشمن ما راه‌اندازی جنگ بود زیرا باعث ماندگاری انقلاب ما شد. تقریباً ۹ سال پس از جنگ، فرمانده لشگر ۱۴ عراق ضمن دعوت ما به تهران آمد. درصورتی‌که او باعث خیانت و جنایت‌ در حق ما و خرمشهر شده است، اما امروز از فرمان الهی اطاعت می‌کند، از همین رو، ارتباط ما با آن‌ها متفاوت شده است. لذا حتی اگر آمریکا که علیه همه دنیا، جنایت انجام می‌دهد از فرمان الهی اطاعت کند، ما چاکر آن هستیم.

وی با بیان اینکه عملیات نظامی ما در کلاس‌های نظامی دنیا تدریس می‌شود، گفت: تأکید آقا بر مسئله جوانان به دلیل حماسه‌آفرینی آن‌ها در ۸ سال دفاع مقدس است. یکی از این شیر مردان، محمدی، فرمانده گردان غواصی بود که سال ۱۳۶۰ در سخنرانی خود بیان کرد: «این جنگ حادثه‌ای نیست که قبلاً مشابه آن رخ‌داده باشد؛ نباید فراموش کرد که در ۱۵۰ سال اخیر یک‌میلیون کیلومترمربع از خاک کشور ما ازدست‌رفته است. این جنگ، یک تحول تاریخی به دنبال دارد، از میان خمپاره‌ و توپ‌هایی که امروز زده می‌شود، در آینده جوان‌هایی پیدا می‌شوند که ملت به آن افتخار می‌کند. معنویت برای ما مهم‌ترین چیز است. ما با این جنگ می‌توانیم انقلاب را به جهان صادر کنیم و اگر جنگ به همین منوال پیش برود می‌توانیم خرمشهر را آزاد کنیم».

در ادامه اسماعیل قاآنی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، با بیان اینکه هفته دفاع مقدس، یادآور ۸ سال جان‌فشانی ملت شجاع ما برای دفاع از اسلام و انقلاب اسلامی است، گفت: سالگرد آغاز جنگ و درگیری باعث افتخار نیست، اما جنگ ما، جنگ دفاعی بود و تجاوز به شمار نمی‌آید؛ دفاع امر طبیعی ـ ارزشی انسان است و جهاد فی سبیل الله از بالاترین ارزش‌های انسانی به شمار می‌رود. انقلاب اسلامی ما، غبارروب خیلی از پدیده‌های فرهنگ غنی بود، از طرفی دیگر نیازمند زمینه‌ای برای بروز و ظهور استعدادهای درونی ملت بود، این بستر در جنگ نابرابری فراهم شد که از یک طرف، تمام دنیا با ابزار نظامی پیشرفته در مقابل ایران بود و این‌طرف، ملت ایران، تازه از انقلاب بیرون آمده‌ و هنوز نتوانسته بود در زمینه‌های مختلف روی پای خودش بایستد.

قاآنی‌ ادامه داد: در پشت ‌صحنه جنگ‌ها، مفاسد مختلفی وجود دارد. به‌عنوان‌مثال، سالانه حدود ۶ هزار سرباز آمریکایی خودکشی می‌کنند، درصورتی‌که فرمانده ما جبهه را ازنظر طبقه و سن افراد، کنترل و میدان جنگ را به مکتب انسان‌سازی تبدیل می‌کند. لذا بالاترین دستاورد جنگی ما، انسان‌سازی بود. هر یک از عملیات ما می‌توانست یک ملت را برای دوره‌ای طولانی، در دنیا بزرگ کند؛ ازهمین‌رو، حرف امام در میان بچه‌های رزمنده مبنی بر اینکه فرمودند: «من به دست و بازوی شما بوسه می‌زنم و به این بوسه افتخار می‌کنم» بی‌حساب نبود. زمانی که مسئولان مجبور بودند نفت را به بشکه‌ای ۶ دلار بفروشند، مردم و مسئولان، پشت سر امام خود ایستادند و ضمن پرداختن به صیانت انقلاب اسلامی، بالندگی آن را نشان دادند. این انقلاب باقدرت و عزت تا رسیدن به حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) استمرار پیدا خواهد کرد.

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان این نکته که عمر جنگ، مساوی با عمر انقلاب ما بوده است، گفت: در گذشته نیز دشمنان با اسلام و انقلاب مخالف بودند، اما پس از پیروزی انقلاب، در زمینه‌های مختلفی به جنگ علیه ما پرداختند، البته به حول قوه الهی، جمهوری اسلامی در تمام این ۴۰ سال، با وجود دشمنی دشمنان، تقریباً همه توطئه‌های آن‌ها را با نورانیت ولایت به فرصت تبدیل کرده است. لذا باید از ارزش‌های دوران دفاع مقدس برای استمرار عزت مندانه جنگی که امروز درگیر آن هستیم درس بگیریم.

قاآنی با اشاره به اینکه دشمن جنگ علیه ما را از درون خانه‌های ما شروع کرد، گفت: ساعت ۱۱ صبح در خیابان‌های مشهد، مثل آب خوردن جان افراد را می‌گرفتند. وسط روز در خیابان جهانبانی مشهد، به ۴ نفر که داخل پیکان بودند حمله و ۳ تن از آنان شهید شدند. وقتی علت آن را از تروریست‌ها پرسیدند، گفتند: ما مأمور بودیم تا هر ماشین پیکانی که در آن ۳،۴ جوان حزب‌اللهی و ریش‌دار وجود داشت را مورد هدف قرار دهیم.

قاآنی اظهار کرد: تمام دنیای استکبار علیه انقلاب اسلامی بودند، اما حال افرادی که در مراجع آکادمیک دشمنان هستند، به عقلانیت، تدبیر و برنامه‌ریزی مملکت ما اقرار می‌کند. دشمن نتوانسته است باعث ناتوانی ما شود و تنها خودش گام‌به‌گام عقب ‌رفته است. جمهوری اسلامی کانون مقاومت است، اما اگر دارای سابقه ۸ سال دفاع مقدس نبود، نمی‌توانست دیگران را دعوت به مقاومت کند. ملت ایران، شهدا و ایثارگران، ضمن اینکه از خاک خود دفاع کردند، باعث حفظ عزت مملکت شدند و کلاس درسی به بزرگی جمهوری اسلامی، برای انسان‌هایی که درصدد بودند، راه زندگی عزتمندانه را یاد بگیرند، تشکیل دادند و به دنیا نشان دادند که می‌توان در برابر قدرت‌های بزرگ با کمترین امکانات ایستاد. فلسطین بیش از ۷۰ سال است که غصب شده اما در هیچ دوره‌ای، عزت و سربلندی‌شان مثل امروز نبوده است و دلیل اصلی آن، وجود ارزش‌های موجود در انقلاب اسلامی و دوره ۸ سال دفاع مقدس بوده است.

قاآنی با اشاره به اینکه شیعیان لبنان، پایین‌ترین قشر اجتماعی بودند و ضمن تعرض دشمن صهیونیستی به داخل کشور، فردی با آن‌ها برخورد نمی‌کرد، گفت: ۲۶ شهریور، سالگرد جنایت اسرائیل در حمله به لبنان و کشتار فلسطینیان در دو اردوگاه صبرا و شیلا بود که حدود ۳ هزار انسان را در ۲ الی ۳ روز کشتند. آمریکا در حالی شعار ضد داعش و تروریست را اعلام می‌کند که خود باعث تشکیل این گروه‌ها شده است. به‌عنوان‌مثال، در درگیری میان داعش و طالبان در افغانستان، هواپیماهای آمریکایی داعش را جابجا می‌کنند. آمریکا، اهل جنگ با تروریست‌ نیست. هنگامی‌ که آمریکا با جنگ نتوانست طالبان را از بین ببرد، با آن‌ها مذاکره کرد، زیرا مذاکره خصلت آن‌ها است.

قاآنی با بیان اینکه جمهوری اسلامی تمام ملت‌های منطقه را نجات داد و باید قدردان آن بود، گفت: در صورت فاصله از ارزش‌های دوران دفاع مقدس، حوادثی که در صدر اسلام اتفاق افتاد دوباره تکرار خواهد شد. ما نزدیک قله قرار گرفته‌ایم، سروصدای آمریکا، اسرائیل و اروپا برای وحشتشان است زیرا نگران هستند. وعده‌های الهی در رابطه با ما مصداق دارد؛ لذا نوع عملکرد ما باید همانند دوران دفاع مقدس باشد تا زمانی که حکومت و نظام الهی را به دست صاحب اصلی‌ خود برسانیم.

انتهای پیام/

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false