×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  جمعه - ۹ اسفند - ۱۳۹۸  
false
true
افزایش ۱۰ درصدی بودجه کمیته پارالمپیک در سال ۹۹

به گزارش آتی نیوز، هادی رضایی در خصوص بودجه کمیته ملی پارالمپیک برای رقابت‌های ۲۰۲۰ توکیو، اظهار کرد: کاروان پارالمپیک بودجه‌ مصوبی برای رقابت‌های ۲۰۲۰ ندارد ولی کمیته المپیک، در سال ۹۸ مبلغی معادل ۲۹ میلیارد تومان به بخش پارالمپیک اختصاص داده که با مدیریت این پول، اردوها، حقوق و کارهای اجرایی را انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: سهم هر رشته از این مبلغ مشخص نیست و فقط برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری این بودجه را انجام می‌دهیم. در حال حاضر بودجه سال ۹۹ کمیته پارالمپیک را به سازمان برنامه و بودجه اعلام کردیم. این مبلغ افزایش ۱۰درصدی داشته و به  31 میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان رسیده‌است.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در خصوص نحوه تقسیم‌بندی بودجه سال آینده کمیته پارالمپیک، تشریح کرد: این پول در ۶ فصل تقسیم‌بندی می‌شود و در هر فصل صرف مواردی همچون حقوق ورزشکاران و مربیان، روز پارالمپیک و اردوهای مختلف می‌‎شود که این اردوها با توجه به سیاست کمیته پارالمپیک برگزار خواهد شد، بنابراین بودجه سال آینده طبق یک برنامه سالانه تقسیم‌ می‌شود و این طور نیست که مثلا بگوییم بودجه رشته والیبال فلان میلیون تومان و رشته دیگر کمتر یا بیشتر است.

رضایی عنوان کرد: هیچ بودجه مصوبی برای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو نداریم و بر مبنای بودجه سالیانه که در اختیار ما قرار می‌گیرد، هزینه‌های شرکت در پارالمپیک توکیو پرداخت می‌شود.

در حال حاضر از ابتدای سال ۹۸ کمیته ملی پارالمپیک از ۲ تا ۵ میلیون تومان به ورزشکاران و مربیان حقوق می‌دهد. این حقوق برای یک سال به نفرات اول، برای ۶ ماه به نفرات دوم و برای چهار ماه به افرادی که مدال برنز را کسب کرده‌اند، پرداخت می‌شود. در سال ۹۹ هم به همه ورزشکاران مدال‌آور حقوق پرداخت می‌شود. علاوه براین، وزارت ورزش و جوانان هم، پاداشی برای مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو در نظر گرفته، اما هنوز مبلغ آن مشخص نیست.

منبع: ایسنا

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد