×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

پیشنهاد سردبیر

true
    امروز  پنج شنبه - ۱ اسفند - ۱۳۹۸  
false
true
از وعده‌های دروغ مسئولان تا نبود رابطه خوب بین دانشگاه فردوسی و پارک علم و فناوری

به گزارش آتی نیوز، نشست بی‌تعارف از سلسله نشست‌های دیدگاه دانشگاه نسبت به دانشجو با محوریت پژوهش و صنعت، ۱۳ آذرماه در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی برگزار شد.

مصطفی نوعی باغبان، عضو هیئت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه انتظار اشتباهی از سوی جامعه نسبت به دانشگاه در خصوص افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو وجود داشت که متاسفانه دانشگاه نیز به این انتظار پاسخ داد، گفت: متأسفانه میزان ظرفیت مشاغل در جامعه مهندسی بسیار کم است، در حالی که فارغ‌التحصیلان این رشته بسیار زیاد است و حقوق دریافتی نیز، واقعاً پایین است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان ما وعده‌های دروغ می‌دهند و مردم نیز آن‌ها را باور می‌کنند، اظهار کرد: مردم به کسانی رأی می‌دهند که بتوانند وعده دروغین فروش نفت ۵ میلیون بشکه با قیمت ۱۰۰ دلار در سال را بدهند و به این موضوع فکر نمی‌کنند که آیا این وعده اصلاً در عمل قابل اجراست یا خیر.

حسینعلی اخلاقی امیری، عضو هیئت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه فردوسی مشهد نیز در ادامه بر تلاش دانشجویان در کارآفرینی تأکید کرد و گفت: دانشگاه باید زمینه ارتباط خود با صنعت را بیشتر کند که در این حوزه ضعف داریم.

وی در همین خصوص بیان کرد: پارک علم و فناوری خراسان و دانشگاه فردوسی رابطه خوبی با یکدیگر ندارند، هر دو به چشم رقیب به یکدیگر نگاه می‌کنند و تا سال گذشته کسی در دانشگاه این پارک را نمی‌شناخت.

*مشروح خبر در لینک زیر:

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد